07.10.2015, David Soumar

Slavia smázla Ústí a vyhrála posedmé v řadě

Sešívaná jízda pokračuje! Slávisté o další vysoké výhře rozhodli už v první třetině, ve které ústeckou obranu rozložili pěti brankami. Červenobílou mašinu nastartoval už po osmačtyřiceti sekundách hry Pavlin, který vsítil svůj první gól v soutěži. Dva zásahy přidal Čermák, Micka nasázel hattrick a bylo rozhodnuto. Ústí se prosadilo pouze jednou, poslední třetinu ve velkém stylu odchytal mladý brankář Frodl.

11.kolo, středa 7.10.2015, Slavia - Ústí nad Labem
7:1(5:0, 1:1, 1:0)
Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 1. Pavlin (Čermák, Robinson), 5. Micka, 7. Šafránek (Markovič, Robinson), 14. Micka (Jiránek), 17. Čermák (Robinson, Markovič), 24. Čermák (M. Hruška, Markovič), 50. Micka – 37. Roubík (Brož). Rozhodčí: Grech – Šmika, Štětina. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:1. V oslabení:: 2:0. Střely na branku: 41:43. Diváci: 1180. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Slavia: Hylák (41. Frodl) – M. Hruška, Pavlin, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Adam, Růžička – Robinson, Šafránek, Markovič – Micka, Jiránek, D. Hruška – T. Doležal, Kašpařík, Čermák – J. Doležal, Bahenský, Nestrašil.

Ústí nad Labem: Habal – Smetana, Pohl, Bernad, Brož, Hes, Kurka, Skočovský, Macek – Rys, Roubík, Tůma – Kubica, Kloz, Melka – Kuchler, Gengel, Baránek – Navarra, Kopta, Novák.

Do zápasu jedenáctého kola WSM ligy nastoupili slávisté spolu s novou posilou. Obnovenou premiéru v sešívaném dresu si po pěti letech odbyl David Hruška. Z jeho prvního zápasu v naší druhé nejvyšší soutěži neuběhla ani minuta a Hruška už se svými spoluhráči mohl slavit.

Po osmačtyřiceti sekundách nastartoval červenobílou mašinu svým prvním gólem Žiga Pavlin, jenž dokázal dorazit pod břevno. Slávisté se dokonce dokázali v prvních deseti minutách dostat do tříbrankového trháku. Nejdříve se z levého kruhu tvrdou ranou prosadil Tomáš Micka, aby ho pak o dvě minuty později napodobil pod víko zakončující David Šafránek.

Soustavný tlak slávistů přerušila jen dvojnásobná přesilovka Severočechů. V té si Slovan dokázal vytvořit několik šancí, ty ale vždy ztroskotaly na sebejistém Hylákovi. Zákroky červenobílého muže s maskou znovu nastartovaly slávistickou ofenzivní smršť. Nejdříve se Tomáš Micka trefil ve vlastním oslabení, když z prostoru mezi kruhy zamířil přesně k levé tyči. Ještě než si slávistický kotel začal žádat „bůra“, skočila v síti Ústeckých pátá branka. Kotouč přes Habala v přesilovce šťastně propasíroval dorážející Miloslav Čermák.

I úvod prostřední části se nesl v duchu ofenzivní převahy domácích. Ústečtí se sami sráželi častými vyloučeními, Pražanům dokonce nabídli hrát v pěti proti třem celé dvě minuty. Samozřejmě následoval červenobílý trest. Svou druhou branku v zápase přidal Miloslav Čermák. Poté si sice ve dvojnásobné přesile zahráli i hosté, z přesilovky ale vytěžili jen tyčku, kterou orazítkoval Roubík.

Zbytek třetiny se odehrával v přesilovce jednoho či druhého týmu. Když se z dorážky neprosadil dorážející Doležal, mohli alespoň dílčí úspěch oslavit hosté z Ústí. Brožovu střelu z modré čáry před Hylákem tečoval Jaroslav Roubík. Do kabin tak slávisté s pětibrankovým vedením odcházeli i po druhé siréně.

Za rozhodnutého stavu dostal mezi tyčemi šanci mladý brankář Frodl, jenž vystřídal Hyláka. Sešívaní i ve třetí periodě zápas kontrolovali a v poklidu dohrávali. Navýšit vedení mohl dokonce z levé strany dorážející Kašpařík, branku ale ve vyložené pozici minul. První důležitější zápasy si tak mohl připsat i Frodl, který působil rovněž velmi sebejistě ve svém brankovišti.

Přece jen však slávisté dokázali přidat ještě jeden hřebík do ústecké rakve. Aktivní Tomáš Micka v oslabení ukořistil kotouč a propálil Habla, čímž zkompletoval hattrick. Poslední minuty se už skutečně jenom dohrávaly. Frodl totiž ani jednou nekapituloval a za svá záda kotouč nepropustil ani v oslabení, ve kterém si musel připsat několik těžkých zákroků.

Pavel Hynek (HC Slavia Praha): „Měli jsme výborný vstup do zápasu, po první třetině bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Pak jsme si ale náš tlak klasicky rozbili zbytečnými fauly. Ve třetí části jsme už zápas kontrolovali a přidali ještě jeden gól. Hráče musím pochválit za dobrý týmový výkon. Střelcem večera se navíc stal Tomáš Micka, který dal hattrick.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Zápas rozhodla první pětiminutovka. Slavia dala rychlé dva góly a my už jsme se do toho nedostali. S naším výkonem rozhodně nejsme spokojeni. Náš kádr potřebuje posílit. Liga je na začátku, asi se ještě po nějakých hráčích poohlédneme.“