02.03.2019, Martin Kamenik

Výborně! Dorostenci doma porazili Plzeň

Znovu výsledek 5:3 po základní hrací době. Rozdíl byl v tom, že tentokrát byl příznivější pro sešívané! Dorost přehrál na ledě v Edenu favorizovanou Plzeň. Pátý duel se Západočechy v této sezóně znamenal první výhru proti tomuto soupeři. O výhru se zasloužilo hned pět střelců. Branku vstřelili postupně Vymětal, Greguss, Altrichter, Malínek a Rulc.

 
 
A17, sobota 2.3.2019, ZS Eden, Slavia - Plzeň
Slavia
Slavia
5:3(1:0, 2:2, 2:1 - N 0:1)
Plzeň
Plzeň
 

Branky a nahrávky: 13. Vymětal (Greguss), 25. Greguss (Jokl, Dráb), 30. Altrichter (Čech, Malinek), 50. Malínek (Čech, Hrdlička), 59. Rulc (Pittr) – 21. Šiler (Hauser, Houdek), 32. Jiříček (Soukup, Šiler), 46. Korčák (Soukup, Hauser), 65. Holý (Korčák). Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:3. Diváci: 99. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.

 

Slavia: Pittr – Dráb, Čech, Srdínko, Hrdlička, Palát, Kluch – Jokl, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Hofmann, Vlasák, Rulc, Hamršmíd, Vymětal.

Plzeň: Bočan – Jánský, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník, Houdek – Hauser, Soukup D., Korčák, Dvořák, Dáňa, Soukup M., Holý, Václavík, Šiler, Kupčo.

 
 

Komentář

V první části byli aktivnější hosté, ale nedokázali si za celých dvacet minut vypracovat nějakou větší příležitost. Slavia se dostávala do zápasu pomaleji, ale ve 13. minutě udeřila. Z bezprostřední blízkosti propálil Bočana Matěj Vymětal a poslal tak červenobílé do vedení – 1:0.

Tento moment domácí hokejisty evidentně nabudil, ale ani hosté se nenechali zahanbit. Většina pokusů však šla z dálky a brankář Pittr si s nimi jednoduše poradil. Vedení mohla v sedmnácté minutě navýšit Slavia. Přečíslení ale Srdínko zakončil pouze do dobře se přesouvajícího Bočana.

Na začátku druhé třetiny z nenápadné akce vyrovnal Jakub Šiler a začínalo se od znovu. Slávisté ale rychle zareagovali a po brance Samuela Gregusse a přesné teči Jakuba Altrichtera znovu odskočili. Slavia v tuto chvíli i s pomocí přesilových her udávala tempo hry.

Na konci jednatřicáté minut y se ale nechali sešívaní zbytečně vyloučit. Následnou početní převahu využil v čase 31:29 tvrdou ranou od modré čáry David Jiříček a znovu snížil – 3:2.

Hra byla poté kouskována častými vyloučeními. Po jednom z nich Plzeň znovu vyrovnala. V čase 45:47 se po přesné nabídce Soukupa trefil pod Pittrovu vyrážečku Matěj Korčák. Ani to však sešívané nezlomilo. O tři minuty později využili slávisté přesilovou hru vteřinu před jejím vypršením. Čechovu nabídku neodmítl Vojtěch Malínek a dokázal ji navíc přesně usměrnit za záda Bočana – 4:3.

Ke konci základní hrací doby se hrálo nahoru dolů a obě družstva si vypracovala řadu šancí. Žádná z nich však brankou neskončila. Posledních 90 vteřin to zkoušeli plzeňští hokejisté bez brankáře. To však nepomohlo, ba naopak. Minutu před koncem se trefil do prázdné klece Šimon Rulc a zajistil Slavii tři body – 5:3.

Nadstavbové prodloužení bylo ve znamení tří trestů, hru ovlivnil až poslední z nich. Vteřinu před koncem prodloužení propálil Jakub Holý vše, co mu stálo v cestě a získal tak Plzni bonusový bod.

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"