22. září
Kolín Slavia
18:00
25. září
Slavia Šumperk
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
29.12.2006

Tříbodový konec roku

36.kolo, pátek 29.12.2006, Litvínov - Slavia
Litvínov
3:4
1:2, 1:1, 1:1
Slavia

Branky a nahrávky: 5. Punčochář (Branda), 33. Šlégr (Hranáč), 49. Kopecký (Rindoš) - 1. Sup (Hlavačka), 7. Beránek (Bednář), 38. Bednář (Beránek), 43. Kolařík (Bednář). Rozhodčí: Minář - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8, navíc Vondrka (Slavia) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:2 Diváci: 5856. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 3:4.

Sestavy

Litvínov

J. Hübl - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Morava, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Jenáček - Trávníček, Branda, Benda - Kopecký, Lukeš, Prorok - Bednařík, Rindoš, Jánský

Slavia

A. Svoboda - Kadlec, Drtina, Hlavačka, Kolařík, Jass, Graňák - Tomica, Beránek, D. Hruška - Sup, Rataj, Bednář - Doležal, Červenka, Vondrka - Malát, Kubeš, Dlouhý

V posledním zápase roku 2006 získala Slavia další důležité tři body. Po porážce konkurenta v tabulce Znojma vyloupila Litvínov. Velkou měrou k tomu přispěl Jaroslav Bednář, který si připsal tři kanadské body za gól a dvě asistence. Touto výhrou se Slavia vyšplhala na sedmé místo v tabulce se ztrátou tří bodů na šestý Třinec.

Slavia přijela do Litvínova posilněna středeční výhrou nad Znojmem. A také na severu Čech lépe začala. Už zahajovací první útok Slavie (Hruška, Beránek, Tomica) naznačil, kdo je pánem na ledě. Jako první se ale prosadila druhá formace. Hlavačka přihrál Michalu Supovi a ten využil zmatků před domácím brankářem Jaroslavem Hüblem. Poprvé se skóre měnilo v první minutě zápasu (0.56) – 0:1. Domácí vrátilo do hry vyloučení Jiřího Doležala (3.27), gólem zaváněly především šance Roberta Reichela a poté i obránce Hranáče (4.05), ale Slavia pozorně bránila. I když Brandově teči (4.25) nechybělo moc, aby skončila za Svobodovými zády. Domácí se ale nakonec přece jen dočkali – hostujícím Vondrkou nešťastně tečovaný puk skončil za bezmocným Adamem Svobodou (4.51) - 1:1. Střelcem branky byl označen Petr Punčochář, přihrával Daniel Branda.

Přesilovku si ale zahrála i Slavia, a hned dvojnásobnou. Nejprve fauloval Michal Trávníček u mantinelu Drtinu a o devět vteřin později Branda v tísni vyhodil puk do hlediště. Hrálo se pět na tři a Slavia nabídnutou šanci náležitě využila. Jaroslav Bednář nastřelil puk do skrumáže těl, ten se dokutálel až k Josefu Beránkovi, kterému nečinilo žádné potíže překonat dezorientovaného brankáře Hübla – 1:2 (6.58). Slavia k tomu potřebovala pouhých 28 vteřin. I ve zbytku přesilovky pět na čtyři si slávisté počínali velmi aktivně. Za zmínku stojí například závar (8.32) před domácí svatyní. Vyloučení Dominika Graňáka (8.46) ale vystavilo aktivitám hráčů hostujícího týmu stop. Slávisté ale oslabení přečkali bez úhony. Pak se hra přelévala ze strany na stranu se šancemi na obou stranách. Až pětiminutové vyloučení (plus do konce zápasu) slávistického útočníka Michala Vondrky za faul loktem změnilo ráz hry. Ale litvínovští sehráli přesilovku prachbídně. Chvílemi jim činilo nemalé potíže už jen pouhé překročení útočné modré. A tak puky jednoduše nahazovali, ty se ale staly snadnou kořistí hostů. Slavie se v první třetině početní převaze domácích s přehledem ubránila, dokonce se dostala i do šancí. To když například (18.37) Beránek s Hruškou nebezpečně dotírali před domácím gólmanem, skóre se už ale v první třetině neměnilo.

Také druhou třetinu začali aktivněji hosté, a to navzdory tomu, že začínali ve čtyřech. Jakmile se obránce Pražanů Jakub Šulc, který odpykával trest za Michala Vondrku, vrátil na led, zahrozila Slavia. Roman Červenka (21.46) se ocitl sám před Hüblem, ale nedokázal puk přizvednout, na druhé straně Svoboda s námahou (23.21) vytěsnil Prorokovu střelu mimo branku. Domácí se po čase osmělili, zejména Reichelův útok několikrát nebezpečně zahrozil. Například na konci 24. minuty až posunutá branková konstrukce Svobodovy klece zastavila nápor domácích. Hra se v této fázi zápasu přelévala z jedné strany na druhou, hrálo se nahoru – dolů. Málem se ujala Bednářova zadovka, či Doležalova dorážka, na druhé straně (25.38) pořádně zaměstnal Svobodu obránce Jiří Šlégr. „To je ono,“ skandovali diváci, ale paradoxně to byli hosté, kdo v té chvíli mohl skórovat - to když se do brejku dostal agilní Hruška, který spolu s Bednářem alternoval v Červenkově útoku namísto distancovaného Vondrky. Ale i v tomto případě, stejně tak jako v předchozích, byla Hüblova lapačka na svém místě. Stejně dopadli i Sup s Drtinou. Dokonce i čtvrtý útok Slavie se aktivně zapojil do hry - do slibné příležitosti se dostal například Vladislav Kubeš. Snad nic nepokazím, když uvedu, že domácí v této fázi zápasu vrátil do hry svým sporným verdiktem při vyloučení Bednáře rozhodčí Minář. Domácí přesilovku dokázali přesně v její polovině využít. Jiří „Guma“ Šlégr propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně Adama Svobody, a bylo vyrovnáno (12.44) – 2:2. Střela šla po ledě a brankář Svoboda ji zřejmě v klubku těl neviděl. Hosty ale využitá přesilovka domácích nesrazila do kolen, v šancích hned vzápětí byli Bednář i Hruška, ale ani jeden z jmenovaných Jaroslava Hübla nepřekonal. Šance na změnu skóre přišla na začátku třicáté sedmé minuty, kdy hosté dostali po faulu Jana Bendy na Jasse a signalizovaném větším počtu hráčů Litvínova na ledě šanci zahrát si dvě minuty přesilovku pět na tři. První útok s obranou Bednář-Kadlec to sehrál znamenitě, ale výborný brankář domácích statečně odolával. Hostům tak pomohla ke skórování paradoxně náhoda. Robert Reichel vyhodil puk tak nešťastně, že se odrazil od plexiskla zpátky do pole, tady se puku zmocnili hosté a Jaroslav Bednář propálil vše před sebou. Marný byl Punčochářův pád do střely i Reichelův sprint – 2:3 (37.25).

Více vzruchu v úvodu třetího dějství přinesla „řecko-římská“ vložka v podání domácího Radima Skuhrovce a hostujícího Romana Červenky, kterou rozhodčí Minář ocenil dvěma minutami na obou stranách (41.48). Jak se později ukázalo, více prostoru na ledě svědčilo spíše hostům. Slavia se tlačila do útoku, dohrávala i zdánlivě ztracené puky, a to se jí nakonec vyplatilo. Přesně takhle se totiž zrodil čtvrtý gól Slavie: Jaroslav Bednář vyrazil za vyhozeným pukem, dokázal jej v útočném pásmu nejen podržet, ale zbavit se i dotěrného Roberta Reichela a navíc přesně přihrát svátečnímu střelci Pavlu Kolaříkovi, který zavěsil nechytatelnou střelou pod víko – 2:4 (42.40).

Šanci zkorigovat nepříznivý stav dostali domácí hned vzápětí. Nejprve byl rozhodčím Minářem potrestán Radek Dlouhý dvěma minutami za podražení (43.49), v momentě, kdy z jeho trestu zbývalo posledních pět vteřin, usedl na tutéž lavici k němu i obránce Martin Hlavačka. Ale ani jednu z přesilových her Litvínov nevyužil, vytvořil si však místy až drtivý tlak, jemuž hosté jen s námahou odolávali. Zmatky ve slávistické obraně však stály za třetím gólem domácích. Hráči Litvínova dokonale rozebrali hostující pětici, vytvořili si tlak, který využil exslávista Milan Kopecký ke snížení skóre na rozdíl jednoho jediného gólu – 3:4 (48.38). Tlak domácích však dále narůstal. V této chvíli tak trochu Slavii pomohlo vyloučení Hranáče (51.17), ale hosté ani tuto početní výhodu nezužitkovali. Navíc byl před koncem Hranáčova trestu vyloučen Michal Sup a příležitost zahrát si přesilovku tak dostali zase domácí. Paradoxně v té době měli největší šanci ke skórování hosté - to když Jaroslav Bednář všem ujel (54.39), ale vyzrát na Hübla se mu nepovedlo. Vzápětí šel „pykat“ Jenáček (55.06), ale ani hosté nabídnutou možnost početní výhody nevyužili.

V závěru zápasu si Litvínov dokázal místy vytvořit souvislý tlak, aktivním pohybem a důraznou hrou byl neustálým nebezpečím pro Svobodovu branku. Svojí aktivní hrou si před koncem zápasu dokázali domácí vynutit faul Petra Kadlece (ten zbytek zápasu již sledoval jen z trestné lavice), vzali si oddechový čas a odvolali brankáře (58.41), ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Autor Michal Prager, Michael Mareš
Nepřehlédněte
OHLASY - VIDEO 18.9.2021

Musíme sbírat co nejvíc bodů, silnější soupeře máme před sebou, ví Michnáč

Sešívaní zůstávají bez ztráty bodu i po třetím kole Chance ligy, když hosty z Benátek porazili v dynamickém utkání 4:2. Druhou branku červenobílých vstřelil po kombinaci celého útoku Albert Michnáč, ...

Přehrát video
ZÁPASY 18.9.2021

Vítězná série pokračuje! Slavia porazila Benátky

Slávisté odehráli v Edenu třetí kolo Chance ligy proti Benátkám a i potřetí v sezoně zvítězili. Gólově se prosadili Lukaš Žejdl, Albert Michnáč, Tomáš Knotek a Petr Kafka.

Číst více
MLÁDEŽ 15.9.2021

Hlavní je týmový úspěch, říká dorostenec Tomas

V srpnu si poprvé oblékl reprezentační dres a dokonce se i poprvé střelecky prosadil, v úvodním kole Extraligy dorostu přispěl třemi body k výhře nad Kobrou a juniorům pak zařídil dva body proti ...

Číst více
SESTŘIHY 16.9.2021

Sestřih zápasu: Frýdek - Slavia 3:5

Slávisté jsou po dvou kolech stoprocentní. Ve středu si odvezli tři body z Frýdku po vítězství 5:3. Postupně se prosadili Filip Vlček, Tomáš Knotek, Daniel Krejčí, Matyáš Zelingr a Jiří Doležal.

Přehrát video