02.02.2007, Petra Doubková, foto: T. Kulhánek, M. Prokop

Slavia je opět šestá!

Pohledný hokej s mnoha góly byl dnes k vidění v Sazka aréně. Slávisté se konečně probudili ze střeleckého půstu a spláchli Znojmo hned šesti góly. Dva z nich a nahrávku si do kanadského bodování připisuje JAROSLAV BEDNÁŘ. Stejný počet branek vsítil i znojemský Ondřej Kříž, ty už ale měly funkci spíše jen kosmetickou. Slavia se ziskem tří bodů vrací na šestou pozici před Karlovy Vary.

48.kolo, pátek 2.2.2007, Sazka Arena, Slavia - Znojmo
6:2(2:1, 2:0, 2:1)
Znojmo

Branky a nahrávky: 9. Bednář (Beránek), 10. Bednář (Červenka), 24. Žižka (Bednář), 29. Rataj (Sup), 42. Vondrka (Hlavačka), 57. Sup (Rataj) - 20. Kříž (A. Padělek), 57. A. Padělek (Kříž) . Rozhodčí: Minář - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:8. Využití:1:1. Diváci: 4 142.

Slavia: Hronek - Graňák, Žižka, Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Dlouhý - Vondrka, Rataj, Sup.

Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Kotaška, Chvátal, Němeček, Mojžíš, od 50. min. navíc Švrček - A. Padělek, Dopita, M. Růžička - Beroun, J. Svoboda, Selingr - Haman, Tvrdík, Plášek, od 30. min. navíc D. Nedorost, od 32. min. navíc Meidl a V. Říha.

Ve 48. extraligovém kole nastoupili hosté ze Znojma na ledě Sazka Areny proti domácí Slavii. Ta měla po dvou porážkách v řadě co napravovat. Znojemští se museli obejít bez svého kapitána Bičánka, kapitánské céčko zdobilo dres veterána Orlů Jiřího Dopity. V brance Slavie se objevil stejně jako v předchozích zápasech Lukáš Hronek, uzdravený Adam Svoboda zůstal jen na střídačce. Zápas plynul až do 9. minuty celkem poklidným tempem. Mírně střelecky navrch měli hosté, žádná ze střel však domácímu brankáři nezpůsobila větší problémy. Beránkova formace se na delší čas usadila ve své útočné třetině a po přihrávce domácího kapitána vymetl levý růžek Trvajovy branky Jaroslav Bednář – 1:0. O půl minuty později už svítil na kostce dvoubrankový rozdíl, průnik Červenky zakončil střelou mezi betony opět Jaroslav Bednář – 2:0. Třetí gól mohl přidat po hezkém uvolnění Rataje Sup, Trvaj byl ale tentokrát proti. Poté se do útoku vrhli hosté, střely Berouna a Růžičky však brankou neskončily. Znojemští se dočkali až v poslední minutě prvního dějství při dvojnásobné početní výhodě. Aleš Padělek našel mezi kruhy Ondřeje Kříže a jeho střela skončila za zády bezmocného Hronka – 2:1.

Orli vlétli do druhé třetiny s jasným cílem vyrovnat, jejich snahu ale zabrzdil ve 23. minutě svým vyloučením Pavel Mojžíš. Při přesilové hře našel z rohu kluziště hrdina večera Jaroslav Bednář obránce Tomáše Žižku a ten vrátil domácím dvoubrankový rozdíl – 3:1. Od té doby měla Slavia výrazně navrch a Trvaj se měl v brance co ohánět. Postupně si na něm vylámali zuby Červenka a Bednář. Další branka padla v 29. minutě. Šanci Vondrky ještě dokázal Trvaj zneškodnit, na následnou dorážku Igora Rataje byl ale krátký – 4:1. Hosté působili bezradným dojmem, ve 35. minutě si Hronek v klidu poradil se střelou Martina Růžičky. Další gól domácích mohl přidat aktivní David Hruška, byl však už příliš blízko Trvaje a nedokázal dostatečně zvednou kotouč. Slávisté v tomto dějství na ledě jasně dominovali a odcházeli do kabin po dvou třetinách s třígólovým vedením.

Na 5. gól v brance Trvaje nemuseli čekat domácí fanoušci příliš dlouho. Ve 42. minutě vypálil od modré čáry obránce Martin Hlavačka, vyražený puk si našel před Trvajem Michal Vondrka a nikým neatakovaný skóroval – 5:1. Svou třetí branku v zápase chtěl přidat Jaroslav Bednář, jeho střela z nulového úhlu však tentokrát hostujícího brankáře nepřekvapila. Domácí vypadali v těchto chvílích spokojeni se současným stavem, ani Znojmo se do útoku moc nehnalo, a tak nebylo k vidění příliš šancí. Oživení přineslo až ve 49. minutě střídání útoku vedeného bývalým hráčem Znojma Igorem Ratajem, společně s Michalem Supem ale nemířili přesně. V 54. minutě zamířil Josef Beránek v oslabení těsně vedle. Kosmetickou úpravu stavu přinesla 57. minuta. Od modré čáry vystřelil Ondřej Kříž a Aleš Padělek jeho pokus úspěšně tečoval - 5:2. Po dalších třiadvaceti vteřinách si však vzal poslední slovo Michal Sup a prostřelil Trvaje mezi betony – 6:2. Po bezbrankovém působení na ledě Vsetína tak Slavia rozstřílela Orly a připsala si důležité 3 body.

Statistický koutek

KŘIŽ
Padělek
Růžička

Ondřej Weissmann (Slavia): "Jsem rád, že jsme utkání po minulých nepovedených zápasech zvládli. Snažili jsme se o aktivní hru a musím poděkovat mužstvu za bojovnost, nasazení. Jsme šťastní, že jsme zápas vyhráli. Po předešlém vystoupení ve Vsetíně jsme nebyli spokojeni s nasazením hráčů, něco jsme si k tomu řekli a doufám, že to zabralo. Nejen v dnešním zápase."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Dnes jsme sehráli špatný zápas, bez nasazení a systému. Propadlo celé mužstvo, každý hráč a Slavia zaslouženě vyhrála. Tenhle výkon hraničil s ostudou a určitě bude mít dohru. Jakou se ale první dozvědí hráči."