13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
18. srpen
Litoměřice Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
11.10.2003

Zápas vyhráli Sobotka se Svobodou

14.kolo, sobota 11.10.2003, Plzeň - Slavia
Plzeň
1:4
0:1, 0:1, 1:2
Slavia

extraliga dorostu.
Branky a přihrávky: 47. Šlauf (Setikovský, Holý) - 13. Sobotka (Svoboda), 21. Svoboda (Sobotka), 46. Svoboda (Vl. Růžička ml.), 59. Sobotka (Svoboda). Rozhodčí: Grech - Semtenský, Merc. Vyloučení: 6:8 plus Kořínek na 10 minut. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 130

Sestavy

Plzeň

Ulč - Krňoul, Černý, Štich, Kořínek, Jonák, Martinec - Holý, Setikovský, Šlauf - Bote, Heřman, Valenta - Jindra, Kampf, Holub

Slavia

Dorostenci Slavie porazili na ledě Plzně v zápase vynikající úrovně domácí 4:1. O všechny branky Slavie se postarala první řada, o branky se rovným dílem postarali Sobotka se Svobodou, útok doplnil stejnojmenný syn Vladimíra Růžičky. Jediný gól Plzně vstřelil Jan Šlauf. Zatím si můžete přečíst na webu základní statistiky a ohlasy obou trenérů.

Už v první minutě odešel na trestnou lavici Martin Holý a obávaná slavistická dvojice Svoboda - Sobotka poprvé zahrozila. Ovšem bylo to na delší čas naposledy, iniciativu totiž brzy převzali Plzeňští. Ve 4. minutě měl vyloženou šanci kapitán Jan Setikovský, mezi betony gólmana Kamiše bylo místo, ale plzeňský vůdce zvedl puk a ten trefil brankáře. Od modré krátce na to pálil David Štich, jeho střelu dobře dorážel Martin Heřman, ale Kamiš ukázal, že patří k nejlepším gólmanům v soutěži. Tlak Plzně však neustával, v 8. minutě se snažil slávistického brankáře překvapit Richard Kepl, na druhé straně kontroval po přihrávce Vladimíra Sobotky Tomáš Svoboda, který mířil mezi paži a tělo gólmana Petra Ulče, ten však stihl zareagovat. Následovala řada potyček a vyloučení, která plzeňské hokejisty poněkud vykolejila, naopak slávistický vlak se pomalu rozjížděl. Červenobílí začali hrát do těla, lépe forčekovali a narušovali plzeňskou rozehrávku. Ve 13. minutě se zlepšená hra hostů poprvé projevila na výsledkové tabuli - skóre otevřel kapitán Vladimír Sobotka po přihrávce Tomáše Svobody.

Slavii vedoucí gól hodně povzbudil. Polakovič s Malárikem jeli na samotného Šticha, ale pokazili finální přihrávku, o pár sekund později následoval další nájezd dvou najednoho zakončený ranou Svobody do tyčky. Další vyloženou šanci hostů zastavil skvělým obranným zákrokem Heřman. Z ideální pozice pálil v 18. minutě slávistický Jakub Kachlík, ale Ulč podržel svůj celek. V čase 18:51 dostala Plzeň výhodu 71 vteřin přesilové hry pět na tři. Modrobílí však početní výhodu doslova promrhali. Utápěli se v pomalých kombinacích, téměř nestříleli.

Druhou třetinu začali domácí sice ještě v početní výhodě pěti proti třem, přesto již po deseti vteřinách inkasovali. Tomáš Svoboda po přihrávce Vladimíra Sobotky střelou z prostoru mezi kruhy rozvlnil síť podruhé.. Plzeň po druhé inkasované brance ožila a vrhla všechny síly do útoku. Ohromně bojovala a hrála "co to šlo". Ve 23. minutě se ocitl po přihrávce Martina Holého v obrovské šanci Lubomír Černý, výtečný zákrok Dominika Kamiše mu však zkazil radost. Černý nakonec "silou vůle" přece jen dopravil puk do sítě, ale bylo to rukou, což rozhodčí Grech dobře viděl. Při vyloučení Prostředníka sehrála Plzen výbornou přesilovku. Holý netrefil přihrávku směřující před branku, pak pálil od modré Jakub Kořínek, Kamiš viděl jen clonícího hráče před sebou, ale puk ho trefil. Následující přesilovka Plzně však byla přesným opakem. Z pohledu Plzně stála za starou bačkoru, z pohledu Slavie šlo o skvostně sehrané oslabení. Ve 33. minutě předvedla třetí plzeňská řada, co je to drtivý nápor. Kamiš ztratil hůl a čtyřikrát s obrovským štěstím odvrátil branku, jednou chyběly snad dva centimetry. Ještě v téže minutě v poslední chvíli zabránil samostatnému nájezdu Kořínek a třebíčský odchovanec a nyní kapitán Slavie Vladimír Sobotka při trestném střílení ztroskotal na Ulčovi. Ve 37. minutě tečoval Setikovský střelu Černého, ale šance vyvolala jen vzdechy na tribuně. Snahu Plzně o zkorigování výsledku přibrzdil faulem Jakub Kořínek.

Po nevydařené spolupráci Krňoul - Černý se ocitl v šanci Sobotka, ale neproměnil. O dvě minuty později zahrozil David Jiránek, na druhé straně pálil obránce Černý, ovšem z těchto mráčků nezapršelo. Ve 45. minutě Plzeň špatně střídala a byla potrestána dvouminutovým trestem. Trest byl nakonec mnohem krutější, neboť v početní výhodě po přihrávce Vladimíra Růžičky mladšího zavěsil Tomáš Svoboda. Ve třetí třetině si už z Plzně vytvářela šance téměř výhradně první formace, zbylé dvě působily mnohem defenzivněji. Ve 47. minutě se konečně prosadili domácí. Do souboje o puk šel odvážně obránce Adam Krňoul, vyslal Jana Setikovského do útočného pásma, ten našel přesnou přihrávkou střelce Jiřího Šlaufa, ten zase našel levý vingl.

Slavia poté začala ještě úporněji bránit a vyrážela k nebezpečným protiútokům. Růžičku v 54. minutě vychytal Ulč, v nájezdu se pak ocitl Sobotka, ale Kořínek s Krňoulem ho rukama i nohama zpacifikovali. Plzeň v této fázi utkání paradoxně často vyhazovala na zakázaná uvolnění. V 57. minutě přišla poslední velká šance Plzně zdramatizovat zápas. Slávistickou rozehrávku vystihl chytře Lukáš Holub, jenž však střelou z ideální vzdálenosti dal jen vyniknout brankáři Kamišovi. Krátce nato pak docílil Svobodova řada další branky, ale gól nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Vladimír Sobotka se však stejně branky ještě dočkal. 72 vteřin před koncem po přihrávce Tomáše Svobody uzavřel skóre zápasu.

Ohlasy trenérů

Ivan Vlček (asistent trenéra HC Lasselsberger Plzeň)

"Slavia tu odehrála výborný zápas. Hrála hodně do těla a ne každý z našich hráčů se s tím dokázal vyrovnat. Prvních deset minut jsme měli převahu, ale pak hru rozkouskovala vyloučení a Slavia získala převahu. Zápas hodně ovlivnila skutečnost, že jsme nedokázali proměnit spoustu vyložených šancí".

Martin Pešout (trenér Slavie Praha)

"Myslím, že jsme byli celý zápas lepším týmem. Nebýt prvních deseti minut, mohl být rozdíl ve skóre pro nás ještě přijatelnější. Nám tyto zápasy s kvalitními supeři vyhovují, protože tyto týmy se snaží hrát hokej, zatímco například Liberec jen brání. Za poslední týden jsme si hodně zahráli, protože máme za sebou zápasy s třemi nejvýše postavenými týmy v soutěži (kromě nás) - Kladnem, Spartou a Plzní. Výborný výkon podala první pětka. Sobotku, Svobodu a Růžičku navíc výborně doplňují obránci Višňák s Jebavým. Ještě bych rád pochválil hlavního rozhodčího, který pískal výborně. A říkám to i přesto, že jsme hráli dvakrát v utkání ve třech".
Autor David Schlegel
Nepřehlédněte
A-TÝM 11.8.2020

Permice na novou sezonu v prodeji! Triko zdarma a slosování o mobil Xiaomi

Prodej permanentních vstupenek na novou sezonu byl zahájen! Ke každé permici rozdáváme červené nebo bílé triko s novým logem, ze všech permanentkářů pak vylosujeme jednoho výherce, který obdrží mobil ...

Číst více
A-TÝM 11.8.2020

Informace pro fanoušky k prvnímu přípravnému utkání proti Sokolovu

Slavia odehraje ve čtvrtek v Edenu proti Sokolovu první přípravné utkání před novou sezonou Chance ligy. Vzhledem k nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR bude kapacita stadionu pro tento zápas ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 11.8.2020

Se šancemi, ale bez výhry. Junioři nestačili na Spartu

Šance si vytvořili, využít je však nedokázali. Přesto předvedli junioři v úvodním přípravném utkání před novou sezonou kvalitní výkon. Na Spartu nakonec nestačili poměrem 1:3.

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 9.8.2020

Dresy, exteriéry, kolekce ve fanshopu. Slavia se převléká do nového

Se změnou vizuální identity se oblékají do nového nejen hráči Slavie, řadu produktů s novým logem jsme připravili ve fanshopu i pro naše fanoušky! Zároveň dochází k úpravě exteriérů zimního stadionu ...

Číst více