22.03.2015, Michal Borovan

Slavia ve Varech ztratila slibně rozjetý zápas

Po bezbrankové první třetině se Slavia dostala v druhé části do dvoubrankového vedení. Bývalý hráč sešívaných Tomáš Micka však ještě v prostřední části nastartoval obrat Energie, který dokonal minutu před koncem Vachovec.

OUT6, neděle 22.3.2015, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
3:2(0:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 34. Micka (V. Tomeček, Skuhravý), 48. Gorčík (Habal), 59. Vachovec (Balán) – 23. Holec (Vas), 27. Sklenář (Tomica, Šenkeřík). Rozhodčí: Horák, Wagner – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváci: 2836. Střely na branku: 33:33. Zblokované střely: 7:8. Hity: 8:4. Vhazování: 21:28. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Karlovy Vary: Habal – Dvořák, Deyl, Sičák, J. Tomeček, Šmach, Šafář, Harkabus, Kohout – Zadražil, Duda, Bartek – Vachovec, Balán,Hruška – Micka, Skuhravý, V. Tomeček – Gorčík, Kverka, Koblasa

Slavia: Furch (40. Svoboda) – Šenkeřík, Valach, Štich, Růžička, Šulc, Knot, Drahorád, Novák – Tomica, Bednář, Sklenář – J. Doležal, T. Doležal, Stránský – Poletín, Vas, Holec – Kolář, Andres, Babka

První třetina žádnou branku nepřinesla, ale blíže k ní měli rozhodně domácí hokejisté. Po vyloučení Tomici ve čtvrté minutě se Energie dostala do tempa a byla více na kotouči. A když na trestnou lavici usedl ve 14. minutě Bednář, tak se do velké šance proháčkoval Duda, který však Furchovu bránu přestřelil. Největší šanci první třetiny měl dvě minuty před koncem opět Duda, jenž se dostal do samostatného úniku, ale ani nadvakrát nedokázal Furcha překonat a první dvacetiminutovka skončila bez branek.

Do prostřední části vlétli hokejisté Slavie ve velkém stylu a již po dvou a půl minutách letěly jejich ruce vzhůru. Miroslav Holec získal kotouč ve středním pásmu, podél mantinelu projel do pásma, udělal zasekávačku do středu hřiště a svižnou ranou do vinglu překonal Habala.

A za další čtyři minuty se sešívaní radovali podruhé. Kotouč se po nahození Tomici odrazil před bránu Energie, jako první se protlačil k puku Jakub Sklenář a přesto, že držel hůl jen v jedné ruce, tak dokázal plácnutím do kotouče překonat zaskočeného gólmana Varů.

Náskok mohl poté ještě zvýšit Vas, ale v dobré pozici netrefil kotouč. Ten se následně odrazil mezi kruhy, odkud ještě pálil Novák, ale jeho pokus Habal lapil. A Karlovy Vary se ve 34. minutě dokázaly prosadit. Tomeček nahodil kotouč na bránu a puk lehce tečoval mezi betony Furcha bývalý slávista Tomáš Micka.

Dvoubrankový náskok mohl Slavii ještě vrátit Drahorád, který ale od modré orazítkoval jen břevno karlovarské branky. A jelikož ani domácí Bartek tři minuty před koncem neproměnil svůj únik na Furcha, tak se šlo do kabin za stavu 1:2.

Do poslední třetiny nastoupila Slavia v bráně s Adamem Svobodou, kterého mohl poprvé více prověřit po pěti minutách unikající Vachovec, ale jeho šanci na poslední chvíli překazil vracející se Sklenář. Za další dvě minuty trefil sešívaný obránce Babka pouze tyč a z protiútoku rozvlnil síť za Svobodou Sebastian Gorčík. A jelikož videorozhodčí následně potvrdil, že Babkovu střelu zastavila skutečně konstrukce brány, bylo skóre zápasu nerozhodné.

Minutu před koncem přišel pro Slavii šok. Přečíslení dva na jednoho vyřešil přesnou přihrávkou Balán, puk dostal přímo do jízdy Michal Vachovec, který tak zvrátil vedení na stranu domácích. Slavia měla poté ještě možnost přesilovky, ale ani s šesti muži v poli nedokázali sešívaní puk do brány Energie dostat a domácí se tak mohli radovat.

Fotogalerie

Dominik Furch Sebastian Gorčík Souboj po buly Martin Bartek Martin Bartek Ondra Šafář Tomáš Harkabus

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Spíše než hodnocení dnešního zápasu, tak bych chtěl krátce a stručně zhodnotit celou sezónu, která nám dnes skončila. Předkolo by bylo pro nás titulem. A neúčast v baráži je o něco menším úspěchem, takovým druhým místem. Jsme samozřejmě rádi, že jsme se s domácím publikem rozloučili důstojně.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Na zápase bylo vidět, že Karlovy Vary hrály doma a snažily se to utkání si užít. My jsme do něj dobře vstoupili, vedli jsme, ale nedokázali jsme ho dovést do vítězného konce. Nevím, zda do baráže půjdeme v sestavě, ve které jsme dnes přijeli do Karlových Varů, ale baráž musíme začít naplno od prvního utkání.