24. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY
16.9.2015

Na jihu Čech vyšli slávisté bodově naprázdno

4.kolo, středa 16.9.2015, Č. Budějovice - Slavia
Č. Budějovice

Branky a nahrávky: 12. Nouza (Bohunický, Vráblík), 25. Žovinec (Bohunický, Kuchejda), 29. Pajič (Žálčík, Rob), 32. Kuchejda (Straka) – 31. Markovič (Robinson, Vas). Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Malý. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Diváci: 6224. Střely na branku: 42:14. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Sestavy

Č. Budějovice

Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajič, Rob – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Babka, Prokeš – Škoda.

Hylák – Hruška, Pavlín, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Adam, Růžička – Robinson, Vas, Markovič – Micka, Kašpařík, Jiránek – Andres, Jurík, Čermák – Doležal, Tomek, Veselý.

V Českých Budějovicích se sešívaným příliš nedařilo, po první části, ve které dovolili soupeři jen jednu branku, to ještě vypadalo nadějně. Poté se však domácí zlepšili, začali si vytvářet více gólových příležitostí a některé z nich i proměnili. Jediný střelecký úspěch červenobílých zaznamenal Jaroslav Markovič.

Středeční utkání v Budvar Areně na jihu Čech začalo z obou stran opatrně. Slávisté měli k dispozici poměrně krátce po začátku přesilovou hru, která ale po faulu Hraška skončila po minutě a půl. Ještě při hře čtyř proti čtyřem se hezky uvolnil Kolařík, který z levé strany hledal spoluhráče před brankou. Markovič ale na kotouč nedosáhl, a tak z nadějné příležitosti nakonec nic nebylo.

Na úvodní trefu utkání se čekalo do 12. minuty, kdy si červenobílí nepohlídali Tomáše Nouzu, který se po dlouhé přihrávce Bohunického dostal do úniku. Českobudějovický útočník vypálil z mezikruží pod horní tyčku a Hylák na jeho přesnou střelu nestačil.

Druhá třetina ve znamení Motoru

Druhá perioda byla na góly bohatší, většina z nich ale padla do sešívané sítě. Poté, co slávisté přežili čtyřminutové vyloučení Micky, během kterého byl potrestán i Jiránek, navýšil vedení Jihočechů Dušan Žovinec. Ten využil zaváhání Hraška, který proti němu vystartoval. Útočník v modrém dresu se mu vyhl a z pravého kruhu zakončil přesně nad Hylákův beton.

V polovině duelu měli domácí k dispozici další početní výhodu, kterou již využili. Rok Pajič nazančil přihrávku na modrou, místo toho ovšem vypálil ke vzdálenější tyči. Puk se od tyče odrazil za brankovou čáru a Motor vedl již o tři góly. Ani ne dvě minuty nato se povedlo Pražanům snížit. Robinson přistrčil puk Jaroslavu Markovičovi, který si vybruslil zpoza klece a kotouč poslal přesně do bližšího horního rohu.

České Budějovice si ale tříbrankové vedení vzaly zpět. Chybu v rozehrávce hostů využil Straka, který po naznačení střely našel hůl volného Davida Kuchejdy, pro kterého již nebyl problém zakončit do odkryté části sešívané svatyně.

Pro Pražany ale mohlo být ještě hůře, po jednom ze zákroků Hyláka se totiž puk od Roba odrazil do klece. Rozhodčí ale nakonec gól neuznal, jelikož si Rob pomohl kopnutím. Na začátku třetí dvacetiminutovky se málem Nouza dočkal svého druhého střeleckého zásahu, jeho rychlý pokus bekhendem ale dokázal Hylák na brankové čáře vytěsnit.

Domácí si již výhru pohlídali

Slávisté se sice snažili s výsledkem ještě něco udělat, přes dobře uspořádanou domácí obranu se ale těžko probojovávali. Naopak Jihočeši mohli vedení i navýšit. Nejdříve zůstal volný Žálčík, který našel jen lapačku Hyláka, brankáře v červenobílém dresu nepřekonal ani Nouza, který se nikým nechráněný zjevil na brankovišti.

Druhá polovina posledního dějství byla hodně rozkouskovaná, přibylo vyloučení. České Budějovice se navíc soustředily hlavně na obranu pohodlného náskoku a netlačili se již tolik do útoku. Ztíženou situaci tak měli i Pražané, kteří se do gólové šance už nedostali.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): „My jsme spokojeni s výkonem, dokázali jsme soupeře celý zápas přehrávat. Mrzí mě jen neproměněná přesilovka 5 na 3.“

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Náš výkon nebyl dobrý, hráli jsme mdle a to proti Budějovicím nestačí. Můžeme jen soupeři pogratulovat k vítězství.“

Autor David Mencl
MLÁDEŽ 23.10.2019

Představujeme nejlepší mládežníky za září 2019

Slavia i v této sezoně oceňuje každý měsíc nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Osm nejúspěšnějších hokejistů od deváté po druhou třídu se vám nyní představuje v krátkých rozhovorech.

SESTŘIHY 22.10.2019

Sestřih zápasu: Ústí - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků ze zápasu 16. kola Chance ligy mezi Ústí nad Labem a Slavií. Sešívaní zvítězili 4:2 a připsali si třetí výhru v řadě.

Přehrát video
FANOUŠCI 21.10.2019

Slavia pořádá o víkendech veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Aktuálně jsou vypsané tři sobotní termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

MLÁDEŽ 22.10.2019

Shrnutí mládeže: Dominantní sedmáci nebo druhá výhra juniorky

V posledním týdnu zažily slávistické mládežnické týmy poměrně úspěšné období. Junioři porazili Mladou Boleslav a připsali si druhou výhru v sezoně, dorost se v klidu drží na postupových příčkách do ...