ZÁPASY

Slavia podlehla Litvínovu i potřetí. Rozhodla první třetina

B7, úterý 12.4.2016, Litvínov - Slavia
Litvínov

Branky a nahrávky: 2. Martynek (Gerhát, Trávníček), 4. Pavlík (Hanzl, Lukeš), 8. Hanzl (Duda, Lukeš), 12. Gerhát (Trávníček, Martynek), 37. Lukeš (Hanzl, Duda) – 15. Jiránek (Ondráček, Tuominen). Rozhodčí: Šír, Hradil – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4867. Střely na branku: 32:24. Zblokované střely: 11:10. Hity: 14:12. Vhazování: 28:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Sestavy

Litvínov

Janus – Sklenička, Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo – Duda, Hanzl, Lukeš – Martynek, Gerhát, Trávníček – Hořava, Pšurný, Piroš – Jurčík, Válek, Doležal.

Hylák (od 8. Král) – M. Hruška, Knot, Krstev, Andrlík, Hraško, Pavlin, Kolařík – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Ondráček, Tuominen, Jiránek – Andres, Vas, Markovič.

Slávisté do utkání na severu Čech nevstoupili vůbec dobře, Litvínovští totiž na nic nečekali a za pouhých osm minut nasázeli Hylákovi tři góly, čímž brankářskou jedničku Slavie vyhnali velmi rychle na střídačku. Ani Král ale neudržel čisté konto dlouho, když nestačil na Gerhátův pokus. Za hosty sice ještě do přestávky korigoval stav Jiránek. Vedení Vervy z úvodní části se ale nakonec ukázalo pro zbytek utkání jako rozhodující, prosadil se totiž už jen Lukeš a Severočeši mohli oslavit vysoké vítězství.

Domácí vlétli do zápasu jako uragán. Už ve druhé minutě otevřel skóre Rostislav Martynek, který našel jako první odražený puk mezi kruhy a z první ho poslal za slávistického brankáře. Tlak Litvínova ale pokračoval a brzy přišly další trefy. Ve 4. minutě od modré vypálil Filip Pavlík a protože měl Hylák zakrytý výhled, proklouzl mu puk mezi betony až do branky. Působení hostujícího muže s maskou v tomto zápase pak za další čtyři minuty ukončil po přečíslení dvou na jednoho Robin Hanzl.

Náhradník v brankovišti Slavie Tomáš Král ale také zanedlouho inkasoval. Ve 12. minutě před ním zůstal zcela osamocený František Gerhát, jenž se prosadil rychlou kličkou do forhendu. Pražané po nevydařeném vstupu do utkání nic nezabalili a ještě do přestávky snížili. Ondráček se prosmýkl před branku a přesným pasem našel na brankovišti zaparkovaného Tomáše Jiránka, kterému nedělalo žádný problém uklidit z bezprostřední blízkosti puk do litvínovské klece.

Lukešova pojistka stvrdila jasné vítězství Litvínova

Druhá část byla výrazně ovlivněna čtyřbrankovým vedením Vervy. Hrálo se volněji, šancí na obou stranách bylo méně. Rovněž se začalo vylučovat a také jediný gól druhé periody padl právě v početní převaze. Severočeši hráli nejprve krátkou přesilovku pěti proti třem, v ní udeřit nedokázali, podařilo se jim to ale zhruba o deset minut později. Po klasickém kolotoči přihrávek Hanzl nabil na modrou čáru Františku Lukešovi a jeho dělovka si našla cestu za Králova záda.

Zázrak se nestal ani v závěrečné dvacetiminutovce. Úřadující mistr kontroloval hru a nepouštěl příliš Pražany do šancí zkorigovat stav. Naopak to byli svěřenci trenéra Rulíka, kdo mohl udeřit. Krátce po začátku závěrečného dějství zachránila Krále po Lukešově pokusu tyčka. Na druhé straně měl největší možnost Bahenský, jenž ale při přečíslení dvou proti jednomu Januse neprostřelil.

Sešívaní se tak museli i ve třetím vzájemném souboji před soupeřem ze severu Čech sklonit, když si odnesli nejvyšší prozatímní porážku v baráži. Šanci na reparát budou mít červenobílí v pátek, kdy před domácím publikem přivítají ve veledůležitém souboji Karlovy Vary.

Radim Rulík (HC VERVA Litvínov): „Věděli jsme, že musíme vyhrát, abychom potvrdili vítězství s Jihlavou. V baráži jsou domácí zápasy hrozně důležité, je potřeba v nich bodovat. Naším cílem zkrátka bylo zvítězit, nijak jsme neřešili jestli o gól, nebo o dva. Povedl se nám hodně začátek utkání, od něhož se to pak odvíjelo, a jsme rádi za tři body."

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Jednoznačně rozhodlo prvních dvanáct minut, po nichž Litvínov vedl 4:0 a pro nás tak bylo nesmírně těžké s výsledkem ještě něco udělat. Samozřejmě jsme se snažili, k žádnému zvratu ale zkrátka nedošlo."

Autor Adam Kolář
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.