23. říjen

Tříbodová mikulášská nadílka. Slávisté přemohli Litoměřice

31.kolo, pondělí 5.12.2016, Slavia - Litoměřice
Litoměřice

Branky a nahrávky: 9. Holý (Dušek, Endál), 11. P. Beránek (Endál, Holý), 33. Endál (Dušek, P. Beránek) – 25. Pavlas (Kopta, Hanták), 47. Valášek (Smetana, Nedvídek). Rozhodčí: Sýkora – Toman, Coubal. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. Diváci: 715. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Sestavy

Frodl – Bača, J. Novák, Pohl, Knot, Kolařík, Holý, A. Růžička – Endál, Dušek, P. Beránek – Schleiss, Šagát, Kverka – Jankovský, Kubica, M. Kadlec – Tejral, Krliš

Litoměřice

J. Pavelka – J. Šulc, Jebavý, Pavlas, Smetana, Piegl, Barák, Bažant, Š. Havránek – Pletka, Rubeš, R. Pavlík – Jaroslav Kalla, Nedvídek, Valášek – Kopta, Hanták, Švagrovský – J. Dvořák, Miškář, R. Pilař

Pondělní večer patřil nejen Mikuláši a jeho pomocníkům. Na programu bylo i další kolo WSM Ligy a do Edenu přijel litoměřický Stadion. Sešívaní si v první třetině vypracovali díky dvojnásobné přesilovce dvougólové vedení, které už do konce zápasu nepustili. Velkou zásluhu na tom měl i výborně chytající Dominik Frodl. Litoměřice tak i kvůli němu odjely z Edenu s prázdnou.

Na začátku to vypadalo, že se slávisté lekli čerta, který dorazil do Edenu spolu s Mikulášem. Kalla se nečekaně objevil úplně sám mezi kruhy a snažil se o kličku. Tu mu ale Frodl vystihl a nadvakrát udržel puk před brankovou čárou.

Dvě vyloučení, dva góly

Krátce před polovinou třetiny ale nadělil Mikuláš červenobílým dvojnásobnou přesilovku a domácí výslužkou nepohrdli. Po vyhraném buly rozjeli Pražané přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci stál Jan Holý. Ten nedal po rychlé křižné přihrávce Pavelkovi svižnou ranou z první žádnou šanci.

A pár vteřin po konci početní výhody sešívaní svoje vedení zdvojnásobili. Holého tvrdou ránu od modré sklepl Endál na brankoviště, kde stál připravený Petr Beránek, jenž bez problémů doklepl volný kotouč do odkryté branky.

Ve zbytku třetiny ovšem slávisté spíš trnuli, než že by se drželi za hlavu při nevyužitých šancích. Nejprve projel mezi dvěma obránci Dvořák a Frodl musel hodně rychle zavřít mezírku mezi svými betony. Těsně před závěrečnou sirénou potom rozezvučel v početní výhodě Nedvídek po křižném pasu břevno.

Hlouček fanoušků Stadionu se dočkal kontaktní branky až ve 25. minutě. Aleš Pavlas si v přesilové hře najel na levý kruh a po přesné přihrávce od Kopty vypálil z první přesně mimo dosah přesouvajícího se Frodla.

S rychlou odpovědí přispěchal Endál

Netrvalo však dlouho a domácí kotel mohl slavit třetí trefu v síti Litoměřic. Knot nabil zpoza branky na pravý kruh Lukáši Endálovi a slávistický kanonýr exkluzivně vymetl bližší šibenici.

S odpovědí mohl přispěchat Miškář, jenže střelou po ledě pouze orazítkoval levou tyč.

Hned po přestávce ujel po pravé straně Kverka, dlouho se rozmýšlel, ale nakonec mířil jen do pohotového gólmana hostů.

A tak se radovali Litoměřičtí. Smetana vypálil od modré a Frodl puk vyrazil jen před sebe, kde stál zcela osamocený Milan Valášek, který zasunul kotouč do branky kolem betonu slávistického brankáře.

O chvilku později Eden ztichl. Pavlík naznačil střelu, objel branku a hledal před ní Pletku. Tomu se podařilo zakončit, jenže Frodl za pomoci svých spoluhráčů dokázal kotouč srazit do boční sítě.

Hosté to v závěru ještě zkoušeli bez gólmana, jenže puk ukořistil Endál a hnal se na prázdnou litoměřickou branku. Měl ovšem před sebou ještě jednoho protihráče, kterého se snažil rozpohybovat, a následně zkusil vypálit. Obránce ovšem zvládl střelu tečovat a kotouč se obloučkem snášel do branky. Nakonec ale hrací předmět zamířil jen do břevna.

I tak si ale slávisté vedení udrželi a z „Mikulášské“ odešli se třemi body.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Jsme spíš spokojení s výsledkem. Na začátku se nám povedly přesilovky, dali jsme v nich dva góly. Jeden tedy až po konci vyloučení, kdy soupeřův hráč skákal z trestné zpátky na led. Ve třetí třetině jsme ale přesilovky neproměnili, takže jsme dali Litoměřicím šanci na závěrečný tlak, který si vytvořily. Měly ve finální fázi trochu navrch, ale naštěstí se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce.“

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): „Myslím, že jsme byli lepším mužstvem. Bohužel rozhodl začátek, kdy jsme měli několik šancí, které jsme neproměnili. Mohli jsme vést 3:0, ale místo toho jsme prohrávali 0:2 po našem oslabení ve třech. Zasloužili jsme si určitě body, ale tady v Edenu zkrátka nemáme štěstí. Je to už třetí zápas, co jsme tu takhle smolně prohráli. Je to pro mě těžké hodnocení, protože jsme podle mě byli lepší a alespoň na prodloužení jsme mohli dosáhnout.“

Autor Michal Toman
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...