23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
4.9.2016

Mladší dorost opět prohrál, drama ve Žďáru rozseklo prodloužení

2.kolo, neděle 4.9.2016, Žďár - Slavia
Žďár
5:4p
1:3, 1:0, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 9. Puczek (Klodner), 22. Puczek (Pytlík), 42. Pytlík (Puczek), 44. Pytlík (Primožič), 65. Pytlík – 8. Petrák (Kubánek), 16. Hovorka (Kižlin), 20. Janča, 53. Havrda (Vlček). Rozhodčí: Homola – Křivohlavý, Klouda . Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 176. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 2:3, 3:3, 4:4, 5:4.

Sestavy

Žďár

Novotný (20. Nedvěd) – Pachl, Poizl, Klodner, Černohorský, Čermák, Pytlíková – Matějka, Pytlík, Malenovský, Boštík, Trejbal, Hromádka, Jindra, Primožič, Puczek, Tomek, Štola

Dusil – Moravec, Němeček, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Švec, Kižlin, Vojinovič,Urych, Martinec, Křenek, Havrda, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák

Slávistický mladší dorost prohrál i ve druhém utkání rozbíhající se sezony. Sešívaným se náramně povedla úvodní perioda, v níž si vypracovali dvougólový náskok, pak ale o vedení přišli a museli dotahovat. Havrdovi se sice podařilo sedm minut před koncem vyrovnat a poslat duel do prodloužení, v něm ale zasadil Slavii definitivní ránu Pytlík. Zatímco mužstvo z Vysočiny mohlo po zisku bodů oslavovat první triumf, mladí slávisté jsou po dvou odehraných kolech zatím bez výhry.

Mladší dorostenci dali v úvodu druhého utkání sezony zapomenout na nepovedené domácí střetnutí s Jihlavou a na ledovou plochu ve Žďáru vtrhli ve velkém stylu. Na hostující střídačce vypukla gólová radost už v 8. minutě. Po pěkné souhře po ose Martin Petrák -Maxim Kubánek si prvně jmenovaný dobře najel do mezikruží, odkud na Novotného vyslal nechytatelnou dělovku a poslal tak Slavii do vedení.

V dalších sedmi minutách se slávistické snahy o dobytí žďárské branky sice minuly účinkem, v čase 15:33 však pro domácí celek přišla druhá gólová rána. Po Kižlinově přesné přihrávce přes šířku hřiště vypálil od modré Mikuláš Hovorka. Novotný na povedenou střelu nedokázal zareagovat a červenobílí zvýšili skóre na 2:0.

Pro domácí výběr měla velký význam 19. minuta, v níž se žďárským mladíkům podařilo po zásahu Jiřího Puczka snížit. Ten se nejlépe zorientoval ve skrumáží před Dusilovou svatyní a vykřesal pro své mužstvo naději.

Sešívaní ale do kabin přesto odcházeli s dvoubrankovým náskokem. Čtyři vteřiny před první sirénou se totiž prosadil Jakub Janča, který ze zmatku v domácí obraně vytěžil třetí gól Slavie.

Sešívaní byli na koni, góly ale sázel Žďár

Přestože byla před vstupem do druhé periody výhoda na straně borců v červenobílých dresech, byli to naopak Žďárští, kdo se jak další zapsal do střelecké listiny. V čase 21:31 tečoval před Dusilovou klecí Pytlíkovu střelu od modré Jiří Puzcek a podruhé v zápase dostal svoje mužstvo na dostřel soupeři.

Prostřední část utkání se poté odehrála bez branek. Hra se přelévala ze strany na stranu a ani jeden z celků si nebyl schopen vytvořit žádnou větší šanci. Závěrečná třetina však nabídla necelým dvěma stovkám diváků dramatickou podívanou.

Hned po úvodním hvizdu neuspěl ve velké příležitosti domácí Jindra, o několik desítek vteřin později už ale bylo srovnáno. Po střele aktivního Puczka se k puku dostal Jaromír Pytlík a nedal Dusilovi šanci.

Ze strany Žďárských to ale ani poté rozhodně nebylo vše. Ve 44. minutě se před brankou Slavie nejlépe zorientoval Jaromír Pytlík a svým druhým gólem v zápase dokonal obrat. Sešívané nepříznivý vývoj nezlomil. Sedm minut před koncem třetí dvacetiminutovky si do levého kruhu najel Maxim Havrda a projektilem z první rozvlnil síť domácí klece.

Dusil odolal trestnému střílení, na Pytlíkovu ránu už nestačil

Na žďárském zimním stadionu proto muselo o vítězi rozhodnout prodloužení. Možnost vítězného zakončení utkání dostal v čase 62:37 Primožič, kterému rozhodčí darovali po faulu na jeho osobu výhodu trestného střílení. V hokejové „penaltě“ však na Dusila nevyzrál. Triumf na stranu domácích proto přiklonil půl minuty před koncem prodloužením Jaromír Pytlík.

Žďárský snajpr si s kotoučem vybruslil od modré čáry do levého kruhu, odkud tvrdě vypálil na slávistickou branku. Po jeho zásahu v táboře Plamenů vypukla radost, Pytlík navíc vítězným gólem zápasu zkompletoval svůj hattrick.

Mladší dorostenci tak neúspěšně zakončili i své druhé představení v ELIOD extralize. Oproti zápasu s Jihlavou však v boji s dalším celkem z Vysočiny vyválčili alespoň bod.

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...