23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
25.9.2016

Mladší dorost v Pardubicích urval dva body v nájezdech

6.kolo, neděle 25.9.2016, Pardubice - Slavia
Pardubice
3:4sn
0:0, 2:2, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 27. Koffer (Nedelka), 34. Koffer, 60. Tobiáš (Zeman) – 30. Janča (Kižlin), 39. Vlček, 42. Švec, rozh. náj. Klapka. Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Laczko. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Sestavy

Pardubice

Nečas – Pejzl, Matěcha, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký – Hebek, Šír, Prýl, Zeman, Koffer, Hricuš, Lašák, Tobiáš.

Dusil – Mareček, D. Němeček, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, D. Kučera – Kubánek, Švec, Kižlin, Vojnovič, Křenek, Havrda, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák.

Nebývalé drama bylo k vidění na ledě Pardubic, kam odcestoval mladší dorost sešívaných. Pražané se se svým soupeřem tahali celý zápas, ani jeden z celků nedokázal odskočit na více než jednu branku, a tak nakonec musely utkání rozseknout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšní Janča s Klapkou, a tak nakonec bod navíc putuje do hlavního města.

Chladný začátek úvodní části prolomil hostující Janča, který upaloval sám na Nečase. Ten byl ale pozorný a nenechal sešívaného útočníka za žádnou cenu skóre otevřít. Na další velkou šanci si diváci počkali sedm minut, než se v gólové příležitosti objevil Zeman, který před bránou dostal křížnou přihrávku od Koffera. Dusil však předvedl rychlý přesun, jímž šanci zlikvidoval a udržel první třetinu bez branek.

První nečekanou radost vybojoval ve vlastním oslabení Filip Koffer. Pardubický forvard dostal přihrávku na útočnou modrou, odkud prchal sám na gólmana, kterého překonal bekhendovým blafákem. Slávisté na sebe nenechali s odpovědí dlouho čekat. Kižlin našel Jakuba Janču před brankou a ten puk zvedl přesně pod víko.

Ani nerozhodný stav ale nevydržel na východě Čech dlouho. Jakub Koffer předvedl totiž parádní individuální akci, kdy prosvištěl celým kluzištěm a Dusila prostřelil pod rukou. Jenže vedení Dynamo do konce prostřední periody neudrželo. Ve 39. minutě Šimon Vlček dokázal využít přesilovou hru poté, co vybojoval odražený puk a zavěsil přesně pod horní tyč.

Ve 42. minutě šli Pražané také poprvé v duelu do vedení. Libor Švec se skvěle zorientoval ve skrumáži před brankou a protlačil puk za záda pardubického muže s maskou. Domácí ale nesložili zbraně a na poslední chvíli kontrovali. Do konce utkání scházelo 27 vteřin, když se po nepřehledné situaci prosadil Ondřej Tobiáš.

Prodloužení tří proti třem nabídlo atraktivní podívanou, branku ale nikoliv, a tak zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se z řad hostů prosadili Janča a Tomáš Klapka, kteří tak zařídili Slavii bod na cestu navíc.

Autor Barbora Wolfová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...