23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
23.10.2016

Mladší dorost mocně dotahoval, na body to v Boleslavi nestačilo

12.kolo, neděle 23.10.2016, M. Boleslav - Slavia
M. Boleslav

Branky a nahrávky: 4. Zajíček (Simon, Dobša), 27. Schulz (Kubart), 40. Chwastek, 42. Hes (Zajíček, Rudolph) – 48. Hovorka (Kubánek), 54. Vlček (Kubánek). Rozhodčí: Hrubý – Kettner, L. Svobodová. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:30. Diváci: 88. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Sestavy

M. Boleslav

Rylich – Novotný, Sýkora, Holoubek, Rudolph, Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha, Chwastek, Závora, Simon

Němeček – Moravec, Mareček, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Švec, Kiýlin, Urych, Havrda, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák

Přestože mladí slávisté prohrávali v Mladé Boleslavi ještě ve 42. minutě 0:4, dokázali se v dalším průběhu závěrečné třetiny vzchopit a vsítit dva góly naděje. Po trefách Hovorky a Vlčka však už ale další branku nepřidali a podlehli Bruslařům 2:4. Mladší dorostenci si tak po porážce od Žďáru připsali další bodovou ztrátu a v tabulce ELIOD extraligy figurují na 6. příčce.

Zabrat, makat, bojovat. Tak nějak mohly znít pokyny od trenérů slávistických mladších dorostenců směrem k jejich svěřencům o přestávkách mezi třetinami utkání s Bruslaři. Sešívaní se totiž nestačili v boleslavské hale ani pořádně rozehřát a už prohrávali. Ve 4. minutě se před branku hostí šikovně prosmýkl Dobša a pokoušel se zakončit. Němeček ho sice vychytal, puk se ale následně dostal k Jakubovi Zajíčkovi, který strážce červenobílé svatyně nekompromisně propálil.

Přestože se Slavia snažila hrát aktivně, na koni byli po většinu času domácí. V čase 26:34 navíc přišla pro sešívanou střídačku další gólová rána. Nastalého chaosu před Němečkovou klecí využil Lukáš Moucha, jenž ve skrumáži hráčů uzmul puk pro sebe a dopravil ho přes ležícího gólmana za brankovou čáru.

A pro slávisty bylo ještě hůř. V závěru prostřední periody vyrazil do útočného pásma v samostatné akci Dominik Chwastek a po rychlé kličce skóroval. Hosté tak odcházeli do kabiny značně opařeni. Bruslaři se mohli při průběžném výsledku 3:0 v klidu koncentrovat na závěrečné dějství.

Sešívaní v závěru sešlápli plyn, na domácí to nestačilo

Červenobílá parta hodila dvě neúspěšné dvacetiminutovky za hlavu a s odhodláním vyjela na led do té poslední. Už po chvíli byl ale na trestnou lavici vykázán Kučera a domácí přesilovou hru využili. Adam Hes šikovně nastavil hůl do dráhy letu střely a usměrnil kotouč do soupeřovy sítě.

Tento moment ale Pražany nesrazil, ba naopak. V čase 47:56 vylepšil nepříznivé skóre Mikuláš Hovorka, jenž našel škvíru v Rylichově kleci a nasměroval puk za gólmanova záda. O šest minut později se zatřepetala síť v boleslavské brance znovu. Šimon Vlček zužitkoval posledních pár vteřiny slávistické přesilovky a krásnou ranou překonal Rylicha.

V samotném závěru se sešívaní mladší dorostenci sice ještě snažili s výsledkem něco udělat, další góly se jim však už přidat nepovedlo a v Mladé Boleslavi prohráli 2:4.

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...