13. srpen

Mladší dorost díky galapředstavení Šimona Vlčka udolal Mladou Boleslav

D5, neděle 11.12.2016, Slavia - M. Boleslav
M. Boleslav

Branky a nahrávky: 3. Hovorka (Jágr, Urych), 36. Vlček (Havrda, Klapka), 38. Křenek (Vlček, Mareček), 46. Vlček (Křenek, Kubánek) – 26. Chwastek, 48. Zajíček. Rozhodčí: Nečas – Svoboda, Marek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Sestavy

Dusil – J. Srdínko, Hovorka, Moravec, Mareček, Čapka, Klapka (C), A. Srdínko – Petrák, Havrda, Gajda – Vlček, Kubánek, Křenek – Kižlin, Vojinovič, Švec – Urych, Labuzík, Jágr.

M. Boleslav

Rylich (46. Krinwald) – Novotný, Sýkora, Suk, Dobrkovský, Filip, Rudolph, Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha (C), Chwastek, Závora, Sirotek.

Slávisté se dostali do vedení již ve třetí minutě, zkraje druhé části ale dokázali Středočeši vyrovnat. Následně si vzal slovo hrdina zápasu Šimon Vlček, který dvěma góly a jednou asistencí zařídil sešívaným rozhodující náskok. Snížení, které obstaral v závěru utkání Zajíček, znamenalo už jen kosmetickou úpravu skóre.

Slávisté do zápasu s Mladou Boleslaví vstoupili nejlépe, jak mohli. Přečíslení tři na jednoho po půl minutě hry ještě zakončující Gajda nezužitkoval, o chvíli později se už ale sešívaní radovali. Mikuláš Hovorka sebral kotouč u mantinelu, vybruslil si až před branku soupeře a Rylicha překonal bekhendovou střelou mezi betony.

Ve zbytku úvodní části se hrál vyrovnaný a opatrný hokej, a tak se skóre měnilo až zkraje té druhé. Sešívaní ponechali před Dusilem dvojici útočníků hostí a Dominik Chwastek nadvakrát protlačil puk za brankovou čáru.

Výhru Slavie vystřelil Vlček

Hra se po vyrovnávacím gólu opět uklidnila, za nerozhodného stavu se ale do kabin nešlo. Ve 36. minutě našel Havrda při přesilové hře křižným pasem u vzdálenější tyčky zaparkovaného Šimona Vlčka a ten dělovkou z první zavěsil přesně pod horní tyčku.

Ze strany sešívané jednadvacítky to navíc nebylo zdaleka vše. O necelé tři minuty později skončil Marečkův pokus od modré čáry ve výstroji jednoho z hráčů před Rylichem a jakmile puk vypadl na led, tak ho právě Šimon Vlček přistrčil k Lukáši Křenkovi a ten kotouč zametl za záda mladoboleslavského brankáře.

Šimon Vlček v galapředstavení pokračoval i v závěrečné dvacetiminutovce. Ve 46. minutě dostal od Křenka pas zpoza branky a střelou z první na vzdálenější tyč dokonal hattrick.

Mladoboleslavští zbraně nesložili, vystřídali gólmana a vrhli se do útočení, do konce zápasu už se ale zmohli pouze na snížení. Dusil vyrazil střelu maskou do horní tyčky, puk mu následně spadl na brankovou čáru, za níž ho doklepl Jakub Zajíček. Ani jeho gól už ale nic nezměnil na tom, že tři body zejména zásluhou Vlčka zůstávají po výhře 4:2 v Edenu.

Šimon Vlček: Ani nevím, jestli jsem druhý gól dal já

Pár slov autora hattricku k zápasu s Mladou Boleslaví:

„Byli jsme lepší a mohli jsme dát i víc gólů. Za hattrick jsem rád. První gól z přesilovky byl sice jednoduchý, ale zase jsme to skvěle sehráli. Při tom druhém jsme s Lukášem Křenkem oba plácli do puku a ani nevím, jestli to byl můj gól. Na ten třetí mi Lukáš parádně nahrál a já jsem to z první trefil. Je dobře, že jsme vyhráli, protože jsme měli dlouhou sérii proher a teď jsme porazili Tábor a silnou Boleslav. Ještě ale musíme zlepšit rozehrávku, ta nám trochu pokulhává.“

David Kuna (HC Slavia Praha): „Odehráli jsme dobrý zápas. Navázali jsme na zápas v Táboře, byť Mladá Boleslav je úplně jiný soupeř. Od začátku jsme hráli týmově. Hlavně jsme stíhali se soupeřem bruslit a ten pohyb byl klíčový. Dali jsme pěkné góly a kluci si ověřili, že pokud hrajeme týmově, ve vysokém nasazení a zodpovědně, tak můžeme hrát s kýmkoliv. Navíc jsme pokaždé v důležitém momentu dokázali dát gól a to rozhodlo.“

Tomáš Černík (BK Mladá Boleslav): „Nám se venku nedaří a potvrdilo se to i v dnešním utkání. V poslední době nejsme schopní dát góly. Máme nemocného jednoho z nejlepších střelců a na výsledcích zápasů se to hodně projevuje. Rozhodující byl gól domácích v přesilovce na 2:1, hned nato jsme dostali gól z dorážky a pak už si to Slavia pohlídala.“

Autor Adam Kolář
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.