23. říjen

D10, sobota 14.1.2017, M. Boleslav - Slavia
M. Boleslav
3:2sn

Branky a nahrávky: 46. Sirotek, 52. Zajíček (Sýkora, Simon), rozh. náj. Sirotek – 11. Labuzík (Kubánek, Hovorka), 36. Havrda (Vlček, Vojinovič). Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:1. Diváci: 65. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Sestavy

M. Boleslav

Rylich (Krinwald) – Sýkora, Suk, Dobrkovský, Lhota, Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha (C), Chwastek, Závora, Sirotek, Simon

Dusil (Němeček) – Mareček, Srdínko A., Klapka (C), Hovorka, Čapka, Srdínko J., Kučera – Vlček, Vojinovič, Havrda – Kižlin, Labuzík, Kubánek – Martinec, Petrák, Švec – Jágr, Křenek, Urych

Dva dny po zvládnutém penaltovém rozstřelu proti Táboru připravili mladší dorostenci svým fanouškům znovu stejné drama. V Mladé Boleslavi vedli po dvou třetinách 2:0, soupeř ale manko smazal. V samostatných nájezdech pak protentokrát uspěl soupeř Pražanů.

Do utkání vstoupili Pražané opatrně, soustředili se především na obranu a nechávali vyniknout Dusila v brance. V polovině první třetině se jim však naskytla příležitost v podobě zkrácené přesilovky, kterou dokázali zužitkovat. Kubánek nejprve neproměnil velkou příležitost, o pár okamžiků později ale šikovně tečoval nahození Hovorky a následný odražený kotouč zametl do branky Tomáš Labuzík.

Obraz hry ve druhé třetině věrně kopíroval průběh té první. Do 30. minuty sledovali diváci převahu Bruslařů, po jejich neproměněných šancích přebrali taktovku slávisté.

Druhou lekci z efektivity zasadila Slavia soupeři ve 36. minutě. Vojinovič s Vlčkem umně zakombinovali a Maxim Havrda z bezprostřední blízkosti propálil brankáře domácích. Ve své druhé početní převaze si pak sešívaní vypracovali ještě jednu čistou gólovku, to když Švec mířil po Hovorkově pasu nad.

Úvod třetí třetiny provázely přesilovky mladoboleslavských, v jedné z nich vytáhl Dusil zákrok zápasu proti Simonovi. V čase 45:02 už ale kapituloval. Petr Sirotek překonal hostujícího brankáře střelou na zadní tyč.

Srovnání přinesla za 6 minut další výhoda jednoho muže navíc pro domácí. Dorážkou se prosadil Jakub Zajíček. Vyrovnané skóre v závěrečných minutách probudilo nervozitu v obou mužstvech, což vyústilo v hromadnou strkanici v 57. minutě.

Rozuzlení poté mohla přinést obří šance Švece z poslední minuty základní hrací doby, vršovický forvard ale poloprázdnou klec netrefil.

V prodloužení stáli při svěřencích trenérů Doležala s Kunou všichni svatí, Mladá Boleslav si vypracovávala jednu šanci za druhou, za Dusilem zvonily tyče, rozhodující gól ale nepadl.

Domácí tak vítězství na svou stranu urvali až při samostatných nájezdech, za Slavii se prosadil pouze Vlček, kdežto na druhé straně byli úspěšní dva exekutoři. Vítěznou branku si připsal Petr Sirotek.

Autor Tomáš Vogl
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...