13. srpen

D10, sobota 14.1.2017, M. Boleslav - Slavia
M. Boleslav
3:2sn

Branky a nahrávky: 46. Sirotek, 52. Zajíček (Sýkora, Simon), rozh. náj. Sirotek – 11. Labuzík (Kubánek, Hovorka), 36. Havrda (Vlček, Vojinovič). Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:1. Diváci: 65. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Sestavy

M. Boleslav

Rylich (Krinwald) – Sýkora, Suk, Dobrkovský, Lhota, Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha (C), Chwastek, Závora, Sirotek, Simon

Dusil (Němeček) – Mareček, Srdínko A., Klapka (C), Hovorka, Čapka, Srdínko J., Kučera – Vlček, Vojinovič, Havrda – Kižlin, Labuzík, Kubánek – Martinec, Petrák, Švec – Jágr, Křenek, Urych

Dva dny po zvládnutém penaltovém rozstřelu proti Táboru připravili mladší dorostenci svým fanouškům znovu stejné drama. V Mladé Boleslavi vedli po dvou třetinách 2:0, soupeř ale manko smazal. V samostatných nájezdech pak protentokrát uspěl soupeř Pražanů.

Do utkání vstoupili Pražané opatrně, soustředili se především na obranu a nechávali vyniknout Dusila v brance. V polovině první třetině se jim však naskytla příležitost v podobě zkrácené přesilovky, kterou dokázali zužitkovat. Kubánek nejprve neproměnil velkou příležitost, o pár okamžiků později ale šikovně tečoval nahození Hovorky a následný odražený kotouč zametl do branky Tomáš Labuzík.

Obraz hry ve druhé třetině věrně kopíroval průběh té první. Do 30. minuty sledovali diváci převahu Bruslařů, po jejich neproměněných šancích přebrali taktovku slávisté.

Druhou lekci z efektivity zasadila Slavia soupeři ve 36. minutě. Vojinovič s Vlčkem umně zakombinovali a Maxim Havrda z bezprostřední blízkosti propálil brankáře domácích. Ve své druhé početní převaze si pak sešívaní vypracovali ještě jednu čistou gólovku, to když Švec mířil po Hovorkově pasu nad.

Úvod třetí třetiny provázely přesilovky mladoboleslavských, v jedné z nich vytáhl Dusil zákrok zápasu proti Simonovi. V čase 45:02 už ale kapituloval. Petr Sirotek překonal hostujícího brankáře střelou na zadní tyč.

Srovnání přinesla za 6 minut další výhoda jednoho muže navíc pro domácí. Dorážkou se prosadil Jakub Zajíček. Vyrovnané skóre v závěrečných minutách probudilo nervozitu v obou mužstvech, což vyústilo v hromadnou strkanici v 57. minutě.

Rozuzlení poté mohla přinést obří šance Švece z poslední minuty základní hrací doby, vršovický forvard ale poloprázdnou klec netrefil.

V prodloužení stáli při svěřencích trenérů Doležala s Kunou všichni svatí, Mladá Boleslav si vypracovávala jednu šanci za druhou, za Dusilem zvonily tyče, rozhodující gól ale nepadl.

Domácí tak vítězství na svou stranu urvali až při samostatných nájezdech, za Slavii se prosadil pouze Vlček, kdežto na druhé straně byli úspěšní dva exekutoři. Vítěznou branku si připsal Petr Sirotek.

Autor Tomáš Vogl
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.