23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
21.2.2017

Vysoká výhra nad Táborem, mladší dorost nasázel osm branek

D19, úterý 21.2.2017, Slavia - Tábor
Tábor

Branky a nahrávky: 6. Janča (Křenek), 13. Labuzík (J. Srdínko, Janča), 20. Labuzík, 28. Kižlin (Moravec, Janča), 31. Vojinovič (Palát, Švec), 36. Petrák (Kižlin, Kubánek), 40. Vojinovič (Švec, Burda), 55. Labuzík (Janča) – 49. Ledecký, 53. Pánek (Máca, Slabý). Rozhodčí: Velčovský – Marek, Žídek. Vyloučení: 6:2, navíc Hovorka (SLA) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 46. Střely na branku: 57:26. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 8:2.

Sestavy

J. Němeček – J. Srdínko, Hovorka, Čapka, D. Kučera, Moravec, Mareček, Palát – Labuzík, Křenek, Janča – Kižlin, Petrák, Kubánek – Burda, Vojinovič, Švec

Tábor

Baloun (30. Bartoň) – Pavlát, Čížek, Pánek, Šedivý, Hubata – Knobloch, Ledecký, Slabý, Máca, Lang, Matoušek, Pauš, Duda, Berka, Kovařík, Petřík

Sezóna se blíží ke svému konci, slávistickým mladším dorostencům zbývá necelých čtrnáct dní do posledního zápasu. Před závěrečnými duelu si červenobílí zlepšili sebevědomí, když na svém ledě bez problémů přejeli poslední Tábor. Dvě třetiny byli jasně lepší a soupeři nedovolili téměř nic, ve třetím dějství sice trochu polevili, v klidu si ale pohlídali vysoký náskok.

Přestože Tábor je od začátku sezóny na posledním místě a body sbírá jen výjimečně, slávistům se proti němu na svém ledě příliš nedařilo. V základní části přetlačili Jihočechy jen těsně o gól, v prvním duelu v nadstavbové fázi dokonce vyhráli až po prodloužení. V celkově třetím domácím utkání se stejným soupeřem červenobílí konečně ukázali svoji sílu a od začátku duelu dominovali.

Domácím netrvalo příliš dlouho, než se dostali do vedení. Už v 6. minutě se za brankou uvolnil Křenek a rychle našel osamoceného Jakuba Janču, který se s klidem trefil do odkryté klece. Zanedlouho se Pražané radovali z další trefy, když dobrý pokus Srdínka od modré doklepl do sítě z hranice brankoviště Tomáš Labuzík.

V momentě, kdy už téměř všichni čekali na závěr první periody, si kotouč vzal Tomáš Labuzík, najel si do útočného pásma a parádní ranou pod horní tyčku navýšil vedení. Sešívaní nepolevili ani ve druhé dvacetiminutovce a pokračovali v tlaku. Další trefu si sice schovali až do 28. minuty, kdy si střílenou přihrávku Dávida Kižlina srazila táborská obrana za záda vlastního brankáře, následně se prosadili ještě třikrát.

V polovině utkání vyslal Palát povedenou žabičkou do velké šance Pavle Vojinoviče, ten si počkal na pohyb gólmana a po parádně provedené kličce zasunul puk za bezmocného brankáře.

Zřejmě nejhezčí gól si připsal Martin Petrák, který stál na konci rychlé kombinace na jeden dotek celého druhého útoku červenobílých. Do druhé přestávky stihli domácí ještě jednu branku, Pavle Vojinovič si z rohu nabruslil až do středu útočného pásma a zacílil přesně mezi Bartoňovy betony.

Ve třetí části bylo znát, že slávisté z vysokého nasazení trochu slevili, a tak si i Tábor dokázal vypracovat nebezpečné příležitosti. Tu první využil Filip Ledecký, který vystihl špatnou rozehrávku a nikým nehlídaný se dostal až před Němečka, kterého prostřelil mezi betony. O chvilku později se hosté radovali ještě jednou, Vojtěch Pánek se natlačil před obránce a prostřelil gólmana.

Poslední slovo však měli sešívaní, Tomáš Labuzík vyslal od modré čáry velmi povedenou ránu. Ta prolétla kolem překvapeného brankáře a puk se zastavil až v pravém horním rohu hostující klece. Pro mladého slávistu to bylo první třígólové utkání v sezóně.

Jiří Doležal (HC Slavia Praha): „Za první dvě třetiny můžu kluky pochválit. Předvedli výkon, který bychom od nich rádi viděli častěji a se kterým jsme spokojení. Ve třetí části přišla menší ztráta koncentrace a kvůli naší nedisciplinovanosti jsme soupeři darovali několik možností na skórování. Jsem rád, že jsme i přes to zápas zvládli bez větších problémů.“

Autor David Mencl
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...