23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY
2.12.2017

Špatný začátek a už se to vezlo. Slavia v Budějovicích nebodovala

28.kolo, sobota 2.12.2017, Č. Budějovice - Slavia
Č. Budějovice

Branky a nahrávky: 3. Kutlák (M. Bárta, Vampola), 5. Rob (Nedorost, Vampola), 30. Dostálek (Čermák, Vampola), 36. Pajič (Nedorost, M. Bárta) – 38. Šafránek (Jankovský, Krejčík), 59. Šagát (Pohl, Doležal). Rozhodčí: Kostourek, Vokral – Jílek, Šperl. Vyloučení: 10:8, navíc Krliš (SLA) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 6421. Střely na branku: 37:17. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Sestavy

Č. Budějovice

Kváča – Kutlák, Kachyňa, Pavlin, Pýcha, Fillman, Vráblík – M. Bárta, Pajič, Nedorost – Dostálek, Vampola, Čermák – Vlček, Rob, Jonák – Doktor, Galamboš, Heřman

Polívka (5. Frodl) – J. Drtina, J. Novák, Barák, Pohl, Kasík, A. Růžička – Z. Doležal, Račuk, Nedvídek – Jankovský, Šafránek, L. Krejčík – M. Kadlec, Šagát, Kubica – Heldák, Krliš, Šmerha

Do Budvar arény přijeli sešívaní i s novou posilou do obrany. Ani Jan Pohl ale neodvrátil nepovedený vstup do zápasu. Motor hned v úvodu dostal výhodu dvojnásobné přesilové hry, v níž vstřelil dvě branky. To Slavii srazilo a Jihočeši své vedení ještě navýšili. Sešívaným se sice povedlo snížit, ale trefy Šafránka a Šagáta na výhru nestačily a vítězná série červenobílých tak na jihu Čech skončila.

Bum! Bum! Slavia začala v Českých Budějovicích hrůzostrašně. Po faulech Krliše a Baráka hrál Motor hned zkraje utkání dvojnásobnou početní výhodu a prosadil se v ní hned dvakrát.

Nejdříve mířil přesně z vrcholu kruhu Zdeněk Kutlák a v pokračující klasické přesilovce našel Nedorost na středu hřiště volného Luboše Roba, jenž donutil gólmana Polívku přepustit místo kolegovi Frodlovi.

Ani ten ale neměl klid. V 10. minutě za ním totiž zazvonila po Vlčkově dobré ráně horní tyč.

Na straně Pražanů byl nejvíc vidět útočník Kadlec. Ten nejprve v první třetině v dobré střelecké pozici mezi kruhy přestřelil. Po přestávce se pak ocitl v roli nahrávače, když na sebe v přečíslení navázal jediného obránce Jihočechů a vyslal do úniku spoluhráče Kubicu, který ale na Kváču nevyzrál.

Motor šlapal a utekl slávistům na čtyři góly

Skóre se tak měnilo na druhé straně. Ani Frodl totiž čisté konto v Budvar aréně neudržel. Čermák zatáhl puk do útočného pásma, přihrál do tandemu Vampolovi, jenž našel Vlastimila Dostálka a ten se blýskl povedeným bekhendovým blafákem.

A nezůstalo jen u toho. O chvíli později vysunul Kutlák do středního pásma Nedorosta. Ten přenechal puk do tandemu na Roka Pajiče, který si kotouč potáhl na levou stranu a přesnou střelou do šibenice zvýšil na 4:0.

Pár sekund nato zvonila za Frodlem tyč po Jonákově střeleckém pokusu. Sešívaní byli opravdu pod velkým tlakem, ale nakonec se jim přece jen povedlo snížit. David Šafránek, kterého našel před brankou přesným pasem Jankovský, nic nevymýšlel a z první zametl puk za Kváču.

Na Šafránka mohl navázat krátce po přestávce Krliš, který se řítil na domácího brankáře úplně sám, jenže ten jeho pokus vyrazil pravým betonem.

Na rozdíl dvou branek snížil až Martin Šagát, jenž dostal puk do jízdy, položil si Kváču a zkušeně zakončil. Vzápětí mohl vsítit pátou branku Motoru Čermák, který se postavil k trestnému střílení. To ale neproměnil a skóre se už do konce duelu nezměnilo. Sešívaní se přesto vracejí z Českých Budějovic s nepořízenou.

Luboš Rob (ČEZ Motor České Budějovice): „Čekali jsme těžký zápas, protože posledních pět zápasů Slavia vyhrála a je ve formě. Byl to navíc přímý souboj o čelní pozice tabulky. Přesilovky byly velice důležité pro vývoj celého utkání a nám se povedlo proměnit hned první dvě. Pomohlo to sebevědomí hráčů, jelikož se nám v nich dříve nedařilo. Hosté své šance i díky Kváčovi nezužitkovali. Čtyřgólové vedení už bylo pro soupeře těžké zvrátit.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Věděli jsme, že Budějovice jsou doma nesmírně silné a ještě tady neprohrály. Snažili jsme se na zápas připravit, ale největší chyby přišly hned na začátku, kdy jsme naší nedisciplinovaností nabídli domácím přesilovku pět na tři a hned potom pět na čtyři. Tyto okamžiky daly utkání ráz – nás to zmrazilo a soupeř ožil. Snažili jsme se dostat do hry, jenže na góly jsme se oproti produktivnímu Motoru nadřeli.“

Autor Michal Toman
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...