ZÁPASY

Mocný finiš nestačil! Prostějov si z Edenu veze výhru

29.kolo, středa 6.12.2017, Slavia - Prostějov
Prostějov

Branky a nahrávky: 50. Ryzák (TS) – 24. Dvořáček (Rudovský), 27. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík). Rozhodčí: Grech, Sýkora – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 616. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Sestavy

Frodl – Barák, Pohl, Kasík, A. Růžička, Ryzák, Kolařík (C) – Z. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – M. Kadlec, Šagát, Kubica – M. Ondráček, Krliš, Šteiner.

Prostějov

Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák (A), Divíšek (A), Nouza – Dvořáček (C), Venkrbec, Rudovský – Zabloudil, V. Meidl, Švec – Fiala, Voženílek, Prokeš.

Pevnost padla! Slávisté ve středečním duelu 29. kola WSM ligy nestačili na Prostějov a po šňůře domácích výher v Edenu po více než měsíci padli. Hostující výhru zrežíroval dvěma góly Dvořáček, který hned dvakrát během tří minut překonal Frodla. Slavia se nadechla k obratu až v závěrečném dějství, ani úspěšný nájezd Ryzáka, ani několik dalších šancí však k bodovému zisku nevedly. Po prohře na ledě Motoru tak sešívaní zapsali další porážku.

Studená sprcha! Tak začalo pro slávisty druhé dějství duelu s Prostějovem. Ačkoliv byli v úvodní dvacetiminutovce pro Jestřáby vyrovnaným soupeřem, nedokázali proměnit žádnou ze svých šancí. Hosté však v kabině seštelovali střeleckou mušku a po návratu na led během pouhých tří minut hned dvakrát rozvlnili síť za Frodlovými zády.

Nejprve pálil zcela přesně David Dvořáček, jenž využil výhodu přesilové hry a po závaru před domácí svatyní a několika neúspěšných pokusech svých spoluhráčů s přehledem zavěsil.

Vzápětí se David Dvořáček předvedl sešívanému publiku podruhé. Prostějovský útočník se v předbrankovém prostoru zmocnil kotouče a po pěkné kličce zakončil povedeným bekhendem.

O pár desítek vteřin později mohli jít Jestřábi do trháku. Na Frodla se hnali Voženílek s Prokešem, jejich únik do dobré šance však překazil výborným obranným zákrokem Kasík. Následně se Prostějov dopustil série faulů a slávisté dostali dlouhou výhodu přesilovky. Zhruba tři minuty dokonce mohli těžit z dvojnásobné početní výhody.

Ani při oslabení soupeřových palebných sil ale nedokázali překonat výtečného Neužila v hostující kleci. V závěru třetiny navíc přišla další příležitost Moravanů. Ti už pomalu zvedali ruce nad hlavu, Frodl utnul jejich radovánky úspěšným zásahem.

A soupeřovy snajpry znemožnil i v úvodu závěrečné periody. Po jedné ze střel už kotouč klouzal za brankovou čáru, maskovaný muž v sešívaných barvách však dokázal situaci zachránit.

Když časomíra odkrojila ze zápasu takřka padesát minut, rozjel se na prostějovskou branku Marek Ryzák. V rozhodujícím momentu ho však zahákoval Prokeš a rozhodčí nařídil trestné střílení. Slávistický obránce ukázal klid na hokejce a zacílil přímo do horního rohu Neužilovy svatyně.

O chvíli později se vydal na výlet do útočného pásma Moravanů zadák Pohl. Dobrá individuální akce mohla skončit gólem, do střely se ale položilo hned několik prostějovských hráčů a nikdo ze slávistů se nedostal k dorážce. Na samotném konci domácí odvolali brankáře a zkoušeli to v šesti. Ani tak na prostějovské obránce nevyzráli.

p>Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Pro nás to bylo zklamání. Měli jsme špatný vstup do zápasu, chyběl nám pohyb. Prakticky první střela na bránu soupeře byla až v sedmé minutě. Pak se to zlepšovalo, ale asi největší rozdíl byl v tom, že jsme měli dost přesilovek na to, abychom z toho dali gól. Sehráli jsme je ale trestuhodně, a to byl rozhodující faktor pro vývoj zápas. Nedali jsme góly, jeden jeden z nájezdu. A to je málo. “

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Myslím si, že jsme v první třetině hráli velice dobře. Plnili jsme to, co jsme chtěli. Do druhého dějství jsme vstoupili špatně a soupeř byl lepší. Pak jsme to ale odmakali, Byly tam sice zbytečné fauly, ale oslabení se nám povedlo ubránit. V závěru jsme očekávali tlak domácích. Udělali jsme jednu chybu ve středním pásmu, slávisté se dostali do přečíslení a bylo z toho trestné střílení. Nakonec jsme to ubojovali a jsme rádi, že si odvážíme tři body. “

Autor Martina Kramerová
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.