1. prosinec
Jihlava Slavia
17:30
3. prosinec
Slavia Třebíč
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
24.11.2017

Zatracená první třetina, starší dorost vysoko padl s Hradcem

NAD1, pátek 24.11.2017, Slavia - Mountfield HK
Slavia
1:6
0:4, 1:1, 0:1
Mountfield HK

Branky a nahrávky: 37. Hradil (Všetečka, Brož) – 3. Jakubec (Lang, M. Síla), 4. Lang (Martinec, M. Síla), 9. Lang (Jakubec, M. Síla), 13. V. Síla (TS), 33. Poppel (Pinkas, V. Síla), 52. Poppel (Pinkas, Kynčl). Rozhodčí: Kostourek - Belko, Gerát. Vyloučení: 3:6, navíc Holý a Srdínko (oba SLA) 10 min. OT [NESP] Využití: 1:0. Diváci: 39. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.

Sestavy

Slavia

Málek (12. Pánek) – Fiala, Mareček, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Vaniš, Petrák, Klapka.

Mountfield HK

Vacek – Řehák, Kukla, Martinec, Pěnčík, Kynčl, Kuboš – Šedivý, Jakubec, M. Síla, Pinkas, Hrabčák, Šánek, V. Síla, Lang, Komma, Kašpar, Poppel.

Starší dorostenci nevystoupili do nadstavbové části zrovna pevnou nohou. Proti ambicióznímu Hradci Králové nevyšla sešívaným především úvodní dvacetiminutovka, během které inkasovali hned čtyři branky. Jediným úspěšným střelcem ekipy z Edenu se stal Damien Hradil.

Hned úvodní minuty naznačily, jak bude vypadat průběh zápasu. Diváci teprve usedali na tribuny s kouřícím čajem v ruce, když Tadeáš Jakubec prostrčil v závaru před brankou kotouč pod Málkovými betony do sítě. Neuběhly ani dvě minuty a stejná formace úřadovala podruhé. Martinec ještě na brankáře Slavie nevyzrál, Kryštof Lang vzápětí zvedal po zakončení zblízka ruce nad hlavu.

Sešívaní se postupně oklepali, ale jen co se začali drát do území hostujícího gólmana, přišla třetí rána. Podruhé se prosadil Lang, který dostal nahrávku od mantinelu a sám na brankovišti nedal Málkovi šanci. Do klece se postavil Pánek, který dlouho bez inkasovaného gólu nevydržel. Trestné střílení zakončil parádním blafákem a ránou pod břevno Vojtěch Síla.

Mountfield měl tedy pohodlný náskok, zatímco slávisté ne a ne překonat výtečně chytajícího Vacka. V prostředním dějství se hostům povedlo dovršit nepopulárního "bůra". Pinkas táhl brejk, při nemž podal křižný pas na Petra Poppela, jenž se trefil přesně pod horní tyč. Celek z Edenu se v přesilovce dočkal čestného úspěchu. Brankář Východočechů vychytal dorážky Všetečky a Brože, nestačil až na třetí pokus z hole Damiena Hradila.

Třetí část už se nesla v rozhodnutém duchu. Slavii se nepovedlo vícekrát najít recept na maskovanou oporu Hradce. Na druhé straně se pak podruhé prosadil Poppel, kterému se v 52. minutě povedlo zblízka poslat puk pod horní tyč. Celek zpod Bílé věže měl po většinu zápasu herní převahu a sešívané přehrál především díky lepší kombinaci a větší přesnosti v zakončení.

Podrobnou reportáž ze zápasu naleznete na webu onlajny.com

Autor Richard Wagner
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 24.11.2020

120 let nejstaršího klubu: Na Slavii jsem profesně vyrostl, říká bývalý trenér a manažer Herstus

S hokejem začínal Tomáš Herstus ve Spartě, později hrál i za 1. ČLTK Praha, ale přesto se nakonec nesmazatelně zapsal do sešívané historie. V 70. letech v ní působil jako hráč, pak se v roce 1990 ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 22.11.2020

120 zajímavostí nejstaršího klubu: První milníky klubové historie

Slavia si v letošní sezoně připomíná 120 let od svého založení. Během nich zažila triumfy i neúspěchy, prošlo jí mnoho hráčů, trenérů a funkcionářů a ovlivnila životy několika generací fanoušků. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.11.2020

Právě vyšla povinná četba každého slávisty!

Nová knížka 120 LET NEJSTARŠÍHO KLUBU určitě ozdobí i tvojí knihovnu! Doba nepřeje cestování ani vysedávání na tribuně nebo v baru, tak si sedni doma pod lampu a vydej se do historie Slavie.

Číst více
A-TÝM 20.11.2020

Streamy z Chance ligy na Hokejka TV. Pro permanentkáře opět zdarma!

Všichni fanoušci, kteří si zakoupili před sezonou permanentní vstupenku, budou mít po restartu soutěže opět možnost sledovat streamy z Chance ligy na Hokejka TV zcela zdarma! Reagujeme tak na ...

Číst více