8. březen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
8.3.2018

Mladší dorostenci v Kladně rychle vedli, nakonec nemají ani bod

C18, čtvrtek 8.3.2018, Kladno - Slavia
Kladno

Branky a nahrávky: 10. Ton (Staněk, Bulva), 25. Kraus (Alscher), 41. Šimek (Kraus, Sachr), 53. Alscher (Ticháček) – 6. Slavíček (Brummel, Martinec). Rozhodčí: Plachý – Marek, Zmeškal. Vyloučení: 3:2, navíc Srdínko (SLA) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 60. Střely na branku: 40:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Sestavy

Kladno

Gabriška – Staněk, Alscher, Robovský, Kohlíček, Ticháček – Chrenka, Kleveta, Procházka, Kraus, Bulva, Sachr, Šimek, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv

Němeček – Hrdlička, Čech, Srdínko, D. Němeček, Vymětal, Kluch, Čapka, Palát – Černý, Sarkisyants, Martinec, Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Slavíček, Rulc, Jágr

Už po pěti minutách mladší dorostenci Slavie na ledě favorizovaného Kladna vedli po brance Šimona Slavíčka. Pak se ale ukázala převaha domácích. Brankář Němeček zdatně odolával, ale Rytíři ještě v první třetině srovnali a následně přidali další tři branky. Slavia naopak už neskórovala ani jednou a z Kladna si veze porážku 1:4.

Aktivněji začali domácí Rytíři. Už po 80 sekundách hry trefil Kraus před prázdnou brankou horní tyčku. Paradoxně tak šla do vedení hostující Slavia.

Při závaru před brankou Kladna sešívaní vytvořili tlak, načež se nejvíce dokázal prosadit Šimon Slavíček, který otevřel skóre. Následně byla škoda, že Slavia nevyužila přečíslení, při kterém měl šanci Jágr.

V deváté minutě se provinil hostující Srdínko, který tvrdě narazil protihráče zezadu na mantinel a dostal nejenom dvě minuty, navrch ale i osobní desetiminutový trest.

Rytíři dokázali přesilovku využít. Prosadil se syn slavného otce Petr Ton. Ten výborně tečoval střelu Staňka a kotouč přeskočil rameno brankáře Němečka.

Vyrovnané skóre 1:1 pak platilo až do 25. minuty. Alscher poslal pěknou přihrávku na Jiřího Krause a ten se výbornou ranou mezi betony gólmana Slavie nemýlil.

Přesilovky následně měli k dispozici i sešívaní, ale na rozdíl od domácích se jim početní výhody vůbec nedařily a Slavia se nedostával do šancí.

Ještě nadějný stav 1:2 pak červenobílí ztratili na začátku poslední třetiny. Po třinácti sekundách totiž Rytíři odskočili díky Filipu Šimkovi. Ten tvrdou ranou propálil gólmana Němečka a bylo to 3:1.

Domácí pak s náskokem v zádech trochu polevili a hra se vyrovnala. Z ojedinělé šance ale Rytíři přeci jen přidali poslední branku. Marek Alscher projel kolem slávistické obrany a poslal puk mezi betony brankáře.

Závěr už si domácí dorostenci pohlídali a Slavia tak prohrála v Kladně 1:4. Rytíři si upevnili první pozici v tabulce skupiny C, Slavia zůstává třetí z šesti týmů.

Autor Jakub Slunečko
SESTŘIHY 6.3.2021

Sestřih zápasu: Prostějov - Slavia 2:5

V posledním venkovní zápase základní části nastříleli slávisté Prostějovu pět gólů. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů.

Přehrát video
ZÁPASY 6.3.2021

Další venkovní výhra. Slavia porazila Prostějov

V předposledním kole základní části Chance ligy zvítězila Slavia 5:2 v Prostějově a nově polepený autobus pokřtila výhrou. Prosadili se Adam Sedlák, David Šteiner, Filip Kuťák, Tomáš Šmerha a do ...

A-TÝM 5.3.2021

Do vyřazovacích bojů s novým autobusem!

Před blížícím se play-off jsme oblékli náš autobus do zbrusu nového kabátu, který připomíná naši dlouholetou tradici i největší novodobé úspěchy, kterými jsou extraligové tituly z let 2003 a 2008.

MLÁDEŽ 4.3.2021

Slavíček se připravuje s osmnáctkou v Litoměřicích

Slávistický útočník Šimon Slavíček je členem širšího kádru připravujícího se na mistrovství světa hráčů do 18 let. Pozvánku dostal i na zatím poslední kemp, který probíhá tento týden v Litoměřicích.