Dorost se vrací na vítěznou vlnu, zvítězil v Chomutově
Branky a nahrávky: 37. Kalčík (T. Svoboda, Martínek), 55. Perný (Kulich), rozh. náj. Štefančík – 7. Palát (Brummel, Slavíček), 10. Vymětal (Greguss, Srdínko), 47. Brummel (J. Svoboda, Vymětal), 48. Hofmann (Slavíček, Rulc). Rozhodčí: Glanc – Kokrment, Tichý. Vyloučení: 3:3, navíc Svoboda (CHM) 10 min. OT. Využití: 1:2. Diváci: 100. Střely na branku: 25:44. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
Sestavy
Chomutov
Šatný – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring.
Slavia
Pittr – Dráb, Čech, Srdínko, Hrdlička, Palát, Kluch – J. Svoboda, Malínek, Greguss, Jokl, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Rulc, Vymětal.
Sešívaní dorostenci se po prohře v Plzni mohli znovu radovat. V Chomutově zvítězili 4:2. Do tabulky tak zapsali další tři body. Červenobílí mladíci tak mají jistotu druhého místa v základní části, kde skončili za první Plzní. Na výhře Slavie se nejvíce podíleli Matěj Vymětal, Šimon Slavíček a Maxim Brummel, kteří si připsali dva kanadské body.
Jako první se prosadili slávisté. V sedmé minutě se v útočném pásmu elegantě zbavil obránce Dominik Palát a perfektně provedeným bekhendovým blafákem dostal sešívané do vedení. O tři minuty později to bylo již 2:0. Matěj Vymětal se zřejmě snažil vybídnout přihrávkou k zakončení Samuela Gregusse, ale kotouč šťastně skončil až za zády překvapeného Olivera Šatného.
Hokejisté z Edenu si i nadále vypracovávali velké množství příležitostí, ale jak Šimon Rulc, tak později Mikuláš Skoupý s Jakubem Hofmannem si na brankáře Šatného nepřišli, a tak trestali domácí. Ve 37. minutě našel Tadeáš Svoboda parádním křižným pasem na druhé straně najíždějícího Jakuba Kalčíka, který přesnou střelou propálil Michala Pittra v brance Slavie.
Papírově favorizovaní slávisté ale nenechali ve třetí třetině nikoho na pochybách a postupně si vypracovali pohodlný náskok. Nejprve se v čase 46:52 k vyražené střele dostal Maxim Brummel a procedil kotouč za rozhozeného brankáře Šatného.
O minutu později to bylo již o tři branky. Červenobílí byli důraznější na chomutovském brankovišti než domácí a sklidili zasloužené ovoce. Jakub Hofmann slavil úspěch svou dorážkou, která skončila v síti Pirátů.
O vítězství hostů bylo prakticky rozhodnuto, ale mladíci Chomutova se ještě zmohli na lehkou korekci skóre. V 55. minutě se po nahrávce Jiřího Kulicha prosadil Dominik Perný, ten zakončil přesně pod horní tyč a snížil - 2:4.
Pro sešívané měl zápas samozřejmě náboj až do jeho samotného konce, protože byl v sázce bonusový bod v nadstavbě. V prodloužení se ale šance na jedné straně Marcela Štefančíka a na druhé straně Jakuba Svobody neujaly, proto musely rozhodnout nájezdy. V těch byli za Slavii úspěšní Maxim Brummel a Jakub Hrdlička, to však nestačilo, protože za domácí se trefil Tadeáš Svoboda a dvakrát Marcel Štefančík, který vsítil rozhodující nájezd.
Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Začali jsme hodně špatně, chyběl nám pohyb. Ve druhé polovině první třetiny jsme tohle zlepšili, ale druhá třetina byla zase možná i kvůli vyloučením špatná. Puky jsme po sobě házeli, přetahovali jsme střídání. Až ve třetí třetině jsme měli navrch a Chomutov přehrávali."
Varvařovský: Na Slavii vše funguje. Věřím ve svůj progres
Říká, že není bitkař, přesto v Edenu v zimě shodil rukavice. Teď ale David Varvařovský oblékne červenobílý dres. „Má přednost je myšlenka ve hře, se svou výškou ale nabídnu i clonu a důraz před ...
Přehrát videoPavelka prodloužil se Slavií kontrakt, zůstane až do roku 2028
Jaroslav Pavelka má jasno o své budoucnosti minimálně na další dvě sezony. Dvaatřicetiletý gólman se dohodl se Slavií na prodloužení kontraktu do roku 2028.
Číst víceDo Edenu přichází útočník David Varvařovský
Téměř dva metry vysoký útočník David Varvařovský se stává novou posilou Slavie. Do Edenu přichází ze Sokolova, během svoji mládežnické kariéry působil v Karlových Varech, kde zapsal i jeden ...
Číst víceHolejšovský má bronz z mistrovství světa
Slávistický útočník Josef Holejšovský veze z mistrovství světa hráčů do 18 let bronzovou medaili. Češi mají za sebou povedený turnaj, který završili vítězstvím nad Lotyšskem v zápase o třetí místo.
Číst více
Rozpis ledu
Zápasy mládeže živě!
Pojď hrát hokej!
Hlavní město Praha
Praha 10
NSA
Sešívaní
Partnerská škola