24. říjen

Paráda! Slavia zvládla přestřelku ve Frýdku a veze tři body

11.kolo, sobota 6.10.2018, Frýdek-Místek - Slavia
Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 3. Hladonik (Bartko), 24. Chmielewski (Hladonik, Bartko), 40. Chmielewski (Kofroň, Husák), 41. Kofroň (Chmielewski), 57. Hladonik (Kofroň, Chmielewski) - 3. Veselý (Hrdinka, Saňa), 19. Furch (Saňa), 39. Veselý (Duda, Vlček), 46. Heldák (Novák, Furch), 52. Hrdinka, 57. Doležal (Vlček, Štibingr). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1178. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

Sestavy

Frýdek-Místek

L. Daneček (Malík) – L. Kovář, Hrachovský, Husák, Bartko, Krisl, Žovinec, Zahradníček, D. Stránský – Chmielewski, Hladonik, Kofroň – Klimša (A), Peterek, Mikulík (C) – Raška, Przybyla, Kuťák – Christov, Kaukič.

Šorf (Sochůrek) – Duda, J. Novák, J. Drtina (C), Valík (A), Hrdinka, Saňa, Štibingr – Panna, Šagát (A). Kubica - M. Ondráček, Najman, L. Krejčík - J. Doležal, Vlček, Veselý - Tejral, Furch, Heldák.

Sešívaní hokejisté vezou z Frýdku-Místku tři body za vítězství 6:5. Slávisté podali bojovný výkon, který byl podpořený produktivitou v útočné fázi. Brankově se prosadili dvakrát Jan Veselý, Aleš Furch, Denis Heldák, František Hrdinka a v závěru přidal vítěznou branku Jiří Doležal.

Červenobílí se do soupěře zakousli a hned ve třetí minuě se dostali do vedení po přesném doklepnutí Jana Veselého. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a po čtrnácti vteřinách bylo vyrovnáno. Přečíslení Frýdku-Místku využil přesnou trefou Jan Hladoník.

Slávisté si ale v devatenácté minutě vzali vedení zpět. Po obrovské chybě domácího brankáře Lukáše Danečka se dorážkou do odkryté klece prosadil Aleš Furch - 1:2.

Nástup do druhé třetiny byl ve znamení ofenzivní snahy domácích. V čase 23:05 se protlačil před branku Dominika Šorfa Aron Chmielevski a dokázal dostat kotouč až za záda gólmana sešívaných.

Na další branku čekali diváci v Hale Polárka až do devětatřicáté minuty. Znovu to byl Jan Veselý, který se prosadil přesnou ranou pod břevno a sešívaní znovu vedli. Pouhé dvě vteřiny před koncem druhé části, ale hosté potřetí vyrovnali. Druhou trefu přidal aktivní Aron Chmielevski, na kterého obrana Pražanů úplně zapomněla.

Začátek třetí periody patřil opět Frýdku-Místku. David Kofroň potrestal špatné vyhození Slavie a domácí se poprvé dostali do brankového náskoku.

To se ale nelíbilo červenobílým, kteří zaveleli k obratu. V čase 45:29 tečoval do sítě Danečka nahození Jana Nováka Denis Heldák. Na konci dvaapadesáté minuty se po oslabení Slavie dostal do úniku František Hrdinka, ten vyslal parádní projektil, který projel skrz betony až do Danečkovy svatyně a hosté znovu vedli. Tato situace ale domácí nezlomila a o pět minut později dokázal Jan Hladoník podruhé propálit Šorfa v brance sešívaných.

Poslední slovo si ale vzala hostující Slavia. Konkrétně to byl Jiří Doležal, který doklepl odražený kotouč do branky Frýdku-Místku a rozhodl tak o končeném skóre zápasu - 5:6.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): „Pořád stejná písnička. Děláme takové chyby, že to soupeři velmi usnadníme a vlastně se porazíme sami. Padla na nás taková ta psychická deka a doufejme, že se z toho dostaneme.”

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Dnešní utkání se hodnotí velice příjemně, protože jsme získali tři body. Kdybych tu hru rozfázoval, tak co se týká útočné činnosti, byli jsme rádi, že se nám dnes podařilo vstřelit víc branek. Zase co se týká obrany a hry, tam bylo spoustu chyb, a tomu se do příštích zápasů musíme vyvarovat.”

Autor Martin Kamenik
PREVIEW 23.10.2019

Na hokej ve čtvrtek! Slavia hostí v Edenu Benátky

Tři výhry v řadě! Slávisté najeli po porážce v Prostějově na vítěznou vlnu a postupně srazili Třebíč, Kadaň i Ústí. Rozjetý tým hostí netradičně ve čtvrtek Benátky. Ty jsou sice až na 12. příčce, ...

MLÁDEŽ 23.10.2019

Představujeme nejlepší mládežníky za září 2019

Slavia i v této sezoně oceňuje každý měsíc nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Osm nejúspěšnějších hokejistů od deváté po druhou třídu se vám nyní představuje v krátkých rozhovorech.

SESTŘIHY 22.10.2019

Sestřih zápasu: Ústí - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků ze zápasu 16. kola Chance ligy mezi Ústí nad Labem a Slavií. Sešívaní zvítězili 4:2 a připsali si třetí výhru v řadě.

Přehrát video
FANOUŠCI 21.10.2019

Slavia pořádá o víkendech veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Aktuálně jsou vypsané tři sobotní termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha