13. srpen
VSTUPENKY
ZÁPASY
14.9.2019

Slavia v Benátkách neuspěla, na výhru čeká

2.kolo, sobota 14.9.2019, Benátky - Slavia

Branky

Benátky

7. A. Dlouhý (Niko, Bittner), 44. R. Duda (A. Dlouhý, D. Špaček), 53. Chrtek (Půček)

50. Vampola

Rozhodčí: Jan Doležal, Pilný – Axman, Podrazil
Vyloučení: 6:3, navíc Barák (SLA) 10 min. OT. a Ondráček (SLA) 5 min. + trest do konce utkání.

Sestavy

Benátky

Žajdlík – Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek, Hampl, Kunst, Kovář – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Půček, Chrtek, R. Duda – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Klapka, Bittner, Šafařovský

Michajlov – J. Novák (C), T. Duda, Hejda, P. Hořava, Steinocher, Barák, Antoš – Kubík, Vampola (A), Šmerha – Kuťák, Vrdlovec, J. Doležal (A) – Šteiner, Šagát, M. Ondráček – Jar. Brož, Kohút, Všetečka.

Ani ve druhém kole sešívaní nedokázali zvítězit. Výkon hokejistů z Edenu měl vzestupnou tendenci a Slavia svého soupeře přestřílela. Na vyrovnání to ale nestačilo. Jedinou branku Slavie a svou první v červenobílém dresu vstřelil Petr Vampola.

Slávisté nezačali nejlépe a domácí Benátky je zatlačily do vlastního pásma. Dvěma pokusy se prezentoval zkušený harcovník Duda, který se ještě neprosadil. V šesté minutě dohrál v útočném pásmu mladého domácího beka Hampla Ondráček, jehož zákrok rozhodčí ohodnotili trestem do konce utkání. A netrvalo to ani minutu a domácí naskytnutou výhodu využili. V čase 6:22 byl na brankovišti před Michajlovem nejdůraznější Adam Dlouhý a poslal Benátky do vedení.

Výhodu početní převahy si vybojovali také červenobílí, z přesilovky ale vytěžili pouze zakončení Kohúta z mezikruží, které si pohlídal Žajdlík, a ani z dalších dvou početních výhod v první třetině se Pražané neprosadili, i když jedovatá rána Nováka z poslední minuty první části dala domácímu brankáři pořádně zabrat. Jinak to byly Benátky, které pravidelně zaměstnávaly Michajlova, ten si však se závary po střelách Buchtely a Klapky poradil.

Ve druhé periodě sešívaní viditelně přidali a tlačili se více před Žajdlíka, žádné šance však zatím nepřicházely. Pouze střela Hořavy snesla přísnější měřítka, brankář Benátek ji ale v klidu lapil. Slávisté v těchto momentech domácí přehrávali a branka visela ve vzduchu, avšak ani závar v posledních vteřinách prostřední dvacetiminutovky vyrovnání neznamenal.

Brož se Všetečkou načali svými pokusy třetinu třetí, ani jeden úspěchem neskončil. Poté však fauloval Barák a slávisté v oslabení inkasovali podruhé. Radek Duda si nabruslil před branku Michajlova a ve čtyřiačtyřicáté minutě zužitkoval přesnou přihrávku Dlouhého zpoza branky.

Červenobílí dřeli, vytvářeli si četné střelecké pozice, ale ani dva projektily Vrdlovce a Vampolova střela od modré za Žajdlíkem neskončily. Když to nešlo v rovnovážném počtu hráčů na ledové ploše, tak to sešívaní zkusili v oslabení, konkrétně Petr Vampola, který se ujal kotouče před brankou Benátek po chybě Klapky a dokázal deset minut před koncem snížit.

Pražané byli na koni, o několik chvil později to zkoušel znovu Vampola, jeho střela z levé strany ale letěla nad. Poté přišla pro Slavii studená sprcha. Časomíra ukazovala čas 52:25, když se po přihrávce Půčka z pravé strany prosadil Ondřej Chrtek. Benátky tak znovu odskočily do dvoubrankového náskoku.

Hosté se nevzdali a po práci Kubíka a Šmerhy se kotouč odrazil jen těsně vedle branky. Poslední šanci něco s výsledkem udělat měli červenobílí ještě při vyloučení Půčka, domácí však důsledným výkonem v obraně zamezili jakémukoli problému a pohlídali si vítězství.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V dnešním utkání jsme splnili plán de facto do posledního puntíku. Odehráli jsme výborný, poctivý zápas. Za tři body jsme strašně rádi. Pozitivem je i to, že jsme využili přesilové hry. Dnes tedy chválím všechny kluky z našeho týmu, protože makali a fárali. Byl to super výkon.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Jsme zklamaní. Měli jsme špatný vstup do zápasu. V první třetině jsme měli špatný pohyb, byli jsme nedůrazní a prohrávali osobní souboje. Ve druhé třetině jsme se zvedli, vytvořili si nějaké střelecké příležitosti, ale stále tam chybí důraz v předbrankovém prostoru. Ve třetí třetině jsme se dostali do hry po chybě benáteckého hráče. Poté jsme ale chybovali i my. Náš přechod do útočného pásma je strašně složitý. Chybí nám i hráči v předbrankovém prostoru, proto nedáváme góly.

Autor Martin Kamenik
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.