13. srpen

23.kolo, pondělí 18.11.2019, Poruba - Slavia

Branky

Poruba

6. Obdržálek (Hudeček, Urbanec), 7. Zdeněk (Káňa, Kanko), 20. Husák (Gřeš, Zdeněk), 53. Jáchym (Nejezchleb)

15. Furch (Všetečka, Hejda)

Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Hranoš, Konvička
Vyloučení: 5:7
Využití: 2:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 40:24

Sestavy

Poruba

Dolejš – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Urbanec, Rudl – Kanko, Zdeněk (C), Káňa (A) – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Nejezchleb, Jáchym, Špaček.

Málek – Duda, Novák (C), Hořava, Antoš, Barák, Hejda, Steinocher – Šmerha, Vampola (A), Vlček – Ondráček, Vrdlovec, Brož – Kubica, Kuťák, Šteiner – Všetečka, Furch.

Třetí zápas po pauze a druhá porážka. Slávisté se v Porubě snažili ze všech sil, na body však nedosáhli. Torax položil základy vítězství už v první třetině, kdy třikrát skóroval. Furchova trefa sice sešívané dostala do hry, čtvrtý zásah domácích ale definitivně rozhodl o vítězi a Slavia se tak vrací bez bodu.

Na porubském stadionu se ještě ani pořádně nestačila rozběhnout časomíra, když se slávisté museli vypořádat s prvním oslabením. Vlček zahrál vysokou holí a vyfasoval dvouminutový trest, který hostující celek poslal do čtyř.

Domácí navíc dokázali početní výhodu bleskurychle zužitkovat. Hudeček zavezl kotouč do pásma a nabil na střed hřiště Petru Obdržálkovi, jenž v čase 05:41 zcela přesně zacílil do horního růžku Málkovy svatyně.

O třiatřicet vteřin později se skóre měnilo znovu. A opět se mohli radovat porubští fanoušci. Torax uzamkl Slavii v obranném pásmu a začal ostřelovat červenobílou klec. Hosté sice několik pokusů zblokovali, na pohotovou střelu Jiřího Zdeňka ze spodní hranice levého kruhu už však zareagovat nestihli.

Ve 14. minutě se proháčkoval dopředu v samostatném úniku Šmerha, na Dolejše ke smůle hostující střídačky nevyzrál. Netrvalo to však dlouho a sešívaní se dočkali kýžené trefy. Po souboji u mantinelu se dostal kotouč na pravý kruh, kde se do něj opřel Aleš Furch a zařídil pro svůj tým snížení.

Poruba ale takřka okamžitě kontrovala. V čase 19:18 vyslal Patrik Husák tvrdý projektil od modré, jímž nedal Málkovi šanci. V polovině základní hrací doby navíc rozhodčí poslali na trestnou lavici v krátkém časovém sledu Steinochera a Vampolu a Torax si zahrál přesilovku pět na tři. Tu však svěřenci trenéra Říhy ubránili a uchovali naději.

Šanci na bodový zisk ale rozmetal čtvrtou trefou Poruby Tomáš Jáchym. Porubský útočník se v 53. minutě otočil za pukem kolem své osy a vystřelil z levého kruhu. Málek se snažil marně a opět kapituloval. Poté ale zachránil Slavii před nepopulární „pětkou“, když vychytal sóloakci Gřeše.

Víc už se toho na ledě přes veškeré snahy Pražanů nestalo a červenobílí si tak odvážejí porážku.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Srazily nás dva rychlé góly a první třetina prakticky rozhodla celý zápas. V druhé části se naše hra trochu zlepšila a ve třetí periodě bylo vidět, že nám i Porubě došla energie. Poslední třetina s hokejem nic neměla společného a síly na obrat jsme už neměli, a jak jsem už říkal, rozhodla první část.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Chtěl bych poděkovat hráčům, jak nastoupili do dnešního zápasu po té prohře v Benátkách. Udělali jsme pohovory se všemi hráči a zřejmě to pomohlo na psychiku. Ale samozřejmě dneska veškerý výkon podpořený vynikajícím Danielem Dolejšem v brance. Celý zápas jsme se drželi našeho plánu a hlídali jsme si slavistickou první lajnu. Po dlouhé době jsme se dostali v domácím zápase do dvoubrankového vedení, které nám udrželo sebevědomí do zbylých třetin. Hráčům děkuji za cenné tři body.

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.