23. říjen

Důležité body zůstávají v Edenu! Slavia vynulovala Havířov

26.kolo, úterý 26.11.2019, Slavia - Havířov

Branky

12. Furch (Pacovský), 13. Ondráček (Kubica, Furch), 28. Šmerha (Vampola, Kuťák), 34. Kubík (Vlček, Všetečka), 57. Kuťák (Kubík, Šmerha)

Rozhodčí: Jechoutek, Petružálek – Kreuzer, Polonyi
Vyloučení: 4:4
Využití: 1:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 29:39

Sestavy

Michajlov – Hejda, Novák, Hořava, Barák, Kučný, Antoš, Steinocher – Šmerha, Vampola, Kuťák – Brož, Vrdlovec, Pacovský – Vlček, Kubík, Všetečka – Ondráček, Kubica, Furch.

Havířov

Stezka (41. Matoušek) – Rašner, Rutar, Malina, Ševěček, Chroboček, Kachyňa, Zdeněk – Kotala, Seman, Procházka – Bednář, Matai, Fridrich – Maruna, Starý, Dvořák – Danielčák, Cihlář, Bernovský.

Hokejisté Slavie vstupovali do zápasu proti Havířovu po dvou výhrách za dva body, jejich soupeř ze Slezska uspěl třikrát v řadě. V boji o důležité body pro postupovou osmičku byli sešívaní od úvodních minut lepším týmem a zaslouženě dokráčeli k výhře 5:0. Bodově se tak na AZet v tabulce dotáhli.

Na programu byl sice netradičně již v úterý, o to důležitější ale zápas mezi Slavií a Havířovem byl. A to pro oba týmy. Vždyť v tabulce se před utkáním nacházely pouze tři body od sebe na sedmém a osmém místě. O motivaci tak bylo určitě postaráno.

AZetu se celkově v sezóně venku daří, z posledních pěti duelů na vekovních kluzištích však třikrát prohrál. Dobře nezačal ani v Edenu. Byli to totiž slávisté, kteří od prvních minut diktovali tempo hry a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Už po necelých dvou minutách vyrušil havířovskou obranu po klidném začátku Všetečka, který se vyhnul obráncům a bekhendem prověřil Stezku.

Podobný scénář měly i následující minuty úvodní periody. V 5. minutě dorážející Vlček a v následné přesilovce dobře postavený Vrdlovec neměli ke gólu opět daleko, puk však do správných prostor nedostali. I ve zbývajícím čase naráželi slávisté zejména na pozorného gólmana hostí.

Neprůstřelnost však Stezkovi dlouho nevydržela a ve 12. minutě přece jenom kapituloval. Po několikáté chybě v rozehrávce Havířova, ke kterým po celou první třetinu rychlým a agresivním forčekingem notně napomáhali sešívaní, posunul Pacovský puk na volného Aleše Furcha, který tváří v tvář Stezkovi umístil puk přesně k tyčce.

Sotva stihl hlasatel oznámit první branku červenobílých, radovali se diváci v Edenu podruhé. Na levém křídle ujel hostující obraně Kubica a předložil puk na pravou stranu Martinu Ondráčkovi. Tomu už nedělalo problém uklidit ho do odkryté brány. Oba góly dělilo pouhopouhých dvanáct sekund.

Vedení si sešívaní pozornou obranou pohlídali

Havířov vstoupil do druhé periody viditelně aktivněji a už po dvaceti vteřinách zahrozil otočkou kolem branky Rašner, ale za Michajlova puk nepropasíroval. Hra se jinak v prostřední části vyrovnala – moc šancí zejména na začátku k vidění nebylo. To však změnila 28. minuta.

Svěřencům Miloše Říhy se totiž podařilo vystihnout další nepřesný pokus o rozehrávku obranných řad hostů. Puk v prostoru mezi kruhy doklouzal ke Kuťákovi, ten ho vrátil za sebe na Vampolu, který místo avizované střely zvolil rychlý pas před branku na Tomáše Šmerhu. Nejproduktivnějšímu hráči sešívaných první zakončení ještě nevyšlo, ale kotouč si posunul a napodruhé ho zasunul za bezmocného Stezku – 3:0.

Po ubráněném oslabení se sešívaní znovu vydalii do útoku a ukázali velkou efektivitu. Všetečka sice první solidní příležitost ještě nevyužil, ale o pár chvil společně s Vlčkem připravili puk na střed pro Adama Kubíka, který střelou do pravé šibenice zvýšil vedení na 4:0.

Hosté na úvod třetí třetinu udělali změnu v brankovišti – čtyřikrát překonaného Stezku vystřídal dvacetiletý Jiří Matoušek. Havířovští přidali ve třetí třetině na tempu a Michajlov v brance domácích se rozhodně nenudil. Žádné vyloženě gólové tutovce však nečelil, a to ani po vyloučení Vrdlovce v polovině třetiny.

Slávisté se nikam netlačili a dál pokračovali v pozorné obraně. To se jim nakonec vyplatilo a v závěru se jim nakonec fanoušky vyřvávaného „bůra“ završit podařilo. V 57. minutě zůstal před brankou nehlídaný Filip Kuťák a sám proti Matouškovi nezaváhal – 5:0. První čisté konto v dresu Slavie si připsal brankář Martin Michajlov.

Autor Šimon Rogner
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...