13. srpen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
26.10.2019

První venkovní vítězství, junioři uspěli v Třinci!

14.kolo, sobota 26.10.2019, Třinec - Slavia

Branky

Třinec

12. Matiaško (Matěj, Havránek), 41. Havránek (Matěj, Matiaško)

35. Petrák (Janča), 41. Petrák (Klatt, Janča), 45. Janča (Petrák), 59. Hasil (Hradil, Havrda)

Rozhodčí: Mrkva – Lederer, Tošenovjan
Vyloučení: 2:3
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 39:40

Sestavy

Třinec

Švančara – Mituchovič, Jenáček, Vacula, Cienciala, Šulák – Havránek, Indrst, Pastor, Mikler, Mastič, Lipiansky, Matiaško, Plandor, Matěj, Stebel, Ramik, Králík

Pánek – Antoš, Hovorka, Němeček, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt, Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Ribarovski, Turek, Míšek, Labuzík, Janča, Petrák

Pět venkovních klání, nula výher. Taková byla bilance juniorů po pátečním utkání ve Vítkovicích, ze severu Moravy se nicméně slávističtí mládežníci nakonec smutní nevrátí. Při utkání v Třinci to sice s Pražany znovu nevypadalo moc dobře, díky třígólové smršti ve třetí třetině nicméně červenobílí vývoj zápasu otočili a nakonec slaví cenné vítězství 4:2!

Třinečtí, posilnění pátečním vítězstvím nad Spartou, vstoupili do zápasu lépe. Využívali zejména nepřesné rozehrávky svých soupeřů, až do dvanácté minuty je však nedokázali přetavit v úspěch gólový. Právě jedno z hostujících zaváhání vystihl Havránek a vyzval ke skórování Michala Matiaška, na jehož zakončení k tyči Pánek nedosáhl.

Právě Havránek poté nabídl Pražanům první přesilovku, s tou se nicméně svěřenci Jiřího Vebera popasovali spíše nepovedeně. Domácí navíc početní nevýhoda příliš nezpomalila a i ve zbytku první části byli o něco málo lepším týmem na hřišti.

Podobný obrázek platil i ve druhé periodě. Oceláři byli o chlup aktivnější, Slavia pak hrozila zejména z pravidelných protiútoků, při kterých byli vidět hlavně Havrda s Hradilem.

Nevyužitých šancí mohl Třinec začít litovat na konci 35. minuty. Podobně jako při inkasované brance zapracoval v útočném pásmu Janča a poté, co uzmul domácích nepřesnou rozehrávku, poslal kotouč před bránu na hůl Martinu Petrákovi. Mladý sešívaný útočník si tváří v tvář gólmanovi poradil bravurně a srovnal na 1:1.

Třinečtí si zkraje třetí třetiny vzali ztracené vedení zpět. A znovu to bylo po chybě soupeře. Tentokrát si Slavia už po čtyřiceti sekundách hry nepohlídala střídání a vyslala do protiútoku Matěje s Markem Havránkem, přičemž druhý jmenovaný zakončoval do odkryté klece.

Jenže domácí nestihli ani doslavit a už bylo opět skóre smírné. Pouhých deset sekund po inkasovaném gólu vyrazili Pražané vpřed a Janča z rohu krásnou přihrávkou vybídl k ostré palbě Martina Petráka, jehož dělovka se zastavila až v síti – 2:2.

Oceláři navíc hned záhy museli vinou faulu do čtyř a dostali tak slávisty do tlaku. Těm sice dvě vyhrazené minuty na přesný zásah nestačily, po návratu Králíka na led nicméně zůstali na puku a nakonec dokázali otočit vývoj zápasu. Petrák s Jakubem Jančou si prohodili role a druhý jmenovaný se při přečíslení nemýlil – 3:2 z pohledu hostí!

Třetí sešívaný gól byl nakonec gólem vítězným. Oceláři zahodili téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, po zbytek utkání pálili spíš z větší vzdálenosti a při závěrečné hře bez brankáře inkasovali počtvrté, když se od opuštěné klece trefil Matěj Hasil a stanovil tak konečný výsledek na 2:4 ve prospěch Pražanů!

Autor Tomáš Pauček
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.