13. srpen

35.kolo, pátek 17.1.2020, Č. Budějovice - Slavia

Branky

Č. Budějovice

33. Čížek (Silný, Masopust), 58. Novák, 59. Masopust (Pouzar, Čížek)

8. Havrda (Štíbr), 16. Kižlin (Turek, Klatt), 20. Hasil (Havrda), 40. Hradil (Slavíček)

Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Polonyi
Vyloučení: 2:2
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 54:32

Sestavy

Č. Budějovice

Dvořák – Hubata, Remta, Pavlát, Novák, Doktor – Řezáč, Hrubec, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný

Málek – Matějka, Holý, Štíbr, Bureš, Srdínko, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Vlček, Slavíček, Křenek, Turek, Janča, Petrák, Puczek

Svěřenci trenéra Vebera získali náskok v první třetině, který si sešívaná letka udržovala až do konce zápasu. Dva kanadské body posbíral Havrda. Jednapadesát zákroků si pak připsal brankář Málek.

Slávisté se na jih Čech vydali se snahou snížit náskok Českých Budějovic v tabulce. Tento plán se od začátku sešívaným dařil. Již v osmé minutě se prosadil po nahrávce obránce Štíbra Maxim Havrda.

Pražané nadále pokračovali v aktivní hře. V čase 15:31 se trefil přesně David Kižlin a o malý moment později uzavřel úspěšnou dvacetiminutovku v podání hostujícího týmu Matěj Hasil, který chvíli před první sirénou poslal sešívaný celek do trháku.

Domácí tým se začal po polovině duelu dostávat do zápasu. První vlaštovku ke zdramatizování zápasu vyslal vstříc Málkovi Jakub Čížek. Slavia ale znovu dokázala odskočit. Ve čtyřicáté minutě po přihrávce navrátivšího Slavíčka z olympiády mládeže překonal Dvořáka počtvrté Damien Hradil.

Jihočeši v závěrečné třetině Slavii drtivě přestříleli, přesto se z vítězství za tři body radovala červenobílá letka. Branky Jakuba Nováka a Matouše Masopusta již znamenaly pouhou korekci skóre.

Autor Martin Kamenik
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.