13. srpen

Výborně! Junioři porazili silnou Olomouc

37.kolo, pátek 24.1.2020, Slavia - Olomouc

Branky

19. Slavíček, 30. Slavíček, 47. Klatt (Hradil, Turek), 54. Turek (Janča)

1. Hlaváč (Krupa, Mácha)

Rozhodčí: Jaroš – Komárek, Svobodová
Vyloučení: 11:8, navíc Bureš (SLA) 10 min. OT, Handl (OLO) 10 min. OT + 20 min. OK
Využití: 1:0

V oslabení: 1:0
Střely na branku: 35:34

Sestavy

Pánek – Matějka, Hovorka, Němeček, Bureš, Mareček, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Slavíček, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča, Petrák, Puczek

Olomouc

Hasala – Mader, Groch, Hlaváč, Vosátko, Hladiš, Rutar, Pírek, Bahounek – Kalač, Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr

Slávističtí junioři nezačali zápas proti čtvrté Olomouci vůbec dobře a po půl minutě prohrávali. Pak ale svůj výkon postupně zlepšovali a nakonec díky dvěma brankám Slavíčka, jedné Klatta a Turka a skvělému výkonu brankáře Pánka vyhráli 4:1.

Už po 33 sekundách hry hosté Slavii zatlačili a byla z toho pohroma. Matúš Hlaváč dostal přihrávku mezi kruhy a prostřelil Pánka.

Hanáci měli následně k dispozici řadu dalších šancí, ale při Slavii stálo štěstí. Štědrý nejdřív po úniku trefil tyčku, následně branková konstrukce zachránila domácí ještě jednou.

Na konci třetiny překvapivě udeřila Slavia. Šimon Slavíček se po chybě hostující obrany dostal do nájezdu a ten vyřešil parádně. Patnáctiletý útočník zavěsil přesně pod víko.

To byla pro hosty studená sprcha. Do druhé třetiny už nastoupili domácí jako lepší celek. Křenek se v 29. minutě bekhendovou kličkou brankáře ještě nepřekonal. O minutu později už ale Slavia šla do vedení. A byl to znovu talentovaný Šimon Slavíček, který využil chybu brankáře u mantinelu a zasunul kotouč do prázdné klece.

Domácí byli na koni a měli několik výborných příležitostí k navýšení skóre. Hasala ale tentokrát svůj tým držel od další pohromy. Třetí gól do olomoucké klece tak přišel až ve 47. minutě. Adam Klatt v přesilovce vypálil od modré přesně. Brankář nic neviděl a našel kotouč až v síti.

Na ledě se následně pořádně přiostřilo a k vidění bylo několik bitek. Hra tak byla kouskována a hráči se střídali na trestné lavici. Slavia už však jiné drama nepřipustila. V 54. minutě potvrdil tři body Štěpán Turek, který si obhodil brankáře a zasunul puk do sítě.

Slavia si tak po atraktivním zápase připsala velice cenné tři body za vítězství 4:1.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): Už poněkolikáté jsme měli špatný vstup do zápasu. Olomouc měla víc ze hry, my jsme byli špatní. Ale podařilo se nám dát gól, což nás do konce třetiny nakoplo. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a hlavně nám to tam napadalo. Ale zase jsme hráli zbytečně nedisciplinovaně a darovali jsme soupeři přesilové hry. My jsme je měli taky, ale nedokázali jsme je příliš dobře využívat. Naštěstí jsme nakonec přeci jen gól v přesilovce dali a to nám pomohlo.

Karel Beran (HC Olomouc): Do zápasu jsme vstoupili dobře a dali rychlý gól. Měli jsme tam pak i další šance, ale nakonec jsme zbytečně inkasovali. Potom domácí hráli dvě třetiny výborně a zasloužili si vyhrát.

Autor Jakub Slunečko
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.