23. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY
20.2.2021

Slavia proti Kadani vybojovala tři body

2.kolo, sobota 20.2.2021, Kadaň - Slavia

Branky

5. Bačo

9. Pšenička (Sedlák, Šteiner), 32. Kafka (Vampola, Sedlák)

Rozhodčí: Grech, Zavřel – Podrazil Dědek
Vyloučení: 2:5
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 25:39

Sestavy

Kadaň

R. Běhula – Havlín, Seemann, Kottek (A), Trefný (A), Delmarche, T. Běhula, Horáček – T. Koblížek, J. Svoboda, Houška – Adámek, Morong, M. Zabloudil – Hradecký, Homer, Veselý – Matyáš Svoboda (A), Bačo, Babičev.

Michajlov – Barák, Sedlák, Jeřábek, Buchta, D. Krejčí, J. Novák (C), J. Říha – Kafka, Vampola (A), Kuťák – M. Ondráček, Poletín, Kružík – Šmerha, Vlček, Jaroslav Bednář – Pšenička, Šteiner, Jaroslav Brož.

Slavia navázala v Kadani na vítězný duel proti Kolínu a v zápase s Trhači opět uspěla. Domácí se sice brzy po úvodním buly dostali do vedení, sešívaní ale dvěma góly vývoj skóre otočili a došli si pro důležité tři body.

Slávisté se na kadaňském ledě nestihli ani pořádně rozkoukat a Michajlov už lovil kotouč ze své sítě. V čase 04:19 vybojoval puk ve středním pásmu Róbert Bačo, který se proháčkoval přes sešívanou obranu a povedenou sóloakci vyšperkoval nechytatelnou střelou pod horní víko červenobílé klece.

Poté se zkoušel prosadit Vampola, dělovkou z pravého kruhu však domácí klec přestřelil. Od úvodního gólu zápasu na časomíře uplynuly pouze čtyři minuty, než se sešívaní dočkali vyrovnání. Po Sedlákově ráně z dálky vznikl před kadaňskou klecí pořádný závar, v němž se skvěle zorientoval Tomáš Pšenička a zasunul puk za brankovou čáru. V 11. minutě si mezi kruhy nabruslil Jan Svoboda, Michajlov proti jeho ráně bravurně zasáhl lapačkou.

Zkraje prostřední periody hosté sevřeli Trhače v obranném pásmu a zasypali Běhulu salvou střel. Ani jedna z nich se však neujala a ještě v polovině základní hrací doby tak na světelné tabuli svítilo skóre 1:1.

Pak ale znovu zaúřadovali slávisté a dostali se do vedení. Ve 32. minutě se probil po levé straně Vampola, následně naservíroval kotouč Petru Kafkovi, a ten projektilem z pravého kruhu rozvlnil síť domácí svatyně.

V závěrečném dějství mohl zvýraznit výsledek Pšenička, jeho pokus z pravého kruhu ale Běhula zneškodnil. O chvíli později napřáhl od modré Bednář, kadaňský brankář si ale opět připsal úspěšný zákrok. Ze stejné pozice posléze zacílil také Krejčí, Běhula však kotouč chytil do lapačky.

V posledních minutách se svěřenci trenéra Říhy ještě snažili navýšit náskok, do kadaňské klece už ale další branku nepřidali a udrželi tak těsný výsledek. Proti poslednímu celku tabulky tak zvítězili 2:1.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Samozřejmě utkání se Slavií se mi hodnotí lépe než to poslední v Sokolově. Přestože jsme proti Pražanům prohráli, tak jsme aspoň bojovali, nechali jsme tam všechno jako tým. Při trošce štěstí jsme možná mohli uhrát bod, ale bohužel to nevyšlo. Kluky jsem pochválil za bojovnost a za to, že do toho dali vše. To se ale ve sportu stává, že se prohraje, ale musí se prohrávat se ctí.“

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Je to těžké. Věděli jsme, že soupeř v Sokolově inkasoval deset branek a že se na utkání chystal, ale my jsme to nepodcenili. První třetina nebyla dobrá, od druhé dvacetiminutovky jsme měli dobrý pohyb, ale neproměnili jsme spoustu šancí. Závěrečná část už byla taková nervóznější, takže můžeme být, dá se říct, spokojení pouze s těmi třemi body.“

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...