23. říjen

1:1, 2:1, 0:1 - 0:1

Branky

Jihlava

14. D. Krenželok (Pekr, Čachotský), 24. Pekr (Mareš), 31. Illéš (Chlubna, Jiránek)

4. Šmerha (Barák), 33. Jaroslav Bednář (Buchta, Kuťák), 47. Petrov (Vlček, M. Ondráček), 62. Veber (J. Doležal, Kuťák)

Rozhodčí: Souček, Hucl – Jindra, Bělohlav
Vyloučení: 4:5
Využití: 2:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 43:26

Sestavy

Jihlava

Jan Brož – D. Krenželok, Eliáš, T. Černý, Strejček, Bilčík, Mareš – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Jiránek, Fronk, V. Brož – T. Harkabus, Lichanec, Pekr – T. Havránek, Čermák, Chlubna.

Michajlov – Buchta, J. Novák (C), D. Krejčí, Hejda, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Všetečka, Šmerha – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Jar. Brož – M. Ondráček, Vlček, Petrov.

První zápas po restartu Chance ligy se Slavii vydařil na jedničku. I když Jihlava po prvním sešívaném gólu otočila skóre, dokázali červenobílí zkoncentrovat síly a do konce základní hrací doby vyrovnat. V prodloužení pak o dvoubodovém zisku rozhodl po parádní akci Václav Veber.

Slávisté načali restart ve velkém stylu. Když na časomíře běžela teprve 4. minuta, přihrál Barák do středního pásma Tomáši Šmerhovi , který ujel všem hráčům soupeře a sóloakci vyšperkoval forhendovou ranou k pravé tyči .

Domácí mohli vyrovnat zhruba o tři minuty později, po Čermákově dělovce z levého kruhu ale zazvonila pouze tyč sešívané svatyně. Následně zahrozil nebezpečnou střelou zblízka Tomica, Brož byl ale připravený a kotouč zkrotil ve výstroji.

V čase 13:09 se Dukla dočkala vyrovnání. Pekr nabil na pravý kruh Danielu Krenželokovi a jihlavská třiadvacítka nekompromisním projektilem napnul síť hostující klece. Zkraje prostředního dějství navíc domácí otočili skóre. Matěj Pekr využil pobídku od Mareše a z mezikruží propálil Michajlova.

V polovině základní hrací doby Jihlavští ještě navýšili těsné vedení. Ve skrumáží před červenobílou brankou se nejlépe zorientoval Jakub Illéš a uklidil puk za brankovou čáru.

Sešívaná odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ve chvíli, kdy na trestné odpykávali dvouminutové tresty Skořepa a Eliáš, si slávisté vytvořili slušný tlak před domácí klecí a přesilovku pět na tři dokázali zužitkovat. Kuťákovu střelu z pravého kruhu Brož vyrazil jen k Jaroslavu Bednářovi, jenž nezaváhal a zacílil zcela přesně do poloodkryté svatyně.

Když na časomíře běžela 47. minuta, vybuchla sešívaná střídačka radostí. V závaru před jihlavskou klecí se chopil puku Daniil Petrov a zařídil hostům vyrovnání. V závěru oba týmy vrhly síly do útoku a snažily se strhnout výhru na svou stranu. Do sirény už ale gól nepadl, a tak bylo v CZK LOKO Aréně k vidění prodloužení.

V něm se hrálo nahoru dolů. Už po necelých dvou minutách ale Slavia rozhodla o zisku bodu navíc. V čase 61:52 vystřelil po kombinaci s Doležalem Václav Veber a ranou mezi betony vystřelil slávistům vítězství.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): Utkání bylo po tak dlouhé pauze těžké. Čekali jsme, jak to kluci zvládnou a musím říct, že jsme to zvládli výborně. Klukům musím poděkovat. První třetina byla po takové dlouhé době klasická, dostávali jsme se do tempa pomaleji a domácí nás zatlačili. Druhou třetinu jsme odehráli výborně, ve třetí části se nám podařilo srovnat a v prodloužení otočit. Takže klukům patří velký dík a za dva body jsme moc rádi.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Viděli jsme, že Slavia má hodně nepříjemný tým. Z předchozích čtyř zápasů získali venku devět bodů. Něco podobného jsme od nich čekali. Navíc hráli poslední zápas začátkem října, proto jsme věděli, že budou v uvozovkách nadržení na hru a chtít se ukázat, což se splnilo. Měli výborný pohyb, byli hodně silní v osobních soubojích a mají v kádru pár zkušených hráčů, kteří dokáží rozdat spoluhráčům přihrávky a dirigovat si hru. Přesto je to pro mě zklamání. Ztratili jsme podruhé za sebou zápas, kdy jsme vedli o dva góly, dneska 3:1... Tým, který chce být v sezoně úspěšný a chce hrát vysoko, takové zápasy ztrácet nemůže. Slavia měla při druhém gólu při přesilovce pět na tři štěstí, že se k ní odrazil gól, ale to k hokeji patří. My jsme neměli dostat gól na 3:3, který Slavia dala z ničeho. Špatně jsme vyhodnotili situaci, přišlo několik individuálních chyb a vyrovnání. Mrzí mě, že jsme nedali nějaký gól navíc, protože jsme šance měli. Ale teď nemáme prostě štěstí a tvrdou prací si ho musíme naklonit zpátky. Tomáš Čachotský se ve středu podrobí vyšetření sonem. Uvidíme, co bude mít s tříslem. Píchlo ho v něm, zatáhlo ho tam a když jsem ho viděl, tak si myslím, že v letošním kalendářním roce už ho na ledě neuvidíme.

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...