ZÁPASY

15.kolo, sobota 5.12.2020, Frýdek-Místek - Slavia

Branky

Frýdek-Místek

32. Kofroň (R. Veselý, Husák), 39. Martynek (Tomi, R. Veselý), 56. Kurovský (Martynek, Peterek), 59. Šedivý (Kofroň)

35. Kuťák (Jaroslav Bednář), 48. Kuťák (Jaroslav Bednář, Buchta)

Rozhodčí: Kašík, Koziol – Hanzlík, Hranoš
Vyloučení: 6:7
Využití: 1:2

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 29:35

Sestavy

Frýdek-Místek

Suchánek – Haman, Vainonen, M. Adámek, Husák, Hrachovský, Zahradníček – Šedivý, Mikulík (C), Kofroň – Klimša (A), R. Veselý, Tomi – Martynek (A), Peterek, Kurovský – Raška, Stuchlík, Kaukič.

Michajlov – Buchta, J. Novák (C), D. Krejčí, Barák, Gaspar, Veber, T. Duda – Kafka, Vampola, Slavíček – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Všetečka – M. Ondráček, Vlček, Petrov.

Slávisté po dvou výhrách v řadě nenašli recept na Frýdek-Místek. Přestože si domácí vypracovali v průběhu zápasu dvakrát vedení, dokázali sešívaní pokaždé vyrovnat. Na třetí trefu ze závěrečné třetiny už ale nenašli odpověď. Rysi zpečetili skóre ještě brankou do prázdné klece a Slavia se vrací bez bodu.

Duel mezi Frýdkem a Slavií odstartovalo pěkné gesto fair play, které zkraje 2. minuty předvedl domácí Klimša, když odvolal faul na svou osobu. Poté se však na ledě strhla bitva výborných obran obou týmů. Domácí rysi ani hostující slávisté se totiž nedokázali dostat do nebezpečnějšího zakončení.

Větší šance se fanoušci u obrazovek dočkali až ve 25. minutě, kdy Suchánka prověřil Šteiner. Frýdecký brankář jeho pokus pouze vyrazil a sešívaný útočník se pokusil ještě o dorážku. Ani tentokrát ale neuspěl. Branky začaly padat až ve druhé polovině základní hrací doby. Časomíra se zastavila na čase 31:42, když se rysi dostali do vedení. Z levé strany nejprve vystřelil Veselý, Michajlov kotouč vyrazil jen k volnému Davidu Kofroňovi, který dorážkou do poloodkryté klece otevřel skóre.

Neuplynuly ale ještě ani tři minuty a v Hale Polárka bylo vyrovnáno. Bednář našel krásnou nahrávkou na pravém kruhu Filipa Kuťáka a červenobílý snajpr dělovkou v pádu prostřelil Suchánka.

V čase 38:26 ale Frýdek znovu přiklonil výsledek na svou stranu. Po vyloučení Bednáře dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou využili. Ve skrumáži před hostující klecí se nejlépe zorientoval Rostislav Martynek a zblízka poslal puk za Michajlovova záda.

Sešívaní se v průběhu závěrečné periody snažili vyrovnat a ve 48. minutě se jim to také povedlo. Ve chvíli, kdy na trestné lavici nuceně odpočíval Adámek, ukázala parádní souhru dvojice Kuťák-Bednář. Prvně jmenovaný nabil Filipu Kuťákovi na pravý kruh a červenobílá dvaaosmdesátka nekompromisní dělovkou z první rozvlnila síť domácí svatyně.

Frýdecký celek vyrovnání nesrazilo. O pár minut později zazvonila po jedné z akcí rysů tyčka. Deset minut před koncem získala Slavia výhodu dvojnásobné přesilovky pět na tři, tu ale nedokázala zužitkovat a průběžný stav zůstal nezměněn. V 56. minutě vypukla frýdeckomístecká střídačka nadšením. Martynek přihrál zpoza branky Danielu Kurovskému, a ten projektilem z levé strany bez otálení zavěsil.

Slávisté to v samotném závěru ještě zkoušeli v šesti bez brankáře, Frýdek však definitivně zpečetil výsledek. V čase 58:15 pro sebe uzmul kotouč Ondrej Šedivý a projektilek z úhlu dal zápasu gólovou tečku. Svěřenci trenéra Štrby se tak vrací z druhého konce republiky bez bodu.

Autor Martina Kramerová
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.