ZÁPASY

2:1, 0:0, 0:1 - 1:0

Branky

Ústí nad Labem

6. Protasenja (Vl. Brož, Pšenička), 17. Furch (O. Bláha, Matějček), 63. Tůma (Vl. Brož)

9. Kuťák (Jaroslav Bednář, Kafka), 41. Vlček (Vampola, J. Novák)

Rozhodčí: Grech, Zubzanda – Coubal, Kokrment
Vyloučení: 5:7
Využití: 1:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 23:24

Sestavy

Ústí nad Labem

Schwarz – Vl. Brož (A), Vala, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Mareš – Tůma, Pšenička, Protasenja – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček, Furch.

Michajlov – D. Krejčí, J. Novák (C), Hejda, Buchta, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Vampola, Vlček – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – Všetečka, Slavíček, M. Ondráček.

Slávisté dokázali v prvním duelu po vánoční pauze na ledové ploše soupeře urvat bod. Domácí tým z Ústí se sice dvakrát v zápase ujal vedení, sešívaní ale dokázali díky trefám Kuťáka a Vlčka dvakrát vyrovnat skóre. Duel tak dospěl do prodloužení, ve kterém se po gólu Tůmy radoval Slovan.

Slávisté se pod Střekovem ještě nestihli ani rozkoukat a Michajlov už lovil kotouč z červenobílé sítě. Po Kuťákově vyloučení za podrážení dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou v čase 05:16 využili. Pšenička nejprve zpoza branky krásně nahrál mezi kruhy Brožovi, a ten okamžitě vypálil. Slávistický brankář puk vyrazil pouze před sebe, kde číhal připravený Anatolij Protasenja a ranou z dorážky poslal Slovan do vedení.

Na ledové ploše ale neuběhly ani čtyři minuty a sešívaní dokázali vyrovnat. Po faulech Protasenji a Tůmy museli hrát Ústečtí v oslabení a Slavia početní výhodu pět na tři zužitkovala. Na konci 9. minuty nabil Bednář přihrávkou od mantinelu napříč hřištěm Filipu Kuťákovi, který číhal u levé tyčky a z těsné blízkosti pohodlně zavěsil.

V čase 16:55 si Slovan znovu vzal zpět těsný náskok. Bláha s Furchem se ve dvou vydali dopředu, prvně jmenovaný si nabruslil na levý kruh a prověřil Michajlova pořádnou dělovkou. Slávistický brankář puk vyrazil pouze k dojíždějícímu Aleši Furchovi, jenž dorážku z mezikruží bleskurychle proměnil v gól.

Když se zápas lámal v půlce, vyrazil do pěkné sóloakce Vampola, tváří v tvář Schwarzovi ale neuspěl. Na druhé straně ujel hostující obraně Severa. Michajlov si však s jeho bekhendovou kličkou poradil.

Jedenáct vteřin po úvodním buly závěrečné třetiny slávisté podruhé udeřili a umazali těsný ústecký náskok. Filip Vlček vyjel z rohu kluziště a dělovkou z těžké pozice propálil Schwarze. Vzápětí pobídl Doležala nahrávkou zpoza branky Kružík. Ústecký brankář ale vytasil dobrý zákrok betonem.

Do konce základní hrací doby už se ani jeden z týmů neprosadil, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm vystřelil Ústí o bod navíc Martin Tůma, který v čase 62:37 ranou z první zpečetil skóre utkání.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Z našeho pohledu poměrně povedený zápas. Škoda jen, že tu nebyli diváci, jelikož by si ho dle mého názoru užili. Slavia je velice silný soupeř, ale my jsme udrželi defenzivu a hráli kompaktně u sebe. V základní hrací době jsme uhráli bod a druhý dokázali urvat v prodloužení, což je pro nás parádní výsledek.“

Martin Štrba (HC Slavia Praha): „Z výsledku jsme zklamaní. Chtěli jsme tu vyhrát a odrazit se tak do nového roku, protože konec toho minulého se nám nepovedl. Udělali jsme ale o jednu chybu víc než soupeř, a ten toho dokázal využít, proto má dva body a my jenom jeden.“

Autor Martina Kramerová
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.