23. říjen

2:1, 0:0, 0:1 - 1:0

Branky

Ústí nad Labem

6. Protasenja (Vl. Brož, Pšenička), 17. Furch (O. Bláha, Matějček), 63. Tůma (Vl. Brož)

9. Kuťák (Jaroslav Bednář, Kafka), 41. Vlček (Vampola, J. Novák)

Rozhodčí: Grech, Zubzanda – Coubal, Kokrment
Vyloučení: 5:7
Využití: 1:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 23:24

Sestavy

Ústí nad Labem

Schwarz – Vl. Brož (A), Vala, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Mareš – Tůma, Pšenička, Protasenja – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček, Furch.

Michajlov – D. Krejčí, J. Novák (C), Hejda, Buchta, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Vampola, Vlček – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – Všetečka, Slavíček, M. Ondráček.

Slávisté dokázali v prvním duelu po vánoční pauze na ledové ploše soupeře urvat bod. Domácí tým z Ústí se sice dvakrát v zápase ujal vedení, sešívaní ale dokázali díky trefám Kuťáka a Vlčka dvakrát vyrovnat skóre. Duel tak dospěl do prodloužení, ve kterém se po gólu Tůmy radoval Slovan.

Slávisté se pod Střekovem ještě nestihli ani rozkoukat a Michajlov už lovil kotouč z červenobílé sítě. Po Kuťákově vyloučení za podrážení dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou v čase 05:16 využili. Pšenička nejprve zpoza branky krásně nahrál mezi kruhy Brožovi, a ten okamžitě vypálil. Slávistický brankář puk vyrazil pouze před sebe, kde číhal připravený Anatolij Protasenja a ranou z dorážky poslal Slovan do vedení.

Na ledové ploše ale neuběhly ani čtyři minuty a sešívaní dokázali vyrovnat. Po faulech Protasenji a Tůmy museli hrát Ústečtí v oslabení a Slavia početní výhodu pět na tři zužitkovala. Na konci 9. minuty nabil Bednář přihrávkou od mantinelu napříč hřištěm Filipu Kuťákovi, který číhal u levé tyčky a z těsné blízkosti pohodlně zavěsil.

V čase 16:55 si Slovan znovu vzal zpět těsný náskok. Bláha s Furchem se ve dvou vydali dopředu, prvně jmenovaný si nabruslil na levý kruh a prověřil Michajlova pořádnou dělovkou. Slávistický brankář puk vyrazil pouze k dojíždějícímu Aleši Furchovi, jenž dorážku z mezikruží bleskurychle proměnil v gól.

Když se zápas lámal v půlce, vyrazil do pěkné sóloakce Vampola, tváří v tvář Schwarzovi ale neuspěl. Na druhé straně ujel hostující obraně Severa. Michajlov si však s jeho bekhendovou kličkou poradil.

Jedenáct vteřin po úvodním buly závěrečné třetiny slávisté podruhé udeřili a umazali těsný ústecký náskok. Filip Vlček vyjel z rohu kluziště a dělovkou z těžké pozice propálil Schwarze. Vzápětí pobídl Doležala nahrávkou zpoza branky Kružík. Ústecký brankář ale vytasil dobrý zákrok betonem.

Do konce základní hrací doby už se ani jeden z týmů neprosadil, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm vystřelil Ústí o bod navíc Martin Tůma, který v čase 62:37 ranou z první zpečetil skóre utkání.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Z našeho pohledu poměrně povedený zápas. Škoda jen, že tu nebyli diváci, jelikož by si ho dle mého názoru užili. Slavia je velice silný soupeř, ale my jsme udrželi defenzivu a hráli kompaktně u sebe. V základní hrací době jsme uhráli bod a druhý dokázali urvat v prodloužení, což je pro nás parádní výsledek.“

Martin Štrba (HC Slavia Praha): „Z výsledku jsme zklamaní. Chtěli jsme tu vyhrát a odrazit se tak do nového roku, protože konec toho minulého se nám nepovedl. Udělali jsme ale o jednu chybu víc než soupeř, a ten toho dokázal využít, proto má dva body a my jenom jeden.“

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...