23. říjen

23.kolo, sobota 23.1.2021, Slavia - Kladno

Branky

Kladno

9. Melka (Pitule, Račuk), 44. Hlava (Pitule), 49. Suchánek (Račuk, Machač)

Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Baxa, Coubal
Vyloučení: 7:9
Využití: 0:1

V oslabení: 0:1
Střely na branku: 24:34

Sestavy

Michajlov – T. Duda, J. Novák (C), Jeřábek, Buchta, Sedlák, Veber, Barák – Vlček, Pšenička, Kružík – Všetečka, Kuťák, Šmerha – Šteiner, Slavíček, Jaroslav Brož – J. Doležal (A), Havrda, M. Ondráček.

Kladno

Brízgala – Frye, Mikliš, V. Sorokin, S. Zacharčuk, Kehar (A), Suchánek, Ticháček – Melka, Plekanec (C), Jágr – Kubík, Marosz, Račuk (A) – Š. Jelínek, Machač, Bílek – Hajný, Pitule, Hlava.

Slavii zradila koncovka a s Kladnem prohrála o tři branky. Rytíři načali cestu za výhrou už v první třetině, kdy se ujali těsného vedení. Sešívaní se sice snažili vyrovnat, to se jim však nepovedlo. Kladenští naopak přidali ještě dvě branky a získali na slávistickém ledě všechny body za triumf 3:0.

Hned na startu první třetiny prověřil Michajlova matador Plekanec, slávistický brankář byl ale pozorný a kotouč za svá záda nepustil. Po křížném pasu od Šmerhy následně na druhé straně kluziště vypálil Všetečka, v rozhodujícím momentu však přestřelil.

Poté vyzkoušel Brízgalovu pozornost ranou z úhlu Kružík, brankář Rytířů ukryl kotouč do lapačky. Zkraje 9. minuty vyfasoval domácí Pšenička dvouminutový trest za hákování a Kladno nabízenou výhodu brzy využilo. Když na časomíře svítil čas 08:56, předvedli hosté parádní kombinaci v obranném pásmu Slavie, Pitule nahrál od levé tyčky pod sebe na najíždějícího Antonína Melku, který střelou z mezikruží překonal Michajlova.

Ve 26. minutě napřáhl od modré Frye a slávistický brankář měl plné ruce práce, aby kotouč zkrotil. Následně byl nadvakrát úspěšný i při pokusu Suchánka. Ten nejprve zacílil z mezikruží, a poté zkoušel vyražený kotouč usměrnit do branky z povedené dorážky. Michajlov ale svou klec zavřel a až do konce druhé třetiny deptal kladenské hokejisty výbornými zákroky.

V ofenzivním snažení si na něm vylámal zuby nejen Hlava, jenž zakončoval z hranice brankoviště, ale i Kubík, který to zkoušel z otočky. Do závěrečného dějství tak sešívaní vstoupili s jednobrankovým mankem a okamžitě vrhli všechny síly do útoku, aby těsný náskok Kladna smazali. Po pěkné akci Šmerhy s Všetečkou usměrnil druhý jmenovaný kotouč do sítě. Za brankovou čáru ho ale dostal rukou, a tak gól nemohl být uznán.

V čase 43:31 vypili domácí do dna kalich hořkosti a podruhé inkasovali. Kladenské vyhození podél mantinelu totiž trefilo čárového rozhodčího, od něhož se puk odrazil přímo na rozjetého Nicolase Hlavu, který tak ujel dopředu v samostatném úniku a vlastní akci zakončil přesnou forhendovou střelou, jež napnula síť Michajlovovy svatyně.

Ze strany Rytířů to ale nebylo vše. Na 3:0 navýšil kladenské vedení ve 49. minutě Jakub Suchánek. Ten přebral puk po Račukově nahrávce a přízemní ranou z první překonal Michajlova. Slávisté kontrovali Vlčkovou šancí, kotouč po jeho střele ale jen orazítkoval levou tyč kladenské klece. Víc už toho Slavia na ledě nestihla a s Kladnem prohrála 0:3.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Já můžu pogratulovat soupeři, i když třeba nerad, ale byl jednoznačně lepší. Měli jsme tam záchvěvy, nějaké šance jsme si vypracovali, ale oni mají silný mančaft a dneska to předvedli. Akorát mě mrzí, že jsme byli úplně jaloví v přesilových hrách. Bylo to bez střelby. Mrzí mě, že jsme je nevyužili. Ale jinak si myslím, že soupeř dnes zaslouženě vyhrál.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Myslím si, že jsme dneska podali dobrý výkon při hře 5 na 5. Co nás bohužel dlouhou dobu sráží, je neproměňovaní našich šancí. Dnešní zápas jsme si zkomplikovali zbytečními vyloučeními, když jsme nechali Slavii dokonce třikrát hrát 5 na 3. Oslabení jsme naštěstí odehráli dobře a podržel nás gólman. To si myslím, že dneska rozhodlo.“

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...