23. říjen

Doma bez bodu. Slávisté nestačili na Litoměřice

27.kolo, sobota 6.2.2021, Slavia - Litoměřice

Branky

27. Kafka (Brož, Vlček), 60. Kružík (Vlček, Barák)

Litoměřice

5. Procházka (Jebavý, Svoboda), 7. Beran (Miškář, Urban), 22. Konečný (Výtisk, Válek), 60. Svoboda

Rozhodčí: Šindel, Zavřel – Komínek, Zídek
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 34:33

Sestavy

Málek – Barák, Sedlák, Jeřábek, Buchta, Veber, Říha, Duda – Kuťák, Vampola, Šmerha – Kafka, Poletín, Kružík – Ondráček, Pšenička, Vlček – Tomica, Šteiner, Brož

Litoměřice

Král – Marcel, Baláž, Kremláček, Háva, Jebavý, Špaček, Výtisk – Beran, Miškář, T. Svoboda – Procházka, Válek, Kadlec – Konečný, Urban, P. Svoboda – Jindra, Havelka, Berka

První zápas z víkendového dvojboje Slavii nevyšel – na domácím ledě prohrála s Litoměřicemi 2:4. Stadion se rychle dostal do vedení, a přestože sešívaní snížili a ve třetí třetině si vypracovali několik dobrých šancí, vyrovnat už nedokázali. Góly slávistů vstřelili Petr Kafka a Daniel Kružík.

Dvě místa a dva body. Tolik od sebe dělilo hokejisty Slavie a Litoměřic před sobotním vzájemným utkáním, prvním v letošní sezoně. Už od začátku bylo o šance postaráno – nejprve Vampola ve 3. minutě nevyužil Kuťákovu nahrávku zpoza branky, na druhé straně pak Výtisk bombou od modré čáry orazítkoval tyčku Málkovy branky.

Byli to však hráči Stadionu, kteří v 5. minutě otevřeli skóre. Mezeru v obraně sešívaných využil rychlonohý Martin Procházka, který se z pravé strany natlačil před branku a bekhendovým blafákem překonal Romana Málka. Bohužel netrvalo dlouho a Litoměřice opět udeřily. V přesilové hře se prosadil Matěj Beran, kterého našel na hranici brankovišti Patrik Miškář.

Stadion zahrozil i v následné početní výhodě, proti byl ale Málek, jenž se natáhl a důležitým zákrokem zastavil střelu Válka mířící do odkryté klece. Na konci úvodní dvacetiminutovky slávisté ubránili soupeřovu přesilovku 3 proti 5.

Stadion náskok ubránil

Bohužel ani začátek druhé periody nevyšel sešívaným podle představ. Uplynula minuta a půl, když domácí obraně ujel Jakub Konečný, položil si Málka a zakončil do prázdné branky. Další nebezpečnou příležitost měl o minutu později hostující kapitán Výtisk, s jeho dělovkou si slávistický brankář poradil.

Ke slovu se pak dostali hokejisté v červenobílém. Tečovaná střela debutanta v sestavě Říhy skončila ještě na tyčce, několik vteřin po vypršení přesilovky už ale sešívaní recept na Tomáše Krále našli. Jaroslav Brož přesným pasem z pravé strany připravil šanci pro Petra Kafku, který se z mezikruží nemýlil a snížil na rozdíl dvou branek.

Další góly už v prostřední části utkání nepadly. Na Krále stříleli nebezpečně Pšenička se Šteinerem, Málek si naopak poradil se střelami Berana a Procházky. Za zmínku stojí ještě gesto fair play od Petra Vampoly, jenž v poslední minutě třetiny opravil výrok rozhodčího, který chtěl vylučovat litoměřického Miškáře.

Ani ve třetí třetině týmy nepolevily z nasazení a oba brankáři se rozhodně nenudili. Po necelých pěti minutách zastavil Málek šanci Urbana, na druhé straně se zase v 50. minutě blýskl Král, když lapil tutovku Kuťáka z hranice brankoviště.

Na podobě výsledku už nic nezměnila ani poslední minuta, v níž padly dva góly. Nejprve 56 sekund před sirénou trefil odkrytou branku hostující Tomáš Svoboda, na druhé straně pak korigoval výsledek na závěrečných 2:4 Daniel Kružík.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Měli jsme špatný vstup do utkání a soupeři jsme to dost usnadnili. Místo forčekingu jsme hodně propadali – soupeř měl hodně přečíslení a pak jsme projížděli následné akce. Hráli jsme hodně rozlítaně do obrany, bylo to velmi špatné. Soupeř zaslouženě vedl. První třetina rozhodla o výsledku utkání, bohužel pro nás. Za 23 minut jsme měli deset trestných minut, což je strašně moc. Postupně jsme se do zápasu dostávali – dostali jsme se do tlaku a šancí a vynutili jsme si i přesilové hry. V nich nám chybělo i štěstí a lepší zakončení, abychom soupeře dotáhli, což se nestalo. Ve třetí třetině to byla otázka toho, jestli dáme branku, po které by se nám určitě hrálo lépe. Měli jsme tlak, ale neproměnili jsme vyložené šance a kvůli tomu si soupeř odváží všechny body.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Musím dnes kluky pochválit, dá se říct, že jsme téměř celých 60 minut drželi plán, se kterým jsme přijeli. Rozhodující pro zápas byla určitě první třetina – rychle jsme do utkání vstoupili a vedli 2:0. Zbytek zápasu jsme se pak drželi plánu. Šance, které si domácí vytvořili, spolehlivě pochytal Tomáš Král. Z mého pohledu to jsou zasloužené a důležité tři body.“

Autor Šimon Rogner
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...