23. říjen

28.kolo, středa 17.2.2021, Kolín - Slavia

Branky

Kolín

4. Šafránek (Jankovský, Král), 48. Pýcha (Petržilka, Mašín)

8. Vampola (Poletín, Kuťák), 9. Šmerha (Vlček, Pšenička), 15. Kafka (Novák, Vampola), 22. Buchta (Kafka, Jeřábek), 31. Buchta (Vlček, Jeřábek)

Rozhodčí: Květoň, Pilný – Bohuněk, Hnát
Vyloučení: 7:13, navíc Šafránek (KOL) 5 a 20 min a Krejčík (KOL) 10 min
Využití: 0:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 31:32

Sestavy

Kolín

Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška, Barták – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Veselý, Petržilka – Zumr, Semirád, Síla – Kozák, Štohanzl, Mašín.

Michajlov – Barák, Sedlák, Jeřábek, Buchta, Krejčí, Novák, Veber – Kafka, Vampola, Kuťák – Ondráček, Poletín, Kružík – Pšenička, Vlček, Šmerha – Všetečka, Šteiner, Brož.

Slávisté se po desetidenní reprezentační přestávce vrátili na vítěznou vlnu. V Kolíně po většinu času vedli a zaslouženě vyhráli. Dvěma brankami k výhře výrazně přispěl Lukáš Buchta. Dále se prosadili Petr Vampola, Tomáš Šmerha a Petr Kafka.

Vstup do utkání nebyl od sešívaných povedený. Kolín začal aktivně a po necelých čtyřech minutách se dočkal odměny. Nepovedenou rozehrávku zachytil na modré čáře Zdeněk Král, přihrál zadovkou Jankovskému a ten puk ještě posunul bývalému slávistovi Davidovi Šafránkovi, který trefil odkrytou polovinu brány. Slavia se však po inkasovaném gólu rozjela a dokázala na něj rychle odpovědět. Před brankou Sejpala se nejlépe zorientoval Petr Vampola a srovnal na 1:1.

Na další branku se nečekalo dlouho. Po 45 vteřinách od vyrovnávací trefy Vampoly si Kozlové nepohlídali Tomáše Šmerhu, který střelou z mezikruží podruhé překonal domácího brankáře. Přesilovou hru si pak zahráli také Kolínští. Největší šanci měl Lukáš Blaha, ale Martin Michajlov si s jeho střelou od modré čáry bez problému poradil.

Pět minut před koncem první třetiny zvýšili sešívaní na 3:1. Jan Novák vystřelil od pravého mantinelu a Petr Kafka dorazil kotouč do sítě. Minutu a půl před koncem měli hosté velkou šanci, ale střelu dokázal zblokovat špičkou hole Zdeněk Král.

O dalších patnáct sekund později byl po ošklivém zákroku na Tomáše Šmerhu vyloučen do konce utkání David Šafránek. Šmerhovi se nic vážného nestalo a vrátil se do utkání.

Sešívaní odskočili díky dvěma gólům Buchty

Na povedený konec první třetiny dokázali slávisté navázat. Za minutu a půl od začátku druhé části hry vystřelil tvrdě od modré čáry Lukáš Buchta a propálil vše, co mu stálo v cestě. V polovině základní hrací doby byli současně vyloučeni Martin Ondráček a Václav Jankovský a svěřenci Miloše Říh při hře 4 na 4 opět udeřili. Lukáš Buchta potrestal chybu v rozehrávce Kolína a připsal si druhý gól v utkání.

Posledních šest minut druhého dějství přineslo minimum příležitostí na obou stranách. O hattrick se pokusil Lukáš Buchta, který opět vystřelil od modré čáry, ale tentokrát si brankář Sejpal jeho střelu pohlídal.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí. Od začátku byli aktivnější, ale přibrzdilo je vyloučení Lukáše Krejčíka, jenž od rozhodčí vyfasoval desetiminutový trest. Sešívaní ale přesilovou hru nevyužili a ve 48. minutě inkasovali. Jakub Petržilka nahrál Petru Pýchovi, který vystřelil od modré čáry a snížil na 2:5. Ve zbytku utkání se Kolín pokoušel o vyrovnání, ale slávisté už skóre pohlídali a odváží si do Prahy cenné tři body.

Autor Matyáš Kainz
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...