ZÁPASY

3:4p
2:2, 1:0, 0:1 - 0:1

Branky

8. Šmerha (Vampola, Jeřábek), 15. Vampola (Šmerha, Vlček), 36. Kružík (Poletín, Kafka)

Jihlava

5. Pekr (Harkabus, Dundáček), 20. Jiránek (Eliáš, Illéš), 44. Illéš, 63. Harkabus (Fronk)

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Horažďovský, Maštalíř
Vyloučení: 5:5
Využití: 0:0

V oslabení: 0:1
Střely na branku: 37:35

Sestavy

Málek – Barák, Sedlák, Veber, Buchta, Krejčí, Novák, Jeřábek – Vlček, Vampola, Šmerha – Ondráček, Poletín, Kružík – Kafka, Pšenička, Všetečka – Tomica, Šteiner, Doležal

Jihlava

J. Brož – Dundáček, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, Dvořák – Čachotský, Skořepa, Havránek – Jiránek, Fronk, Illéš – Harkabus, Zadražil, Pekr – V. Brož, Lichanec, Juda

Duel s týmem z čela tabulky slávistům nevyšel podle představ. Domácí sice zvládli v první třetině otočit skóre, jenže vedení nedokázali udržet. Jihlava si vyrovnáním vynutila prodloužení a v něm nakonec rozhodl hostující Harkabus. Slavia si tak připsala pouze bod za prohru v prodloužení.

Sešívaní zaznamenali velkou ztrátu ještě před začátkem utkání. Brankář Martin Michajlov se zranil při rozbruslení, a tak se do slávistické svatyně musel postavit náhradní gólman Roman Málek.

Úvod zápasu před prázdnými tribunami se lépe povedl hostům. Ti se po čtyřech minutách dostali po šťastném odrazu kotouče do přečíslení dvou proti jednomu. Harkabus si zkušeně položil obránce a přesně našel před bránou Matěje Pekra, jenž zamířil nad Málkovu lapačku.

Slávisté ale s odpovědí nečekali dlouho. Na modré čáře napřáhl ke střele z první Tomáš Šmerha a jeho pokus skončil po teči obránců za zády bezmocného gólmana Brože.

Vyrovnání domácím psychicky pomohlo. Ve druhé polovině první třetiny Jihlavu zatlačili kolem jejího brankoviště a útočné snažení přineslo ovoce. Šmerha našel mezi kruhy volného Petra Vampolu. Ten si kotouč zpracoval a pohotovou ranou zápěstím zakončil nad ruku hostujícího brankáře.

Vedení však borcům v červenobílém nevydrželo. Pouhých sedm sekund před první sirénou se dostali Jihlavští do rychlého útoku, na jehož konci obdržel Tomáš Jiránek pěknou přihrávku na mezikruží a zasunul kotouč do brány mezi Málkovými betony.

Málek zastoupil Michajlova na výbornou

Krátce před polovinou základní hrací doby se mohla dostat do vedení Dukla. Pekr se ocitl sám před Málkem. Domácí brankář ovšem vytáhl famózní zákrok a lapil pokus jihlavského střelce.

Vedení si tedy vzala Slavia. Čtyři minuty před přestávkou se kotouč neposedně motal ve skrumáži před Janem Brožem a když už to vypadalo, že domácí nedokáží skórovat, přeloboval gólmana hostů Daniel Kružík.

Chvíli po návratu z kabin bylo však v Edenu opět srovnáno. Vampola v přesilovce nepřesně nahrál Novákovi na modré čáře a nabídl samostatný únik Jakubu Illéšovi. Hostující útočník naznačil střelu a poté mazácky zakončil mezi gólmanovy betony.

V další velké šanci se ocitl Pekr, který také mířil mezi nohy Romana Málka. Jeho pokus si ovšem brankář Slavie pohlídal a podržel svůj tým.

Pražané se ve třetí třetině potýkali s nedisciplinovaností a museli se dvakrát bránit v oslabení. Obě kritické situace ovšem ustáli a byli to oni, kdo se mohl dostat do vedení v přesilovce. V poslední minutě dostali slávisté výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou ale nevyužili a duel dospěl do prodloužení.

Nastavený čas začal pokračující početní výhodou domácích. Ta však zůstala nevyužita. Zápas mohl ukončit Kružík, jenže jeho ránu do prázdné brány zblokoval obránce, a tak se výhry dočkala Dukla. Tomáš Harkabus zakončil přečíslení a rozhodl o tom, že si Jihlava odvezla z Edenu dva body.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „Myslím, že jsme vstoupili do zápasu se zbytečným respektem. Soupeř je samozřejmě silný, ale respekt byl přílišný. Začátek nebyl z naší strany dobrý. Po obdrženém gólu jsme se ale paradoxně dostali do zápasu. Začali jsme hrát to, co jsme chtěli. Vytvořili jsme si tlak a šance, ale bohužel nemáme takovou koncovku, jakou bychom si představovali. Třetí třetina od nás zase nebyla dobrá, upadli jsme do letargie a nebylo to ono. V závěru jsme měli přesilovku, ale neproměnili jsme ji. I na začátku prodloužení jsme měli šanci, nedali jsme. Po zásluze jsme byli potrestaní. Měli bychom takové situace proměňovat, ale to se bohužel nepovedlo.“

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Slavia se pod novým trenérem zvedá a její hřiště je oproti našemu krapet užší. Bylo to znát, každý metr ledu nám chyběl. Slavia odehrála velice dobrý zápas, hrála jednoduše, dobře protečovávala puky k nám do pásma. Dělali nám velké problémy nepříjemným napadáním. Ve druhé třetině jsme chvíli nevěděli, kde nám hlava stojí, ale potom se ukázala síla týmu. Poté, co jsme ztratili bod s Kladnem po špatné třetí třetině, jsme naopak teď ve třetí třetině zabrali a vyrovnali jsme. Jsem rád, že jsme zvládli v závěru dvě oslabení a vyhráli.“

Autor Michal Toman
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.