ZÁPASY

18.kolo, neděle 11.10.2020, M. Boleslav - Slavia

Branky

M. Boleslav

13. Vacík (Snášel, Šíma), 22. Haas (Vacík, Szturc), 39. Polák (Szturc), 44. Půček (Šíma), 59. Závora (Půček, Sýkora)

Rozhodčí: Pešina, Jaroš – Kreuzer, Hradil
Vyloučení: 3:6
Využití: 1:0

V oslabení: 0:0

Sestavy

M. Boleslav

Zeithaml – Sýkora (A), Vacík, Moravec D., Jasečko, Rajgl, Rudolph (C), Křepelka – Broš, Závora (A), Szturc, Snášel, Polák, Půček, Mežnar, Haas, Hašlar, Šíma, Plíšek

Pittr – Stejskal, Hovorka (A), Němeček, Štíbr, Palát, Hrdlička, Kluch – Skoupý, Havrda (C), Kižlin, Malínek, Slavíček, Turek, Hofmann, Labuzík, TIchý, Kvasnička, Puczek

Slávistickým juniorům se na ledě Mladé Boleslavi vůbec nedařilo a v 18. kole Juniorské ligy akademií s Bruslaři prohráli 0:5. Zkraje zápasu si červenobílý celek sice vypracoval několik šancí, žádná ale nebyla gólová. Soupeř naopak vstřelil pět branek a raduje se z výhry.

Start nedělního zápasu lépe vyšel slávistům, kteří si hned v úvodní desetiminutovce připsali dvě velké šance. V 5. minutě nebezpečně pálil z mezikruží Turek, Zeithaml měl sice se střelou problémy, nakonec ale kotouč zkrotil pomocí betonu.

Následně předvedla velmi pěknou akci dvojice Slavíček-Malínek. Prvně jmenovaný se proháčkoval přes mladoboleslavskou obranu a nahrál do dobré pozice Malínkovi, ten ale střílel nepřesně. V čase 12:58 se dostali ke slovu domácí a ihned gólově udeřili. Po Snášelově pobídce se před sešívanou klecí objevil Dominik Vacík a povedenou bekhendovou ranou zblízka překonal Pittra.

Zkraje prostředního dějství Bruslaři navýšili těsný náskok. Na začátku 22. minuty zacílil z vrcholu kruhu Oskar Haas a kotouč zapadl pod víko červenobílé svatyně. Podobně jak začali druhou třetinu, ji Středočeši také zakončili. V čase 38:20 se do kotouče opřel mezi kruhy Vojtěch Polák a překonal Pittra nekompromisní dělovkou pod břevno.

Ani tříbrankové vedení domácímu celku nestačilo. Když na časomíře běžela 44. minuta, odskočili Bruslaři Slavii na rozdíl čtyř gólů. Boleslavský Jan Půček ve snaze vylepšit svou střeleckou pozici objel slávistickou klec a z těsné blízkosti zasunul puk za Pittrova záda.

Na straně Slavie poté došlo ke střídaní gólmanů a Pittra v sešívané brance nahradil Ondrík. I ten však jednou inkasoval. Mladoboleslavští necelé dvě minuty před sirénou zakulatili skóre na 5:0, když se díky přesně načasované teči prosadil Jan Závora. Slávisté se tak z Mladé Boleslavi vrací bez bodu.

Autor Martina Kramerová
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.