23. říjen

Tři body! Slavia s novými trenéry porazila Havířov

9.kolo, pondělí 25.1.2021, Slavia - Havířov

Branky

11. Kružík (Ondráček), 12. Doležal (Pšenička, Jeřábek), 23. Doležal (Ondráček, Barák), 41. Novák (Vampola, Jeřábek)

Havířov

18. Maruna (Bambula, Prokeš), 40. Prokeš (Bořuta, Bambula)

Rozhodčí: Dědek, Kašík – Kráľ, Zídek
Vyloučení: 3:1
Využití: 0:1

V oslabení: 1:0
Střely na branku: 29:32

Sestavy

Michajlov – Jeřábek, J. Novák, Barák, Buchta, Sedlák, Veber, T. Duda – Kafka, Vampola, Šmerha – Jaroslav Bednář, Pšenička, Všetečka – M. Ondráček, Vlček, Kružík – Tomica, Šteiner, J. Doležal.

Havířov

Stezka – Rašner, Kočí, Bořuta, Mrowiec, Lytvynov, Chroboček, Kachyňa – Doktor, F. Seman, O. Procházka – Rudovský, Prokeš, Bambula – Horváth, Maruna, Lednický – Petriska, Mastič, Mrva.

Slavia si poradila se soupeřem z Havířova a po dvou prohrách brala všechny body. O vítězství se dvěma brankami zasloužil Jiří Doležal. Po jedné trefě přidali Daniel Kružík a Jan Novák. Sešívaní tak pod dohledem nových trenérů urvali důležitý triumf.

Obě mužstva začala velmi opatrně a brankáři neměli v úvodních minutách příliš mnoho práce. V čase 6:15 ale nabil Vampola do druhé vlny Šmerhovi, jenž povedenou ranou vylekal Stezku. Havířovský brankář ale puk dokázal zkrotit. Navíc si poradil i s dorážkou.

O chvíli později prověřil Stezku projektilem od mantinelu Ondráček, gólman AZetu byl však i tentokrát připravený. Na opačném konci ledové plochy se blýskl Procházka, který dostal skvělou přihrávku z vlastního obranného pásma a mohl sám vyrazit dopředu. Tváří v tvář Michajlovovi neuspěl, ten prudkou ránu vytěsnil pomocí betonu.

Po Všetečkově střele se následně ocitl ve velké šanci Pšenička. Z hranice brankoviště ale nedokázal doklepnout kotouč do odkryté svatyně. Zkraje 14. minuty vypukla sešívaná střídačka nadšením. Daniel Kružík obral soupeře ve středním pásmu o puk, najel si na pravý kruh a tvrdou dělovkou ke vzdálenější tyči otevřel skóre zápasu.

Z vyměřeného času základní hrací doby poté neuplynuly ještě ani dvě minuty a sešívaná letka znovu udeřila. Pšenička objel hostující klec a naservíroval puk na brankoviště, kam si bleskurychle najel Jiří Doležal a zblízka překonal Stezku.

Hosté v závěru třetiny kontrovali brankou Jana Maruny. Ten využil přesilovku svého týmu a po Bambulově střele pohotově dokázal z dorážky snížit na 1:2. Slavia však nechtěla hájit těsný náskok a zkraje prostředního dějství opět odskočila na rozdíl dvou gólů.

Po pravé straně kluziště se prosmýkl zkušený matador Ondráček a z kruhu prudce vypálil, kotouč zastavila na cestě do brány tyčka, od níž se odrazil mezi kruhy, kam si nabruslil Jiří Doležal a uklidil puk do odkryté svatyně.

Havířov však neřekl poslední slovo a pár desítek vteřin před sirénou se Slavii opět dostal na dostřel. V čase 39:25 Michajlov sice vyrazil Bořutovu dělovku z pravého kruhu, puk se však dostal pouze k připravenému Radkovi Prokešovi, který umístil puk přesně k levé tyči poloodkryté klece.

Slávisté ale hned na startu závěrečného dějství zadupali havířovské šance na vyrovnání do země. Osmnáct vteřin po úvodním buly napřáhl na modré čáře kapitán Jan Novák a trefil se přesně do skuliny mezi Stezkovými betony.

Havířov mohl stáhnout slávistické vedení ve 49. minutě, dorážku Rašnera však Michajlov zlikvidoval. Střelám soupeře odolal i při závěrečné hře hostů bez brankáře a pomohl tak Slavii k vítězství 4:2.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Perfektní zápas, z obou stran to byl aktivní hokej. První třetinu jsme byli trochu nervóznější a dost jsme propadali. Naše hra neměla efekt a místo toho, abychom získávali kotouče, tak jsme propadali a soupeř měl hodně brejků. Vedení 2:0 nás ale uklidnilo. Nelíbila se mi pasáž ve druhé třetině, kdy jsme trochu polevili. Měli jsme spoustu šancí, kdy jsme mohli odskočit na 4:1 a uklidnit se, ale dostali jsme gól na 3:2. Pak jsme šli dvakrát tři na dva a místo abychom to zakončili aspoň takticky, tak jsme si to dávali několikrát do prázdné branky. Třetí třetina byla z naší strany parádní. Měli jsme spoustu příležitostí a mohli jsme zápas rozhodnout. Ty jsme neproměnili a soupeř nás dostal pod tlak, zkusil přesilovku a powerplay, kterou kluci parádně ubránili. Chtěl bych jim poděkovat, myslím, že odvedli parádní kus práce.“

Jiří Režnar (AZ Heimstaden Havířov): „Bylo to výborné utkání. Čekali jsme, že se slávisté budou chtít ukázat, že budou v pohybu a bruslit. Když jsme plnili naše věci a hráli jsme jednoduše z pásma, tak jsme se dostávali do šancí. Bohužel jsme měli zkraty, které soupeř potrestal. Když se podíváte na tabulku, tak máme třetí nejmenší počet vstřelených gólů a dneska to bylo vidět. Šance jsme nevyužili a Slavia má zkušený mančaft. Dřeme a dřeme, ale bez výsledku.“

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...