23. říjen

OF1, čtvrtek 11.3.2021, Třebíč - Slavia

Branky

Třebíč

15. Nedvídek (Nedbal, Šťovíček), 39. Bittner (Psota, Šťovíček), 57. Šťovíček (Bittner), 60. Beránek (Nedbal)

32. Kružík (Bednář, Kafka)

Rozhodčí: Doležal, Šudoma – Vašíček, Komínek
Vyloučení: 6:8
Využití: 2:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 30:39

Sestavy

Třebíč

Jekel – Chalupa, Nedbal, Tejnor, Zukal, Vodička, Furch – Šťovíček, Bittner, Psota – Křehlík, Nedvídek, Beránek – Michálek, Ferda, Kratochvil – Krliš, Malý, Oščádal – Hrubec.

Michajlov – Veber, Sedlák, Novák, Duda, Krejčí, Jeřábek, Říha – Kafka, Šteiner, Bednář – Kružík, Poletín, Ondráček – Vampola, Šmerha, Doležal – Kuťák, Pšenička, Vlček.

V prvním zápase předkola s Třebíčí nedokázali slávisté proměnit šance a nakonec prohráli 1:4. O jediný gól sešívaných se postaral Daniel Kružík. Odveta je čeká už v pátek opět na ledě soupeře.

Po roce opět proti sobě. Slavia a Třebíč se znovu potkaly v předkole, které tentokrát zahájili na domácím ledě hokejisté z Vysočiny. Ti měli v úvodu zápasu ze hry více – už po dvou minutách si zahráli první přesilovou hru, i když tu sešívaní bez potíží ubránili. V 8. minutě už však musel zasahovat Martin Michajlov, který vyrážečkou zneškodnil šanci Nedvídka.

O dvě minuty později mohli naopak otevřít skóre Pražané. Jaroslav Bednář využil špatné rozehrávky domácích a nabídnul střelu z mezikruží Petru Kafkovi, jenž však na Jekela nevyzrál. Pak přišla dvě vyloučení slávistických hráčů a Horácká Slavia dostala k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Tu dvě sekundy před jejím koncem využil přesnou střelou z pravého kruhu kapitán Třebíče Lukáš Nedvídek a poslal svůj tým do vedení.

Druhá třetina nabídla hodně vyloučení i zajímavé střely na obou stranách. V přesilovce v úvodu periody dvakrát střílel Bednář, o vyrovnání se snažili i Vampola s Říhou, ale pokaždé narazili na připraveného gólmana domácích.

Góly z přesilovek padaly dál

Úspěch zaznamenali sešívaní v další početní výhodě ve 32. minutě. Kafka s Bednářem připravili krásným ťukesem gól pro Daniela Kružíka, kterému už stačilo před prázdnou branku jen nastavit hůl a nasměrovat kotouč do sítě domácí klece. Vstřelený gól Slavii povzbudil a i v dalších minutách obývala obranné pásmo Třebíče.

Další branku se však slávistům v prostřední části přidat nepodařilo a sami naopak inkasovali. Bohužel opět v oslabení – Novákovo vyloučení po 13 sekundách potrestal Ladislav Bittner, kterého nechali hostující beci nehlídaného před brankou.

Na vysokém počtu trestů nic nezměnila ani třetí třetina. V té musel brankář Michajlov čelit po dvou minutách brejku Šťovíčka, ale jinak trávili čas v útočném pásmu hlavně svěřenci Miloše Říhy. Velké příležitosti si vytvořili v početní výhodě v 52. minutě – Vlček trefil z dorážky před brankou horní tyčku, blízko gólu byl na brankovišti zakončující Poletín.

Slávisté se hnali za vyrovnáním – pět minut před koncem třetí třetiny se v chumlu před Jekelem objevili Jeřábek s Poletínem, ale nedokázali vyšťourat puk po střele Ondráčka a dorazit ho do sítě. Společně s větší aktivitou v útoku otevřeli slávisté hru a Třebíči se bohužel podařilo jeden z protiútoku využít – přečíslení v 57. minutě zakončil přesnou střelou k tyči Martin Šťovíček.

V závěru základní hrací doby sešívaní odvolali při vlastní přesilovce brankáře, ale skórovat se jim už nepodařilo a po brance domácích do prázdné branky nakonec prohráli 1:4. O vyrovnání se Slavia pokusí už v pátek – v 17:30 začíná v Třebíči druhý zápas série.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „My jsme nezačali špatně, byli jsme aktivní, ale bohužel jsme udělali tři fauly. V těch oslabeních, tam na nás šlo hodně střel a bohužel jsme se dostali pod tlak. Od druhé třetiny si myslím, že jsme nehráli vůbec špatně, ale bohužel zase přišla oslabení.“

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Dnešní zápas byl přesně podle našich představ, výborně technicky zvládnutý. Byl to obětavý výkon kluků hraný na krev, jenž byl podpořen naším výborně chytajícím brankářem. Nyní se však jdeme připravovat na další utkání.“

Autor Šimon Rogner
A-TÝM 18.10.2021

Slavia mění útočníky se Sokolovem, na dva měsíce přichází Tomáš Vracovský

Slavia se dohodla se Sokolovem na dočasné hráčské výměně, do Edenu přichází Tomáš Vracovský, opačným směrem míří Daniel Kružík. Oba hokejisté budou ve svých nových týmech působit do 13. prosince.

FANOUŠCI 18.10.2021

Aukce retro dresů končí ve čtvrtek!

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete do čtvrtka 21.10. dražit hrané retro dresy, ve kterých slávisté nastoupili proti Jihlavě ve speciálním utkání konaném u příležitosti 120. výročí založení klubu.

SESTŘIHY 17.10.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 4:3

Slávisté na ledě Litoměřic po první třetině vedli už 3:1, nakonec se ale vracejí bez bodu. Domácím se povedlo v prostřední části srovnat a o vítězství rozhodli v závěru v dvojnásobné přesilovce.

Přehrát video
ZÁPASY 16.10.2021

Slavia se po nepovedeném závěru vrací z Litoměřic s prázdnou

Tenhle zápas mrzí. Slávisté toužili v Litoměřicích utnout nepříjemnou sérii porážek a po první třetině zejména zásluhou dvougólového Tomáše Knotka vedli už 3:1, Stadion nicméně v průběhu druhé části ...