ZÁPASY
19.3.2021

Na úvod čtvrtfinále prohra. Slavia se prosadila až v závěru a prohrála

ČF1, pátek 19.3.2021, Kladno - Slavia

Branky

Kladno

23. Marosz (Filip, Račuk), 35. Plekanec (Jágr), 49. Jágr (Plekanec, Zakharchuk)

60. Pšenička (Šteiner)

Rozhodčí: Souček, Kostourek – Štofa, Kokrment
Vyloučení: 6:7
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 39:26

Sestavy

Kladno

Košarišťan – Frye, Mikliš, Kehar, Sorokin, Snuggerud, Zacharčuk – Machala, Plekanec, Jágr – Guman, Marosz, Račuk – Hlava, Pitule, Melka – Hajný, Filip, Bílek – Kubík.

Michajlov – Duda, Sedlák, Krejčí, Novák, Jeřábek, Říha, Veber – Kafka, Vampola, Kuťák – Ondráček, Poletín, Kružík – Pšenička, Vlček, Šmerha – Všetečka, Šteiner, Doležal.

V prvním utkání čtvrtfinále prohrála Slavia na ledě Kladna 1:3. V poslední minutě se prosadil Tomáš Pšenička. Vyrovnat budou moci sešívaní již v sobotu, kdy série pokračuje druhým zápasem.

Domácí vstoupili do první třetiny podle očekávání aktivněji. První větší ohrožení branky Martina Michajlova přišlo po necelých pěti minutách hry. Jakub Hajný se po vyhraném vhazování dostal ke střele, kterou hostující brankář dobře viděl a zasáhl.

Do další šance se dostal Jaromír Jágr, jenže nezpracoval přihrávku Machaly a nedokázal zakončit. Snaha Kladna o vstřelení úvodní branky pokračovala a tlak se stupňoval. Od modré čáry pálili Martin Kehar a Ondřej Mikliš, ale ani jedna ze střel se neujala. První byla zablokovaná a druhá minula branku.

Ve druhé polovině první třetiny dostali kladenští hokejisté výhodu tří přesilových her a měli v nich několik velkých příležitostí. Po kombinaci Tomáše Plekance a Jaromíra Jágra se k zakončení dostal první jmenovaný, kterého opět vychytal Martin Michajlov.

Největší možnost na vstřelení první branky měli domácí po krásné kombinaci, kdy puk propadl za záda hostujícího brankáře, ale za brankovou čárou neskončil.

Kladno do druhé třetiny vlétlo a po necelých třech minutách vstřelilo první branku zápasu. Po krásné kombinaci se prosadil Rostislav Marosz do prázdné branky. Domácí se snažili o druhou branku, ale šance Martina Kehara i Tomáše Plekance vychytal Martin Michajlov.

Po dobrém vstupu do třetiny domácích si šance vypracovali také slávisté. Tomáš Pšenička nebezpečně tečoval puk před kladenských brankářem, ale ten skončil pouze na tyči. O minutu později byl ve velké šanci Petr Kafka, který netrefil prázdnou branku.

Následně se Kladno prosadilo podruhé. Tomáš Plekanec projel skoro celé hřiště a bekhendem překonal hostujícího brankáře. Před koncem třetiny se hnal Plekanec do šance v oslabení, ale tentokrát na Michajlova nevyzrál.

V úvodu posledního dějství se do velké šance dostal Martin Ondráček, jenže trefil pouze břevno domácí branky. Kladenští si zahráli další přesilovou hru. Největší možnost v ní měl po přihrávce od Jaromíra Jágra Nicolas Hlava, ale nedokázal puk dostat mezi betony.

Necelých dvanáct minut před koncem zvýšili domácí na 3:0. Jaromír Jágr převzal kotouč ve středním pásmu, unikl sám na branku a zakončil na vzdálenější tyč.

Po třetí obdržené brance si Slavia vytvořila minimum šancí, ale půl minuty před koncem se jí povedlo snížit na 1:3. Prosadil se Tomáš Pšenička. Zbytek utkání si již Kladno pohlídalo a v sérii se ujímá vedení.

Sešívaní se budou moci o vyrovnání pokusit již zítra v sobotu, kdy čtvrtfinále pokračuje druhým utkáním.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „Se vstupem do utkání jsme nebyli vůbec spokojeni. Kluky jsme upozorňovali, že to budou naprosto odlišné zápasy než v předkole, ale ten vstup nám nevyšel. Chyběl pohyb, nebyli jsme důrazní. Naštěstí jsme první třetinu přečkali a bohužel jsme udělali chybu ve druhé třetině. V polovině zápasu jsme mohli vyrovnat, ale místo toho jsme dostali gól na 2:0. Ve třetí třetině si Kladno kontrolovalo stav. My jsme začali být pohyblivější a důraznější, jenže to stačilo pouze na jeden gól.“

David Čermák (HC Rytíři Kladno): „Po delší pauze jsme se snažili o dobrý vstup do utkání, což se nám povedlo. Rychle jsme střídali, měli jsme tempo a jediná chyba byla, že jsme v první třetině nedali gól. Jakmile jsme se dostali do vedení, tak jsme zápas kontrolovali.“

Autor Matyáš Kainz
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.