Deváťáci porazili Kometu a jdou do čela extraligy
Branky
Kometa Brno
2. Hartl (Linka, Smrčka), 12. Halaš (Kremer), 43. Halaš (Kremer)
Slavia
1. Hörnig, 11. Hörnig (Slížek), 15. Janoušek, 20. Vostarek (Hörnig), 30. Vostarek, 33. Hlaváček (Vostarek, J. Malacha), 57. Vostarek (Slížek)
Statistiky
Rozhodčí: Maťašovský – Husák, Chramosta
Vyloučení: 6:3
Využití: 0:1
V oslabení: 1:0
Diváci: 68
Sestavy
Kometa Brno
Kijonka – Malena, Fencl, Kotlařík, Kremer, Hoďovský, Jurný – Béreš, Selič, Hartl, Petrčka, Halaš, Chruslinski, Linka, Hangstörfer, Komínek, Smrčka.
Slavia
Štěpánek – Filip, Novák, Švec, J. Malacha – Hlaváček, Hörnig, Švancar, Vostarek, Benýšek, Slížek, P. Malacha, Janoušek, Mach.
Slávisté zakončili první polovinu nadstavby na ledě brněnské Komety, která v dosavadním průběhu sezony prohrála jen třikrát. Sešívaní ale dokázali těžkého soupeře porazit čtyřgólovým rozdílem, díky kterému se o skóre dostali do čela své nadstavbové skupiny právě před Kometu. Hattrickem se na výhře podílel teprve osmák Aleš Vostarek.
Slávisté měli do utkání bleskový vstup, když hned v první minutě ujel po pravé straně Petr Hörnig, který povedenou ranou k tyči otevřel skóre. Domácí ale dokázali za pouhých třiadvacet sekund srovnat, když se mezi dvěma protihráči protáhl Michal Hartl a prostřelil Štěpánka.
V polovině první části dostali sešívaní dvojnásobnou přesilovku, kterou dokázali během chvilky proměnit ve vedoucí trefu. Slížek na sebe natáhl protihráče a zpětnou přihrávkou uvolnil Petra Hörniga, který se ani napodruhé nemýlil.
Jenže i tentokrát nevydrželo vedení ani minutu, ještě při pokračujícím oslabení se totiž do střelecké pozice dostal Richard Halaš a povedenou ranou vyrovnat. Do konce první části se však ještě trefil Šimon Janoušek a po vyhraném buly i Aleš Vostarek, a tak slávisté šli do kabin s dvougólovým náskokem.
Tygří skok nasměroval slávisty k výhře
Do druhé části vstoupili mnohem lépe domácí, když se dostali v prvních minutách k několika zakončením. V největší šanci, kdy už brněnský útočník mířil do zcela odkryté klece, dokázal Štěpánek skokem fantasticky zastavit puk ještě před brankovou čárou. Jeho spoluhráče to navíc nabudilo a začali hrozit i oni.
V polovině duelu se navíc před brankou zorientoval nejlépe Aleš Vostarek, který nadvakrát protlačil kotouč přes ležícího gólmana. O chvilku později dostal z rohu přihrávku Adam Hlaváček a pohotovou ranou mířil za záda přesouvajícího se brankáře.
Na přelomu druhé a třetí části slávisté skvěle ubránili dvojité oslabení, což jim dalo další síly do zbytku duelu. Přece jen ale ještě Kometa lehce zdramatizovala duel, když se z úniku podruhé prosadil Richard Halaš. Poslední slovo ale měli slávisté, když hattrick završil z dorážky Aleš Vostarek, který tak stvrdil posun na první místo.
Nervozita z fanoušků byla velká, ale rychle opadla, říká Holejšovský
V týdnu debutoval mezi chlapy, v sobotu už odehrál na domácím ledě téměř deset minut. „Za šanci jsem moc rád. Snažil jsem se hrát co nejjednodušeji. Z fanoušků jsem byl nervózní, ale užíval jsem si ...
Číst víceBlack Friday na CZECHICEHOCKEY.TV
Sleduj hokej naplno se slevou 20 % na roční GOLD předplatné! Teď máš ideální příležitost předplatit si službu, se kterou můžeš sledovat zápasy slávistických mládežnických týmů.
Číst víceHrdinka: Vyrovnaný zápas, ale selhali jsme ve speciálních formacích
Zatímco Piráti hned třikrát využili přesilovku, slávisté v tomto ohledu vyšli naprázdno. „Takový zápas se může stát, ale nesmí se opakovat,“ říká František Hrdinka. Oceňuje alespoň věnování zápasu ...
Přehrát videoStop baráži! Kluby Maxa ligy společně podporují férové sportovní prostředí
Většina klubů MAXA Ligy se společně hlásí k iniciativě STOP BARÁŽI, která upozorňuje na potřebu férového prostředí, rovných podmínek a sportovní spravedlnosti v českém hokeji.
Číst více
Rozpis ledu
Zápasy mládeže živě!
Pojď hrát hokej!
Hlavní město Praha
Praha 10
NSA
Sešívaní
Partnerská škola