Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
15.2.2025

Junioři otočili duel s Hradcem a připisují si cenné dva body

17. kolo, sobota 15.2.2025, Slavia - Mountfield HK
Slavia
2:1p
0:0, 0:1, 1:0 – 1:0
Mountfield HK

Branky

Slavia

56. Kříženecký (Vašíček), 62. Ducháček (Kříženecký, Štípek)

Mountfield HK

36. Hora (Hrdlička, Prášek)

Statistiky

Rozhodčí: Micka, Zeliska – Hradil, Teršíp
Vyloučení: 1:5
Využití: 0:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 35:23
Diváci: 59

Sestavy

Slavia

Ebenstreit – Ciolek, Lorenz, Klíma, Hron, Sýkora, Tittl – Ducháček, Novák, Štípek, Berzinš, Šindelář, Vašíček, Matějovský, Hasman, Filip, Kříženecký

Mountfield HK

Kasal – Bezpalec, Pavlík, Samek, Forejtek, Žaba – Frolík, Prášek, Dommers, Vyvial, Aschenbrenner, Hrdlička, Gašo, Zámečník, Hendrych, Hora, Jón

Na začátku utkání byli sice o něco aktivnější sešívaní, první gól utkání však obstarali ve druhé periodě hráči Moutfieldu. Slávisté se ale nevzdali, ve třetím dějství vyrovnali a v prodloužení dokonali obrat. Červenobílí si tak připisují třetí výhru v řadě po výsledku 2:1 po prodloužení.

První vyloženou šanci utkání si připsali slávisté v osmé minutě, když ujížděli do přečíslení tří na jednoho. Pražanům však selhala přesnost přihrávek a Kasal tak zasahovat nemusel.

Hrálo se ve svižném tempu s mnoha osobními souboji. Na začátku druhé třetiny mohl hostující Zámečník otevřít skóre duelu, ale sám vstříc Ebenstraitovi bránu přestřelil. Následně byl blízko ke gólu domácí obránce Sýkora, jeho pokus skončil pouze na tyči hradecké brány.

Na konci prostředního dějství otevřel za hostující tým skóre Tomáš Hora. Hradecký útočník nikým nehlídaný napřáhl u modré čáry a jeho rána doletěla až do sítě za Ebenstreitem.

Ve třetí periodě se Pražané tlačili za vyrovnáním. V padesáté minutě dokonce dostali dvojnásobnou přesilovku, kterou však nevyužili. O necelých pět minut později se vyrovnání již dočkali. Parádní individuální akci do levého dolního rohu brány zakončil kapitán Daniel Kříženecký.

Slávisté se i posléze tlačili na bránu soupeře, Mountfield ale šance domácích uhlídal. Následovat tedy muselo prodloužení, které ve druhé minutě ukončil bekhendovou střelou David Ducháček. Červenobílí tak dokonali obrat a připisují si důležité dva body.

Ohlasy trenérů
Luboš Jenáček (HC Slavia Praha): Jsme dnes moc spokojení a šťastní. Myslím si, že z těch duelů, co jsme proti Hradci hráli, hrál Hradec nejlépe dnes, a to jak do obrany, tak do útoku. Chvíli jsme byli lepší my, chvíli soupeř. Ve druhé třetině jsme párkrát nevystřídali a dostali nás pod tlak. Dnes nás opět podržel Adam Ebenstreit, chytil mnoho čistých šancí a držel nás ve hře. Domnívám se, že ve třetí třetině jsme nahodili motor, měli jsme tam spoustu možností, šancí a střel. Nakonec to opět vzal na sebe kapitán Kříža (Daniel Kříženecký) a krásným gólem vyrovnal. Dnes jsme hlavně nechtěli odejít ze zápasu bez bodu. Další pěknou individuální šanci ukázal v prodloužení David Ducháček a díky tomu bereme i ten bonusový bod. Tento týden jsme získali za tři zápasy osm bodů, tak jsme moc rádi. Doufám, že v tom budeme pokračovat, teď nás čeká velmi důležitý zápas ve Zlíně. Každopádně věřím, že to uhrajeme.
Autor Zbyněk Hanuš
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 31.5.2025

Do přípravy na ledě se zapojili i talentovaní slávisté

Vybraní hokejisté zejména z akademických ročníků (9. třída, dorost, junioři) se v průběhu května a června připravují pod vedením trenérů A-týmu i akademie také jednou týdně na ledě v Kateřinkách.

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 28.5.2025

Kapitán křtil knížku, Slavia přispěla na podporu malé Zoe

Slavia se podílela na dalším charitativním projektu. Finančním příspěvkem podpořila Zoe, které byl diagnostikován Prader-Willi syndrom, a kapitán Jan Holý se účastnil křestu knihy Malý kuchtík, jejíž ...

Číst více
ROZHOVORY 27.5.2025

Gól USA ve finále MS? Tohle přesně pilujeme, říká trenér Vojtěch Šik

Práce na detailech i technice, hlavně o tom jsou tréninky na ledě během fáze letní přípravy. „Máme pět různých variant střelby, na které se teď zaměřujeme,“ popisuje v rozhovoru trenér Vojtěch Šik.

Přehrát video
A-TÝM 22.5.2025

Střelba i bago. Trénink na ledě je zpestření, říká Hrdinka

Slávisté již zařadili i tréninky na ledě. Jednoduchými cvičeními s hokejkou si tak zpestřují letní přípravu. Podívejte se na video, jak taková fáze tréninku může vypadat.

Přehrát video