8. březen
Slavia Neznámý tým
 
9. březen
Slavia Neznámý tým
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
14.3.2025

Bojovný závěr nestačil. Junioři byli necelou vteřinu od vyrovnání

ČF1, pátek 14.3.2025, Pardubice - Slavia
Pardubice
2:1
1:0, 0:1, 1:0
Slavia

Branky

Pardubice

14. Rolinek (Teplý, Lučan), 49. Burda (Oliva, Korec)

Slavia

32. Štípek (Filip)

Statistiky

Rozhodčí: Barek, Hacaperka – Hnát, Dědek
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:0

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 20:30
Diváci: 150

Sestavy

Pardubice

Moustafa – Kubánek, Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Macek, Pumpinš, Rolinek, Teplý, Kalužík, Burda, Marek, Krčál, Korec, Fiala, Lempach, Yevtiekhov.

Slavia

Ebenstreit – Kříženecký, Tittl, Klíma, Lorenz, Hubinka, Skyba, Ciolek – Matějovský, Slavíček, Švancar, Hasman, Štípek, Albrecht, Kucharčík, Novák, Filip, Vašíček, Šindelář, Polák.

První bod ve čtvrtfinále bere Dynamo, po vyrovnané bitvě Východočeši slaví nejtěsnější možné vítězství. V závěru se sice slávisté radovali z vyrovnání, gól ale padl až těsně při zaznění sirény. Šanci na srovnání série budou mít Pražané už zítra, opět na ledě soupeře.

Hned v úvodu utkání musel u hostujícího brankáře zasahovat lékař. Poté, co kolem něj velmi těsně projel jeden z protihráčů a nechtěně ho trefil do masky, zůstal Ebenstreit chvíli ležet v brankovišti. Žádné následky na něm ale střet očividně nezanechal, protože dlouhou dobu držel svůj tým. Po nevyužité přesilovce Slavie ale inkasoval. Puk do branky dostrkal ze skrumáže Tomáš Rolinek.

Červenobílí ve druhé části srovnali krok, i domácí ale pokračovali v aktivní hře. V polovině hrací doby dokonce nebyli daleko od navýšení náskoku, jenže Krčál při sóloakci přestřelil, a proti Kalužíkově střele vytáhl Ebenstreit zákrok lapačkou. Promarněné šance sešívaní vytrestali. Viktor Štípek zůstal v mezikruží a po jeho teči kotouč doplachtil až za Moustafu.

Vyrovnání přišlo až po vypršení času

Zbytek třetiny pokračoval ve vysokém tempu. Dynamo ihned po srovnání mohlo zase odskočit, jelikož Ebenstreit vyjel za branku za vyhozeným kotoučem, jenže puk před bránou zachytil soupeř. Gólu zabránil Tittl skokem do brány. Na druhé straně se nejprve Šindelář a o něco později Ciolek vydali do samostatných úniků, Moustafa ale oba vychytal.

Poslední dějství už nebylo na příležitosti tak bohaté, a tak byl druhý gól Pardubic trochu nečekaný, jelikož Daniel Burda od modré jen nahodil puk na bránu. Ztráta probudila zejména Poláka, který měl hned dvě velké šance po sobě, ale ani z místa přímo před brankou, ani z pravé strany nedokázal Moustafu překonat.

Slavia to v poslední minutě zkusila bez brankáře, a opravdu branku vstřelila, jenže až po vypršení času, takže nebyla uznána. Vyrovnat sérii můžou Pražané už zítra ve 13:00 opět v Pardubicích.

Ohlasy trenérů

Luboš Jenáček (HC Slavia Praha): Tak je to jednoduché, soupeř bere první bod. Vede sérii 1:0, my určitě nedáme svoji kůži lacino a zítra jdeme znovu do boje. Dneska jsme byli ze začátku zakřiknutí, jak kdyby si kluci nejdříve toho soupeře museli osahat. Ale myslím si, že v průběhu střetnutí jsme se zlepšovali a troufnu si říct, že druhou půlku jsme měli rozhodně více vyložených šanci. A bohužel dnes jsme nebyli tak produktivní, jak by jsme měli být, ale je to první bod v sérii, zítra pokračujeme a my uděláme všechno proto, abychom ten jeden zápas, který jsme si dali za cíl, tady zvládli a abychom hráli dvakrát v Praze.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice): „Jsme rádi, že jsme to zvládli. Myslím si, že to bude těžká série. Jsme rádi, že máme první korálek. Zítra se na to dobře připravíme a trpělivým výkonem si sáhneme pro další.

Autor Martina Zbořilová
Nepřehlédněte
ZÁPASY 28.2.2026

Slávisté i přes porážku v Táboře vítězí v základní části

Slavia sice v posledním kole nadvakrát nezvládla smazat náskok Tábora, díky zaváhání Kolína ale uhájila vedoucí příčku v tabulce. Do čtvrtfinále play off tak vstoupí coby vítěz základní části!

Číst více
A-TÝM 23.2.2026

Rozjeď s námi sešívanou mánii! Vstupenky na čtvrtfinále v prodeji

Zajisti si vstupenky na čtvrtfinále play-off, které odehrajeme v neděli 8. 3. a v pondělí 9. 3. v Edenu! V prodeji jsou také zvýhodněné balíčky na oba zápasy, speciální nabídku máme i pro naše ...

Číst více
OHLASY 26.2.2026

Co jsem v áčku, makám ještě víc, říká Tomka

Je mu teprve 16 let a letos se stal nejmladším hráčem Maxa ligy v sezóně. „Chci toho využít, protože jsem ve věku, kdy se můžu nejvíc zlepšovat,“ vysvětluje Štěpán Tomka. Za šanci je vděčný.

Číst více
OHLASY - VIDEO 25.2.2026

Knotek: Za stovku jsme rádi. Play off bude hukot

Ze zisku 100 bodů měli slávisté v kabině velkou radost. „Moc kluků, včetně mě, nic takového nezažilo. Je to hezké," říká útočník Jan Knotek, který se nedávno vrátil po zranění a proti Pirátům hned ...

Přehrát video