20.03.2019, Martina Kramerová

Dorost padl v Liberci a v play-off končí! Sešívané srazily přesilovky

Dobře rozjetý zápas skončil prohrou. Slávisté se sice ve třetím duelu play-off dostali pod Ještědem rychle do vedení, Liberec však poté dvakrát udeřil a strhl skóre na svou stranu. Červenobílý soubor ještě dokázal vyrovnat, Bílí Tygři pak ale kontrovali dvěma dalšími góly a v domácím prostředí zvítězili 4:2. Slavia tak po porážce prohrála i v celé sérii a ve vyřazovací části končí.

ČF3, středa 20.3.2019, Liberec - Slavia
Liberec
4:2(0:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 26. Hujer (Gajda, Šedivý), 43. Měchura (Hujer, Rossmy), 49. Měchura (Gajda, Böhm), 51. Trunda (Putz, Vodlan) – 8. Slavíček (Hamršmíd), 48. Slavíček. Rozhodčí: Vyštejn – Goltsch, Janíček.. Vyloučení: 10:11. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 116. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Liberec: Franc – Böhm, Duschka, Hladík (A), Šedivý (C), Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy (A), Gajda.

Slavia: Pittr – Dráb, Čech, Srdínko (C), Svoboda, Hrdlička, Palát, Kluch – Jokl, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Hofmann (A), Vlasák, Rulc (A), Hamršmíd, Vymětal.

Dorostenci odstartovali třetí čtvrtfinálový duel parádně a už v 8. minutě oslavili první branku. Hamršmíd vyslal na France prudkou dělovkou z dálky, kterou liberecký brankář pouze vyrazil před sebe. Na dorážku si počíhal Šimon Slavíček a poslal Slavii do vedení.

Poté se na ledě přiostřilo a rozhodčí začali rozdávat tresty. Po rvačce Srdínka s Masařem poslali na lavici hanby oba hráče, sešívaný obránce však vyinkasoval o dvě minuty navíc, a protože už předtím fauloval Dráb, dostali Tygři výhodu dvojnásobné přesilovky.

Přesto si velkou šanci připsal červenobílý celek. Slavíček se i v oslabení dokázal proháčkovat až před libereckou branku, tváří v tvář Francovi však neuspěl. Jeho bekhendová střela šla mimo. Na druhé straně se pokoušel srovnat stav Rossmy, napálil však pouze spojnici soupeřovy klece.

Na konci první periody slávisté ujeli do přečíslení a zaměstnali maskovaného muže v domácích barvách salvou střel. Nadvakrát nedokázal dopravit kotouč do sítě Slavíček. Franc vytáhl instinktivní zákrok a udržel manko na jednom gólu.

Vzápětí se vytáhla i tygří smečka. Před Rossmym se otevřela možnost zacílit do odkryté klece, jeho pokus však na cestě do branky zblokoval jeden ze slávistických obránců a zabránil takřka jistému gólu.

V čase 25:04 už se domácí ale mohli radovat. Na konci skvěle sehrané přesilovkové akce stál Jakub Hujer, jenž šikovnou tečí Gajdova projektilu srovnal na 1:1. Chvíli před sirénou mohl strhnout skóre na stranu Pražanů Jokl. V závaru před domácí svatyní si však Franc skvěle poradil a puk za svá záda nepustil.

43. minuta patřila mužstvu zpoza Ještědu. Adam Měchura se při vlastní přesilovce dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a po přihrávce Hujera poslal kotouč za brankovou čáru. Slávisté zareagovali o necelých pět minut později, když se podruhé v zápase prosadil Šimon Slavíček. Ten využil libereckou chybu na modré čáře, vyrazil v sóloakci na domácí branku a pohodlně zacílil do mezírky mezi Francovými betony.

Časomíra neukrojila ještě ani půlminutu a ze strany Tygrů přišel rychlý kontr. A byl to opět Adam Měchura, kdo se zapsal do střelecké listiny. Liberecký snajpr zpracoval přihrávku od Gajdy a přesně zamířil k bližší tyči. Ze strany Libereckých to však nebylo vše. V 51. minutě využili další přesilovku. Úspěšným střelcem se tentokrát stal Tomáš Trunda, který nachytal Pittra nenápadnou střelou z ostrého úhlu.

Na ledové ploše už se pak nic dalšího nestalo a Liberečtí zvítězili 4:2. Získali zároveň vítězství i v celé sérii.