06.04.2018, David Mencl

Dorost si spravil chuť, Skalici nasázel osm branek

Skvělý výkon podali mladí slávisté na memoriálu Jiřího Baráka, slovenskou Skalicu vyřadili z provozu díky skvělé úvodní a závěrečné periodě. Talentovaní bíločervení tak napravili zaváhání z derby se Spartou, ve kterém nedokázali vstřelit ani jednu branku a naladili se do dalších bojů vršovického turnaje.

 
 
MJB2, pátek 6.4.2018, ZS Eden, Praha-Vršovice, Slavia - Skalica
Slavia
Slavia
8:1(3:0, 1:1, 4:0)
Skalica
Skalica
 

Branky a nahrávky: 6. Svoboda (Malínek, Tůma), 10. Šíba (Brummel, Palát), 18. Staněk (Hradil, Frydrich), 37. Šíba (Brummel, Vymětal), 45. Brummel (Srdínko, Slavíček), 46. Tůma (Svoboda, Frydrich), 47. Svoboda (Malínek, Tůma), 50. Vymětal (Pospíšil, Palát) – 28. Staňka (Novák). Vyloučení: 3:10. Využití: 1:0. Diváci: 93. Střely na branku: 57:10. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.

 

Slavia: Legner (21. Náhončík) – Palát, Pospíšil, Srdínko, Čech, Kluch, Frydrich, Dráb, Horáček – Hofmann, Rulc, Slavíček, Brummel, Vymětal, Šíba, Malínek, Tůma, Svoboda, Staněk, Jokl, Hradil

Skalica: Žurek – Cagaň, Hladký, Funtek, Zelenka, Zaňát, Mikula – Kočka, Kuba, Balát, Staňka, Novák, Lipovský, Kučera, Jančík, Lašák, Chocholáček, Duban, Brenkus

 
 

Komentář

Skóre utkání otevřel v šesté minutě Jakub Svoboda, který zužitkoval přesnou přihrávku z Kluchovy hole. Druhý gól přidal nedlouho poté agilní Štěpán Šíba. Slávistický gólostroj pokračoval i nadále, třetí branku vsítil ranou z pravého kruhu Matyáš Staněk.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu, sešívaní operovali s kotoučem v útočném pásmu a hledali skulinky v hostující obraně. V dvacáté osmé minutě se však k ojedinělému výletu před domácího strážce svatyně vypravili hosté, za které prudkou ranou pod víko snížil stav Martin Staňka. Slávisty ale snížení skóre nerozhodilo, vršovičtí mladíci naopak pokračovali v náporu a v závěru periody odskočili soupeři opět na rozdíl tří branek. Postaral se o to talentovaný Štěpán Šíba, jehož nekompromisní rána vymetla všechny pavučiny Žurkovy svatyně.

Skalica vstupovala do závěrečné dvacetiminutovky s vidinou zdramatizování zápasu, slávisté však nic takového nedovolili a po zbytek zápasu již pouze zvyšovali skóre. V pětačtyřicáté minutě tečoval Srdínkův pas do hostující branky Maxim Brummel, šestou branku bíločervených přidal jen o minutu později Jakub Tůma, který si pohrál s obranou soupeře a zasunul puk k pravé tyči Žurkovy klece. Nedlouho poté bylo na střídačce Pražanů ještě o něco veseleji, parádní ranou z mezikruží se prosadil Jakub Svoboda. Sladkou tečku za zápasem udělal v půli třetí periody Matěj Vymětal a stvrdil tak vysoké vítězství Slavie.


Ohlasy trenérů

Jiří Doležal (HC Slavia Praha): „Z naší strany to byl výborný zápas, kluci hráli přesně to, co jsme po nich chtěli. Soupeř nepodal takový výkon, jaký jsme od něj čekali, loni hrál mnohem lépe, což však nesnižuje výkon našeho týmu.“

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"