Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY - MLÁDEŽ
14.1.2023

Druhé derby ve dvou dnech. Slávisté v zápase plném obratů padli se Spartou po nájezdech

Sparta

4. Trachta (Netušil), 22. Netušil (Hašek), 26. Trachta (Netušil), 32. Hlinka (Hašek, A. Marek), 33. Bolocan (Hrubý), rozh. náj. Bolocan

Slavia

7. Němeček (Grebeníček, D. Marek), 10. Poletín (Matějovský), 41. Hlavička (Labuzík, Hubinka), 47. Ciolek (Hlavička, Filip), 54. Poletín (Ciolek, Matějovský)

Sparta

Vedral – Cichoň, Mack, Byakov, Hašek, Janský, Malínek – Netušil, Poláček, Hrubý, Žemlička, Hlinka, A. Marek, Trachta, Novotný, Bolocan.

Slavia

Nováková (33. Bašta) – Labuzík, Lorenz, Derka, Hubinka, Ciolek, D. Marek – Tittl, Hlavička, Němeček, Poletín, Chludil, Filip, Kucharčík, Matějovský, Grebeníček.

Dorostenci Slavie se podruhé za sebou potkali v nadstavbové části v derby se Spartou. Po páteční domácí prohře jim porážku chtěli oplatit. Po dvou třetinách Sparta vedla 5:2, ale Slavia ve třetí třetině dokázala srovnat. V nájezdech pak byli úspěšnější sparťané.

Jako první ve druhém derby po sobě zahrozila Sparta. Hned po 40 vteřinách nastřelili domácí tyčku za zády brankářky Nováková. Brankářka sešívaných poté odražený kotouč přikryla pod lapačku. Ve 2. minutě znovu za zády Novákové zazvonila tyčka, kdy ji nastřelil jeden z domácích hráčů po střele z kruhu. Ve 4. minutě už ale tým z Holešovic poprvé skóroval. Hostující obrana si nepohlídala Tadeáše Trachtu, který vyrazil do úniku a z bezprostřední blízkosti se trefil přesně pod horní tyč slávistické brány. Slavii se ale v 7. minutě povedlo srovnat. Vedral nejprve Grebeníčkovu ránu vykryl, ovšem na dorážku nehlídaného Patrika Němečka z opačné strany už nedosáhl.

Slavii se podařilo v 10. minutě otočit skóre. Trefila se při vlastním oslabení zásluhou Tomáše Poletína, jenž se dostal přímo před gólmana Vedrala a následnou střelou mu nedal šanci zasáhnout. Po dvaceti minutách odcházeli do šaten spokojenější svěřenci trenéra Slížka.

Do druhé měli aktivnější vstup slávisté, ale přesně v čase 22:00 Sparta srovnala. Před brankou Novákové vznikl zmatek, kterého využil František Netušil a dostal puk do sítě. Vyrovnávací gól jako by Spartu nakopl a ve 26. minutě domácí otočili skóre. Nahození Netušila Nováková jen vyrazila před bránu, odkud puk za brankovou čáru doklepl Tadeáš Trachta. Slávisté pak dostali možnost přesilové hry 5 na 3, kterou ale využít nedokázali.

Ve 32. minutě naopak počtvrté inkasovali hráči z Vršovic. Marek poslal puk na Haška, jenž jej následně předal Tomáše Hlinkovi, který z prostoru mezi modrou čarou a pravým kruhem skóroval. Sparta byla dál mnohem aktivnější a za dalších 73 sekund přidala pátý gól. Další chybu Slavie v obraně využil Hrubý, který posunul kotouč na Mateie Bolocana, jenž se trefil přesně z voleje. Po tomto gólu nastoupil do branky sešívaných místo Novákové Jonáš Bašta. Po dvou třetinách vedli hráči z Holešovic 5:2.

Do třetí třetiny měla naopak skvělý start Slavia, která už po 59 sekundách snížili. Prosadil se Denis Hlavička, který Vedrala překonal dorážkou Labuzíkovy odražené střely. Ve 43. minutě mohla Slavia znovu skórovat po chybě sparťanské obrany se musel Vedral pořádně natahovat, aby střelu z hranice brankoviště vyrazil. Ve 47. minutě Slavia znovu skórovala a ztrácela už pouze jeden gól. Vedral nedokázal pokrýt svižnou střelu Denise Ciolka, který se trefil přesně. V 54. minutě se Slavia dočkala devět sekund před koncem přesilovky vyrovnání.

Ciolkovo nahození od mantinelu nějak za Vedralova záda protlačil Tomáš Poletín, který vstřelil svůj druhý gól v zápase. Ve zbytku hrací doby už se nic nestalo, a tak utkání zamířilo do prodloužení. V prodloužení žádná šance nepřišla a utkání zamířilo do samostatných nájezdů. V nich nakonec uspěl jako jediný ve čtvrté sérii Matei Bolocan, který rozhodl o zisku dvou bodů pro Spartu. Slavia nakonec bere jeden bod. Další utkání čeká dorostence v úterý na domácím ledě v Edenu proti Mladé Boleslavi.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
A-TÝM 3.5.2024

Slavia získala nejlepšího gólmana posledního play-off

Druhou posilou našeho kádru je dvaadvacetiletý gólman Oldřich Cichoň, který naposled působil v Litoměřicích a s úspěšností zákroků 93,8% byl nejlepším brankářem uplynulého play-off Chance ligy.

Číst více
FANOUŠCI 3.5.2024

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!

Nestihli jste pořídit vstupenky na český tým? Nevadí! To ale neznamená, že už nemáte šanci v Praze a Ostravě na vlastní oči sledovat zahraniční hokejové superstar.

Číst více
A-TÝM 2.5.2024

Vítáme první posilu! Do Edenu přichází útočník Roman Přikryl

První slávistickou posilou pro novou sezonu je útočník Roman Přikryl, který přichází do Edenu z Karlových Varů. Devětadvacetiletý hokejista má na svém kontě přes stovku zápasů v extralize a 346 v ...