24. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
8.8.2019

Junioři nedotáhli stíhací jízdu, z derby odchází poraženi

přát., čtvrtek 8.8.2019, Slavia - Sparta
Sparta

Branky a nahrávky: 41. Němeček (Havrda, Všetečka), 43. Petrák (Havrda, Všetečka), 44. Labuzík (Hasil, Němeček) - 3. Ruboš (Havlín, Prchal), 24. Havlín (Ruboš, Kulhánek), 38. Vágner (Bespalchenko, Krchňák), 38. Prchal (Garevský), Chvátal (Havlín, Kulhánek). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Průběh utkání: 0:0, 0:4, 3:4, 3:5.

Sestavy

Kufa (Pánek) - Fiala, Klatt, Němeček, Hovorka, Srdínko, Štíbr, Hradil, Petrák, Všetečka, Hasil, Havrda, Turek, Ribarovski, Labuzík, Stupka, Míšek, Štrombach, Slavata

Sparta

Krbeček (Cichoň) - Havlín, Chvátal, Slavíček, Ruboš, Kulhánek, Prchal, Krutil, Gluzman, Obadal, Bespalchenko, Tomek, Socha, Kuracina, Vágner, Krchňák, Garevský, Kubánek, Vorobjev

Junioři na domácí půdě v dalším přípravném utkání tentokrát vyzvali pražskou Spartu. Po dvou třetinách prohrávali už 0:4 a zdálo se, že výsledkem napodobí sešívané áčko, třemi brankami během dvou minut nicméně utkání dokázali zdramatizovat. Rozhodla až povedená teč hostí do šibenice, která stanovila konečný výsledek 3:5.

Sparťané začali letošní první derby lépe a už po pár vteřinách si zahráli první přesilovku, využít ji nicméně nedokázali. Díky ní se nicméně rychleji dostali do tempa a v první třetině byli jednoznačně lepším týmem, což se odráželo i na počtu brankových příležitostí. Zatímco Slavia hrozila jen z brejků, rudě odění hokejisté si své šance vypracovávali především z narůstajícího tlaku.

Skórovat paradoxně dokázali až právě z brejku. Havlín sice na první pokus na Kufu nevyzrál, dokázal nicméně zpoza brány kotouč vrátit do brankoviště, odkud jej do sítě doklepl Ruboš. Podobnou souhru zkoušeli sparťané v první třetině ještě několikrát, s úspěchem už se ale nesetkali.

Druhá část už byla ze strany domácích lepší. Zlepšili pohyb a dokázali vyrovnat hru, avšak vyrovnat skóre se jim nedařilo. I tentokrát hrozili hlavně ze samostatných úniků, leč na jistého Krbečka ne a ne vyzrát. Navíc před polovinou zápasu přišlo zbytečné dvojnásobné vyloučení, které po několika odrazech dokázal dorážkou pod břevno využít Ondřej Havlín.

Když po dalších nevyužitých šancích přišly dva slepené zásahy v řadě z hokejek Michala Vágnera a Jakuba Prchala, jež stanovily skóre na hrozivých 0:4, zdálo se, že je rozhodnuto.

Slávisté nicméně do závěrečné části vlétli a podařilo se jim během 124 vteřin vstřelit tři bleskové góly. Nejprve se ujalo nahození Dominika Němečka, krásný ťukes do prázdné brány o minutu později proměnil v druhý zásah Martin Petrák a povedenou dvouminutovku završil za obranou zapomenutý Tomáš Labuzík.

Další červenobílý nápor nicméně zbrzdila mizerná disciplinovanost a neustálé návštěvy trestné lavice. Ty navíc opařená Sparta nakonec dokázala využít, když střílenou přihrávku krásně do horního růžku tečí usměrnil Chvátal.

S výsledkem 3:5 z pohledu domácích už nic neudělala ani závěrečná pěstní potyčka mezi Labuzíkem a Rubošem, Slavia tak z derby odchází s porážkou.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): Prospali jsme prvních čtyřicet minut, ve kterých jsme prakticky nehráli a Sparta v nich byla jednoznačně lepší. Začali jsme bruslit až ve třetí třetině, kdy nám tam padnul gól. Ten nás nastartoval a nakonec z toho ještě pomalu bylo dobré utkání, ale bohužel dvacet minut hrát nestačí, je potřeba takhle fungovat celých šedesát.

Jan Havel (HC Sparta Praha): Ještě stále dáváme tým dohromady, máme tady spoustu kluků na zkoušku, ale je to asi první utkání, ve kterém jsme hráli něco podobného tomu, co bychom chtěli předvádět i v sezoně. Až na tu pasáž na začátku třetí třetiny, kdy jsme dostali tři úplně zbytečné góly, jsme hráli parádně a můžeme být spokojení, byť je samozřejmě pořád na čem pracovat. Nebýt gólu na 5:3, tak už se asi do zápasu zpátky nedostaneme, protože do té doby jsme si nebyli schopní ani přihrát.

Autor Tomáš Pauček
PREVIEW 23.10.2019

Na hokej ve čtvrtek! Slavia hostí v Edenu Benátky

Tři výhry v řadě! Slávisté najeli po porážce v Prostějově na vítěznou vlnu a postupně srazili Třebíč, Kadaň i Ústí. Rozjetý tým hostí netradičně ve čtvrtek Benátky. Ty jsou sice až na 12. příčce, ...

MLÁDEŽ 23.10.2019

Představujeme nejlepší mládežníky za září 2019

Slavia i v této sezoně oceňuje každý měsíc nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Osm nejúspěšnějších hokejistů od deváté po druhou třídu se vám nyní představuje v krátkých rozhovorech.

SESTŘIHY 22.10.2019

Sestřih zápasu: Ústí - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků ze zápasu 16. kola Chance ligy mezi Ústí nad Labem a Slavií. Sešívaní zvítězili 4:2 a připsali si třetí výhru v řadě.

Přehrát video
FANOUŠCI 21.10.2019

Slavia pořádá o víkendech veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Aktuálně jsou vypsané tři sobotní termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha