18. září

Slavia skolila Zubry, výhru zrežírovali Schleiss s Kubicou

51.kolo, sobota 11.2.2017, Přerov - Slavia
Přerov

Branky a nahrávky: 58. Pšurný (Sikora, Chmelíř) – 3. Kubica (Schleiss, Pletka), 38. Schleiss (Kubica). Rozhodčí: Doležal, Kašík – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 2781. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Sestavy

Přerov

Klimeš – M. Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, L. Vágner, Pala, Zahradníček – Plášek, T. Sýkora, Sikora – Goiš, Pšurný, Berger – Ižacký, F. Dvořák, M. Kratochvíl – Š. Kratochvíl, Tadeáš Král, Petelin.

Polívka – Kolařík, Knot, Pohl, J. Holý, Bača, A. Růžička, Valík – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.

Sešívaní hokejisté si v předposledním kole WSM Ligy vyšlápli na Přerov a z Moravy vezou všechny tři body. Triumf zařídila útočná dvojice Schleiss-Kubica, která měla prsty v obou gólech Slavie. Zubři v závěru po trefě Pšurného duel ještě zdramatizovali, Pražané si však těsné vedení nenechali vzít a po porážce od Ústí znovu ochutnali sladkou příchuť vítězství.

Sešívaní začali na přerovském ledě ve velkém stylu. Už ve 3. minutě dostal kotouč za Klimešova záda Zdeněk Kubica, který po přiklepnutí od Schleisse rozvlnil síť tvrdou střelou z mezikruží. Chvíli po polovině první periody měl na holi vyrovnání Goiš. Ten však zblízka přestřelil Polívkovu svatyni.

Vzápětí mohl slávistické vedení navýšit Kadlec. S pukem, který vybojoval na modré čáře, se vydal neohroženě na zteč domácí brance. V samostatném úniku ho ale Klimeš vychytal, když proti bekhendovému blafáku dobře nastavil beton.

Zubři se nechtěli nechat zahanbit a v průběhu příštích dvou minut nabídli domácím fanouškům dvě velké šance. Nejprve před Polívkou neuspěl Novotný, jehož rána jen těsně minula branku červenobílých. Poté vybídl Sýkoru přesným pasem zpoza klece Plášek. Ani tentokrát se však přerovský stadion gólu nedočkal.

V prostředním dějství sice zahrozili opět Přerovští, svou příležitost z 25. minuty však nevyužili a z branky se radovala opět Slavia. V čase 37:22 se po levé straně kluziště při vlastním oslabení protáhl Kubica. Před brankou místo střely zvolil přihrávku na zcela volného Jana Schleisse, jenž naservírovaný kotouč s přehledem usměrnil do sítě.

Přerov se dostal do kontaktu, Slavia výhru ubránila

Svižný úvod závěrečné části obstaral zejména Přerov, veškeré ofenzivní pokusy Zubrů však Polívka bravurně zlikvidoval. Při chybě v domácí rozehrávce se naopak naskytla šance na další změnu skóre sešívaným. Jankovský ale na Klimeše nevyzrál.

Osm minut před koncem základní hrací doby se opět vyznamenal maskovaný muž v červenobílých barvách. Kratochvíl vyslal do úniku po levé straně Dvořáka. Polívka však jeho akci zastavil, když skvěle sklapl betony.

Pak ale domácí potrestali slávistickou nedisciplinovanost. Při vyloučení Knota a Bači získali takřka minutovou výhodu přesilovky pět na tři, již přetavil v gólovou radost Roman Pšurný. Přerovský forvard dostal kotouč na levý kruh, odkud vyslal přízemní dělovku, která se zastavila až za brankovou čárou.

Kontaktní trefa z 58. minuty nalila domácím do žil krev a v posledních vteřinách před sirénou se ještě snažili o vyrovnání. Slávisté si ale po odvolání přerovského gólmana poradili i se šesti hráči v poli a těsnou výhru ubojovali.

Autor Martina Kramerová
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži