18. září
VSTUPENKY
ZÁPASY
23.1.2017

Slavii znovu zradily nájezdy, z Litoměřic si odváží jen bod

44.kolo, pondělí 23.1.2017, Litoměřice - Slavia
Litoměřice
2:1sn.
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 30. R. Pilař (J. Šulc, Valašek), rozh. náj. Nedvídek – 16. Kadlec (Rys, Kubica). Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 6:3, navíc Kubica (SLA) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 1090. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Sestavy

Litoměřice

J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Piegl, Pavlas, Plášil, Barák, Smetana – O. Procházka, Nedvídek, Švagrovský – Valášek, J. Veselý, R. Pilař – Půlpán, Hanták, Loskot – Bažant, Miškář, Zajan

Polívka – Pohl, J. Holý, Kolařík, Knot, Bača, J. Novák, A. Růžička – Endál, Šafránek, P. Beránek – M. Kadlec, Kubica, Rys – Schleiss, Šagát, Jankovský – Šmerha, Andrlík, Krliš

V součtu s minulou sezónu vyhráli sešívaní nad Stadionem všech sedm utkání. Sérii se jim ovšem protáhnout už nepodařilo. Urputnou bitvu na ledě soupeře sice začali dobře a po gólu Ryse střežili jednobrankový náskok, domácí ovšem srovnali po nenápadné teči před brankou. Ze hry se už nikomu skórovat nepovedlo, podruhé za sebou tak musely zápas slávistů rozhodovat samostatné nájezdy. V nich si červenobílí střelci nenapravili reputaci z duelu s Kladnem a znovu si připisují jen bod.

Úvodní minuty zápasu se nesly v poklidném duchu, oběma celkům nějakou dobu trvalo, než začaly být nebezpečné. Schleiss na jedné straně ani Hanták na na druhém konci hřiště neuspěli, aktivnějším mužstvem ovšem byli Pražané.

Do vedení se slávisté dostali v 16. minutě, kdy se prosadil druhý sešívaný útok. Kubica našel Ryse, který naslepo bekhendem poslal kotouč do brankoviště, kam si sjel Martin Kadlec a rychlou ranou překonal Pavelku mezi betony. O chvíli později už to mohlo být o dvě branky, po přihrávce Šafránka ale mířil Beránek z blízka těsně vedle.

Dvojnásobná přesilovka nepomohla, následně srovnal Pilař

Sešívaní měli ve druhé dvacetiminutovce dobrou příležitost na navýšení svého vedení, když dostali k dispozici početní výhodu pěti proti třem. Nepodařilo se jim ale výrazněji ohrozit Pavelku, a tak se skóre neměnilo. Druhý gól si slávisté nepřipsali ani po akci Endála, kterému se podařilo dotlačit kotouč na několikrát z úhlu za Pavelku, puk ovšem překročil brankovou čáru až po odpískání.

Po menším náporu červenobílých začali hrozit i domácí a po sérii nebezpečných zakončení se nakonec dočkali vyrovnání. Nahození Šulce od modré lehce tečoval Radek Pilař, na což už Polívka nezvládl zareagovat.

Slávistický brankář se zaskvěl o chvilku později, kdy se Smetana natlačil před obránce a rychle zakončoval. Polívka včas zasáhl a ihned poté si připsal další zákrok, když pokryl i nebezpečnou dorážku.

Nájezdy podruhé za sebou připravily slávisty o výhru

Třetí dějství načali Pražané přesilovkou, v níž se ale trochu překvapivě dostaly do zakončení Litoměřice. Hantákova střela ale nenadělala Polívkovi žádné problémy. Stadion po ubráněném oslabení byl nebezpečnějším celkem, brankáři v červenobílém dresu se však dařilo a držel nerozhodný stav.

Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby ukázal své útočné dovednosti Knot. Slávistický obránce se z vlastní poloviny dostal až do pásma Litoměřic, parádní stahovačkou se zbavil i dvou protihráčů a po kličce se snažil překonat Pavelku. Domácí gólman se však roztáhl a betonem dokázal puk srazit za branku.

Když neuspěl nadvakrát z dorážky ani Šafránek, bylo jasné, že šedesát minut hry na určení vítěze stačit nebude. Nakonec musely rozhodovat samostatné nájezdy, ve kterých se v posledním kole sešívaným vůbec nedařilo.

O moc lepší to nebylo ani na ledě Litoměřic, prosadil se akorát Schleiss, Stadion byl ale úspěšnější. Nejdříve se trefil Loskot, následně mířil přesně mezi Polívkovy betony i Lukáš Nedvídek, a tak si červenobílí zpátky do Prahy odvezli jen jeden bod.

Autor David Mencl
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži