18. září
VSTUPENKY
ZÁPASY
31.10.2004

Souboj Slávií vyšel vítězně pro tu pražskou

20.kolo, sobota 30.10.2004, Slavia - Třebíč
Třebíč

Branky: 7. Kachlík (Stoklasa, Sklenář), 10. Malárik (Fiala), 18. Škaloud (Kauschitz, Krejčí), 39. Fiala (Freisler, Soldán)
Vyloučení: 0:1 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Sestavy

Brzobohatý - Drbohlav, Jebavý, Soldán, Lang(C), Roth, Hertl, Koumal - Sklenář, Stoklasa, Kachlík - Krejčí, Škaloud, Kauschitz - Indra, Jiránek, Hafenrichter - Fiala, Malárik, Freisler

Třebíč

Burgr - Vlček, Popela, Malát, Málek, M. Ondrůj, Vlašín, Hobza, R. Kadela, Matoušek, P. Burián, V. Burián(C), Nahodil, Jánský, Kundela, Kurial, E. Kadela, Svoboda, Novák, Kejda, Dostál

Na druhý zápas druhé části extraligy do Edenu přijela Horácká Slavia Třebíč. Domácí dali už v prvních minutách najevo kdo bude více útočit. V úvodní třetině se podařilo dát domácí Slavii tři branky. Soupeř se, kromě několika ojedinělých pokusů, k ničemu nedostal. Za to domácí zahazovali jednu šanci za druhou. Čtvrtou brankou uzavřel skóre zápasu Lukáš Fiala, který si připsal ještě jednu asistenci. Slavia Praha ani ve dvacátém zápase letošní extraligy neprohrála.

Před úvodním vhazování zápasů dorostenecké extraligy se většinou týmy povzbuzují pokřiky. Většinou začíná hostující tým, ale v zápase s Třebíčí se k tomu, dlouho dorostenci Horácké Slavie, neměli. Hlavní sudí několikrát hvizdem urychloval před zápasový proces. Od branky Slavie se ozval jen polohlasný a krátký pokřik a pomalu odjížděli ke střídačce. Hosté "dosáhli" svého a předvedli své povzbuzení. Načeš se domácí hráči vrátili k brance a použili svůj pravý.

První minuty se odehrávali ve středním a útočném pásmu domácích. Hosté vyráželi na rychlé útoky. Po přihrávce Viléma Buriana od zadního hrazení před bránu, měl Brzobohatý hodně práce se střelou Kejdy, respektive Dostála. První branku pražské Slavie vstřelila její první řada. Stoklasa zpětnou přihrávkou našel před bránou Kachlíka a ten střelou k tyči otevřel skóre. Druhá branka se domácím opravdu povedla. Fiala od levého mantinelu poslal puk před brankoviště a lehká teč Kamila Malárika ho nasměrovala přesně do šibenice. Domácí byli po většinu času nastěhování ve třetině Třebíče. Hrálo se čistě a téměř bez přerušení. Slávisté, vědomi své převahy, si před Burgrovou bránou dovolovali čím dál tím více a často své gólové šance prohospodařili stahovačkou či kličkou navíc. Krejčí z pozice mezi kruhy vystřelil, Burgr pouze vyrazil a než se stačil zjistit kde se puk nachází, dorazil ho za brankovou čáru Martin Škaloud.

V úvodu druhé třetiny se několikrát ohrozit branku pokusili i hosté. Ve 24. minutě ujížděl Dostál na Brzobohatého, ale tísněn domácím bekem umístil svou bekendovou střelu těsně vedle levé tyče. To byla však ojedinělá akce Třebíče. Jinak byli u puku především pražané. po střele Koumala, předvedl Burgr parádní zákrok lapačkou. Domácí byli jasně lepší, ale ke vstřelení další branky jí chyběla přesnost. Čtvrté řadě Slavie Praha se chytře podařilo přejít modrou čárů a na jediného beka tak ujížděli dva útočníci. Malárik zaměstnal osamoceného obránce a dal tak dost prostoru Fialovi, který s přehledem prostřelil Burgra.

Vstup do třetí třeny se ničím nelišil od průběhu předcházejících. Domácí se dostali do tempa rychle a brzy už byl na ledě opět jen jeden tým. Ve 46. minutě se poprvé v zápase vylučovalo. Za krosček dostal menší trest Martin Vlček z Třebíče. Přesilová hra se ale Slavii příliš nevydařila. Po jejím skončení mohl povedenou akci Indry zakončit Hafenrichter, který si gólmana obhodil, ale netrefil prázdnou bránu. Při střelecké chuti byl Roth, který zkoušel štěstí od modré čáry velice často. Nasazené tempo hry pomalu upadalo a několik slibných šancí si vytvořil i Třebíč. Na druhé straně domácí zahazovali jednu gólovku za druhou.

Autor Adam Vandrovec
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži