13. srpen

29.kolo, středa 4.12.2019, Třebíč - Slavia

Branky

Třebíč

18. Kratochvíl (Kunc), 27. Szathmáry (Šťovíček), 29. Král (Havlát, Šťovíček), 32. Šťovíček (Bittner, Král)

50. Kubík (Ondráček, Barák)

Rozhodčí: Fiala, Vrba – Roupec, Blažek
Vyloučení: 2:7
Využití: 2:1

V oslabení: 0:0
Střely na branku: 31:25

Sestavy

Třebíč

Jekel – Forman, Škůrek, Hlaváč, Szathmáry, Jenáček, Nedbal, Furch – Bittner, Král, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, Havránek – Jenyš, Kunc, Kratochvíl – Malec, Havlát, Michálek.

Michajlov (32. Málek) – Novák, Duda, Barák, Hořava, Hejda, Kučný, Antoš – Pacovský, Vrdlovec, Doležal – Brož, Kubík, Kuťák – Hotěk, Kubica, Ondráček – Furch, Kohút, Vlček.

Sešívaní nezvládli duel s Třebíčí a z Vysočiny se vrací s porážkou. Domácí položili základy výhry v první třetině, kdy se ujali vedení. Slavia nenašla odpověď a Horáci naopak přidali další tři góly. Skóre už jen v závěru upravil Kubík.

I když se obě mužstva snažila co chvíli ohrožovat svatyni soupeře, počkali si hokejoví fanoušci na úvodní gól zápasu až do 18. minuty. A k radosti ochozů padl do hostující sítě. Kunc nabídl kotouč Petru Kratochvílovi, který si sjel z levé strany až na hranici brankoviště a povedeným bekhendem překonal Michajlova.

Zkraje druhé periody se slávisté ocitli na ledě v šesti a rozhodčí okamžitě vylučoval. Třebíčští výhodu přesilovky takřka okamžitě využili, když se prosadil Šimon Szathmáry. Ten převzal nahrávku od Šťovíčka z pravé strany a z vrcholu levého kruhu zacílil přesně pod horní tyčku.

V čase 28:06 nahodil Havlát puk na branku, mezi kruhy se ho zmocnil Tadeáš Král a přízemní střelou zblízka rozjásal domácí střídačku. Sešívaný blackout dokonal během 32. minuty Martin Šťovíček, jenž navýšil náskok Třebíče už na čtyři góly.

Domácí zaútočili po levé straně a následně musel Michajlov zasahovat proti dělovce z kruhu a následné teči. Kotouč však pouze vyrazil před sebe, ve skrumáži v brankovišti se nejlépe zorientovala právě třebíčská pětadevadesátka a bez problémů trefila odkrytou klec. Čtvrtá trefa Horácké Slavie vyhnala Michajlova na střídačku a do slávistické klece zamířil Málek.

Červenobílí navzdory vysokému manku naskočili do závěrečného dějství plní elánu a Jekel se musel hodně ohánět, aby udržel čisté konto. Na druhé straně vyrazil do samostatné akce Kunc, Málek však svůj tým podržel a ve velké šanci soupeře vychytal. V čase 42:47 sudí pro Slavii nařídili trestné střílení. K hokejové „penaltě“ se rozjel Filip Kuťák a pokoušel se Jekelovi zasunout kotouč mezi nohy. Třebíčský gólman však skvěle zakročil a udržel skóre nezměněné.

V 50. minutě už ale kapituloval. Slavia se díky faulu Malce dostala ke hře v početní výhodě a dokázala převahu na ledě zužitkovat. K vyraženému puku po Ondráčkově pokusu se na pravém kruhu dostal Adam Kubík a nekompromisně zavěsil. Víc už se toho na ledové ploše nestalo a slávisté zapsali porážku.

Autor Martina Kramerová
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.